فوايد شكلات براى سلامتى و زيبايى

شكلات يك ماده خوشمزه و پرطرفدار است. كه ماده غذايى بسيار ارزشمندى است. شكلات خواص بسيار زيادى براى سلامتى بدن دارد. و علاوه بر ارزش تغذیه بالا، به ‌عنوان یک منبع غنی انرژی نیز به حساب مى آيند.

فوايد مصرف شكلات

پس از این به‌ هنگام خوردن شکلات احساس گناه نخواهید کرد. چرا که علی‌رغم شهرت بدی که در افزایش وزن و آكنه دارد، فوايد شكلات برای سلامتى بى شمار است.

شكلات براى سلامت قلب بسيار مناسب است

شکلات به انعطاف‌پذیری عروق خونی کمک می‌کند. و همچنین مانع از چسبیدن گلبول‌های سفید به دیواره‌های رگ‌های خونی می شود. مصرف شکلات خطر ابتلا به حمله قلبى را تا ٣٧درصد و خطر ابتلا به سکته مغزی ٢٩درصد کاهش می‌دهد.

تقويت حافظه با مصرف شکلات

مطالعات نشان مى دهد كه استفاده از كاكائو كه غنى از فلاونول هاست. به بهبود عملكرد شناختى كمك مى كند. و به تقويت حافظه كمك مى كند. میزان فلاونوئیدها با کم شدن حافظه در افراد مسن کاهش می‌یابند .

فوايد شكلات برای مغز

فوايد شكلات برای مغز

مصرف شكلات و كاهش كلسترول

محققان دريافتند افرادى كه شكلات تلخ با استرول هاى گياهى و فلاونول ها استفاده مى كنند، كلسترول آن ها كاهش مى يابد .

تاثير مصرف شكلات در بهبود خلق و خوى

با تحقيقات انجام شده پلى فنول هاى موجود در شكلات تاثيرات خوبى در خلق و خوى افراد داشته. و آنها را آرامتر و شادتر مى كند .

شكلات و آلزايمر

شکلات یکی از منابع غنی آهن و آنتی اکسیدان می باشد. که باعث تقویت مغز می شود. کسانی که از شکلات و کاکائو استفاده می کنند، از مغزشان در برابر آسیب های احتمالی محافظت می کنند. و از آلزايمر جلوگيرى مى كند .

فوايد شكلات برای سلامتی

فوايد شكلات برای سلامتی

شكلات و تاثیر در ورزش

تحقيقاتى كه روى موش ها انجام شد، و ماده فلاونول به آنها داده شد، عملكرد موشها از ساير موش ها بهتر و قوى تر شد. محققان بر اين باورند كه كسانى كه نتيجه خوبى از ورزش داشتند، تنها نيمى از يك تكه شكلات در روز مصرف مى كردند.

كاهش فشار خون با شكلات

خوردن يك تكه شكلات در روز مي‌تواند مانند يك ساعت ورزش، بر كاهش فشار خون موثر باشد. و وجود Noاكسيد نيتريك در بدن به شريان ها كمك مى كند. تا آرام شود. و اين كار به بهبود فشار ناشى آن ها كمك مى كند .

بهبود سرفه با مصرف شکلات

شکلات حاوی ماده شیمیایی به نام تئوبرومین است. که نشان داده با تاثیر روی عصب، سرفه کردن را مهار می کند. این عصب پیام را از سیستم عصبی مرکزی به مغز ارسال می کند.

نوشته های اخیر

یک نظر بدهید

0
انتقال به واتساپ
1
سلام
برای ارتباط با مشاور آکاربو از طریق واتساپ بر روی آیکون پایین کلیک کنید