انواع مغز پسته موجود در بازار

 

پسته يكى از دانه هاى خوشمزه و پرطرفدار است. پسته در انواع مختلف خريدارى مى شود بصورت كامل با پوست و بدون پوست. انواع مغز پسته در دسرها و شيرينيجات استفاده مى شود.  ولى قبل از خريدارى پسته بهتر است انواع آن را بشناسيد تا بتوانيد پسته با كيفيت و مناسب خريدارى كنيد.

انواع مغز پسته در بازار

يكى از بزرگترين توليد كننده و صادركننده انواع مغز پسته در سراسر جهان مختص كشور ايران است. در اين زمينه ايران بسيار موفق است . انواع پسته ايران از ساير كشور ها خوشمزه تر است زیرا آب و هوای ایران بسیار عالی است.

يكى از شناخته شده ترين و كهن ترين صادركنندگان پسته ايران است كه در همه كشورها شناخته شده است و در انتخاب نوع مغز پسته بسيار دقت داشته تامحصولات خوبى را عرضه كند.

مغز پسته كال

يكى از انواع مغز پسته مغز پسته كال است كه سبز رنگ مى باشد و در زمان برداشت پوست آن برداشته مى شود كه همين دليل باعث مى شود سبز رنگ باشد.

به طور ميانگين ٩٠درصد توليد اين نوع مغز برای صادرات است که از لحاظ قيمت بسيار بالا است و بهترين طعم و كيفيت را دارا است. هرچه رنگ پسته سبز باشد كيفيت آن بيشتر است اين نوع پسته را كشورهاى فرانسه ،ايتاليا و آلمان خريدار هستند.

پسته بو داده

پسته بو داده

مغز پسته سبز

يک نوع ديگر از انواع مغز پسته مغز پسته سبز است .اين نوع پسته كامل نرسيده است و زمان برداشت اين پسته دير تر از پسته كال است و از لحاظ قيمت از پسته كال ارزان تر است.

يكى از دلايلى كه طرفدار زياد دارد اين است که مغز آن سبز و گوشتى  است كه رنگ سبز آن باعث شده در شيرينى پزى ها از اين نوع مغز استفاده كنند.

مغز پسته ارگانيک

اين نوع پسته بصورت بهداشتى و بدون آلودگى شيميايى و مصنوعى توليد مى شىد و طرفداران زيادى دارد اما زياد شناخته شده نيست . مغز پسته كوهى را به عنوان پسته ارگانيک مى شناسند.

مغز پسته درشت

يكى ديگر از انواع مغز پسته درشت است يا همان پسته خندان كه درشت ترين دانه ها محسوب مى شوند اين نوع پسته از شكستن پسته فندقى خندان به دست مى آيد ابن نوع پسته علاوه بر درشتى ظاهر زيبايى دارد

مغز پسته معمولى

اين نوع پسته سبز كم رنگ مايل به زرد است و در زمان رشد كامل چيده مى شود و وزن بيشترى دارد .

از لحاظ ارزش داراى رتبه سوم بعد از مغز كال و سبز است.

خلال پسته

خلال پسته

مغز پسته لپه

اين مغزها از پسته هاى دهان بسته در هنگام شكستن دو قسمت مى شود.

مغز پسته دندانه

اين نوع پسته از همان شكستن پسته هاى دهان بسته به دست مى آيند و از لحاظ شكل و سايز كوچكتر از لپه هستند.

از اين نوع مغز در بستنى ها و در پوره پسته استفاده مى شود.

مغز پسته گندمى

اين مغز از شكسته شدن پسته هايى كه مغز آنها نارس و يا نيم مغز است به دست مى آيند و از لحاظ قيمت ارزانتر است.  داراى پوسته قهوه اى روى مغز است که با دو پوسته كردن مغز باكيفيت بدست مى آيد.

استند مخصوص پسته

فروشندگان میتوانند جهت فروش پسته در فروشگاه خود از استندهای فروشگاهی مخصوص پسته استفاده کنند و پسته با کیفیت به مشتری ارائه دهند.

استند فروشگاهی

استند فروشگاهی

پست های توصیه شده

یک نظر بدهید

0
انتقال به واتساپ
1
سلام
برای ارتباط با مشاور آکاربو از طریق واتساپ بر روی آیکون پایین کلیک کنید