خواص انواع مغز آجيل و خشكبار

براساس تحقيقات علمى خواص مغز آجيل و خكشبار اثبات شده است. مصرف روزانه آجيل براى سلامتى بدن مفيد بوده. و كمك زيادى به سلامت بدن مى كند. آجيل ها سرشار از ويتامين ها ،پروتيين ها و مواد معدنى هستند. و همچنين حاوى آنتى اكسيدان مى باشد. آنتى اكسيدان راديكال هاى آزاد بدن را از بين مى برد. كه اين كار از ابتلا به سرطان جلوگيرى مى كند.

مصرف آجيل در جلوگيرى بيماريهاى سرطان بسيار موثر است. همچنين وجود سلنيوم ،فسفر و منيزيم و سلنيوم در آجيل باعث كاهش ابتلا به سرطان مى شود. و فسفر موجود به بهبود استخوان ها و دندان ها كمك بسيارى مى كند. و منيزيم نيز در بهبود و تقويت ماهيچه ها و اعصاب نقش بسزايى دارد.

خواص پسته

پسته یکی از اعضای مهم و ثابت و مغز آجیل است. كه مقدار زيادى پتاسيم دارد. به دليل داشتن مواد مغذی از اهمیت بالايى برخوردار است. مغز پسته به علت داشتن آهن، خون ساز است. و به فقر آهن كمك مى كند. و به تقويت سيستم قلبى و عروقى كمك مى كند. پسته نیروی جنسی را تقویت می کند. و دستگاه گوارش را نيز تقويت مى كند.

خواص فندق

فندق به دلیل مقادیر بالای مواد مغذی ويتامين،پروتئين و فيبری که دارد، به کاهش قند خون در افراد مبتلا به دیابت کمک می کند. کلسترول خون را کاهش داده و خطر ابتلا به بیماری های قلبی و عروقی را کاهش می دهد. فندق به دليل دارا بودن كلسيم از پوكى استخوان جلوگيرى مى كند. فندق سرشار از ويتامين اى است. و در تقويت حافظه و پوست موثر است. و همچنين فولات موجود در فندق براى زنان باردار بسيار مفيد است. فندق فواید زیادی برای بدن دارد.

فندق مغز آجیل

فندق مغز آجیل

خواص بادام درختى

بادام نيز خواص زيادى دارد. بادام در دو نوع شيرين و تلخ است. كه هركدام از خواص متفاوتى برخوردار هستند. بادام شيرين طبع گرم و تر دارد. بادام تاثير مثبتي براى كاهش كلسترول بد خون دارد. و به درمان ديابت كمك مى كند. از بيمارى های قلبى و عروقى جلوگيرى مى كند.

خواص گردو

گردو فواید بسیاری برای سلامتی انسان دارد. کاهش بیماری های قلبی پيشگيرى از سرطان و بهبود عملکرد مغز از فواید گردو است. و گردو سرشار از امگا ٣است. گردو منبع خوبی از برخی ویتامین ها ،مواد معدنی و فيبر است. گردو شامل ویتامین B سالم مثل فولات، ریبوفلاوین، تیامین است. كه براى زنان باردار بسيار موثر است. امگا ٣به كاهش كلسترول بدخون كمك مى كند. و از بيمارى هاى قلبى پيشگيرى مى كند. و به افزايش تقويت حافظه كمك مى كند .

گردو مغز آجیل

گردو مغز آجیل

خواص تخم كدو

تخم کدو دارای مقدار زیادی از آنتی‌اکسیدان‌ها، اسیدهای چرب غیراشباعی، پتاسیم و ويتامين است. تخم كدو سرشار از مواد مغذی است. خواص تخم کدو برای سلامتی به‌دلیل وجود مواد مغذی است كه کمک به سلامت قلب مى كند. و داراى آنتى اكسيدان مى باشد. كه اين آنتی‌اکسیدان‌ها با کاهش التهابات از سلول‌های بدن در برابر آسیب‌های ناشی از رادیکال‌های آزاد محافظت می‌کنند. و به تقويت حافظه كمك مى كند. و از ابتلا به بيمارى ديابت جلوگيرى مى كند.

خواص بادام زمينى

بادام زمینی سرشار از پروتئین، چربی و مواد مغذی است. و به عنوان داروى ضد سكته شناخته شده است. و خواص زيادى بر روى دستگاه قلبى و عروقى دارد. و از بيمارى هاى قلبى محافظت مى كند. و به گردش خون در رگ ها كمك كرده. و از لخته شدن خون و سكته هاى قلبى و مغزى جلوگيرى مى كند.

خواص بادام هندى

بادام هندی داراى طبع گرم و خشک است. بادام هندی برای سلامت قلب مفيد است. بادام هندى حاوى آهن و مس است كه باعث بيشتر شدن انعطاف رگ ها مى شود. مس موجود باعث افزايش انرژى مى شود .

بادام هندی مغز آجیل

بادام هندی مغز آجیل

خواص نخودچى

نخودچی طبع گرم و خشک دارد. و يكى از بهترين ميان وعده ها به حساب مى آيد. نخودچى سرشار از پروتئين و فيبر است. كه انرژى كافى به بدن مى رساند. نخود چی یک منبع بسیار خوب از پروتئین برای گیاهخواران مى باشد.

قفسه آجیل و خشکبار

استفاده از قفسه آجیل و خشکبار آکاربو ، علاوه بر حفظ ظاهر و زیبایی فروشگاهتان، حجم کمی از فضای مغازه را اشغال کرده و رفت و آمد مشتریان را راحت کرده و باعث جلب رضایت مشتریان می شود.

قفسه آجیل

قفسه آجیل

پست های توصیه شده

یک نظر بدهید

0
انتقال به واتساپ
1
سلام
برای ارتباط با مشاور آکاربو از طریق واتساپ بر روی آیکون پایین کلیک کنید