09120622520
09120622620

قفسه محصولات خشکبار

قفسه مخصوص محصولات خشکبار

قفسه­های چوبی و ام دی اف از زیباترین و لوکس­ترین قفسه­های ظریفی هستد که در بازار موجود است. این قفسه­ها حدودا به تعداد نه یا دوازده عدد در کنار هم قرار دارند.

 

این قفسه­ها هم خشکبار را به درستی در معرض نمایش  مشتری قرار می­دهند و هم بهترین عامل برای طبقه­بندی اجناس است.

استند قفسه آجیل و خشکبار

برای قیمت گذاری راحت و بهتر خشکبار، باید از استندهای کوچک استفاده کرد. این استندها ویژگی و قیمت اجناس را به درستی و کاملا مشخص برای مشتری نمایان می­سازند.

استندهای خشکبار فضایی کمی را اشغال می­کنند و به راحتی این قابلیت را دارند که آپدیت شوند و قیمت­گذری آن را تغییر دهیم.

 

روکش داشتن  یا درب شیشه­ای قفسه­های خشکبار

خشکبارها به دلیل اینکه در معرض هوای باز هستند و در یخچال از آنها نگهداری نمی­شود، ممکن است به راحتی در معرض حشرات قرار گیرد و مورد هجوم موریانه و رطوبت باشند.

برای همین لازم است که مستقیما با دیوار، زمین و هر فضایی که با رطوبت تماس مستقیم داشته باشد، قرار نگیرد.

برای همین لازم است که به یکسری اصول این چنین توجه ویژه داشته باشید.

یونیت­های سازه­های مدولار

یونیت­ها از مواد اولیه و مواد تشکیل دهنده اغلب قفسه­هایی هستند که در بازار موجود است. مواد غیرعایق و شفاف از مواد مهم تشکیل دهنده قفسه­های خشکبار است. علت استفاده از مواد اولیه ذکر شده این است که از عبور آب، رطوبت و .. به داخل قفسه­ها و مواد خشکبار جلوگیری به عمل می­آورد.

قفسه ­بندی دوطرفه

ویژگی­های قفسه­ های خشکبار

روکش و یا در شیشه­ای دار  بودن قفسه­ها، سیقلی بودن و سوهان خوردن بودن قفسه­ها جهت جلوگیری از بریدن و آسیب دیده شدن محصولات، قفسه­های خشکبار غالبا ساخته شده از آلمینیوم و یا گالوازینه هستند که جهت نگهداری محصولات و خراب شدن آنها از آن استفاده می­شود.

ارتفاع قفسه­ها از یکدیگر دارای طول مناسب و قطر مناسب است. همه این ابعاد و اندازه ها متناسب با کاربری و نوع استفاده­ای است که از قفسه­ها خواهد شد.

رنگ قفسه­ها معمولا فلزی بوده است و دارای درب­های کشویی بوده­اند. اما امروزه با لوکس بودن خشکبار فروشی­ها و فروشگاه شیرینی فروشی که آجیل را به فروش می­رسانند، از قفسه­های ام دی اف و چوبی زیبا نیز استفاده می­کنند.

درب­های این قفسه ­ها معمولا زیبا و شیشه­ای است و با ظرافت بسیار زیاد طراحی شده ­اند.

 

قفسه­ های دوطرفه و یک طرفه

متناسب با فروشگاه­ها و فضایی که فروشگاه­های خشکبار در اختیار دارند، قفسه­های خاصی را می­توان خریداری کرد.

قفسه­های یک طرفه، مخصوص فروشگاه­های خشکبار

این نوع قفسه­ها برای فروشگاه­های کوچک استفاده می­شود. یک طرفه قفسه­ها کاملا به دیوار می­چسبد. و طرف دگر قفسه­ها حاوی تعداد زیادی قفسه برای قرار گرفتن خشکبار است.

تعداد این قفسه­ها از یکی تا ده  نیز می­تواند باشد. این بستگی به اجناس و کاربری دارد که باید برای فروشگاه در نظر داشته باشیم.

قفسه­های  دوطرفه، مخصوص به فروشگاه­های خشکبار

این نوع قفسه برای فروشگاه­هایی بکار گرفته می­شود که فضایی باز زیادی دارند. فضایی میانی فروشگاه­ها این امکان را ایجاد می­کنند که قفسه­های دوطرفه را در وسط فروشگاه­ قرار دهیم و از هم از فضایی باز وسط فروشگاه بهترین استفاده را ببریم و هم به مشتری این امکان را می­دهیم که به راحتی انتخاب کنند و محصولات مورد نظر خود را خریداری کنند.

استفاده کردن از این نوع قفسه­های دوطرفه تقریبا نیاز فروشگاه را از استفاده از هرگونه قفسه دیگر برطرف می­کند.

قفسه­های تکی، مخصوص به فروشگاه خشکبار

اما اگر یکی از اجناس از فروش بیشتر و بالاتری برخوردار است بهتر است که از قفسه­های تکی استفاده شود.

استفاده از قفسه­های تکی این امکان را فراهم می­کند که محصولی را که پرمتقاضی است، قابل دسترس باشد و به راحتی بتوان آن را مورد استفاده قرار داد. اما بحث فضایی فروشگاه یک عامل مهم و متغیر تاثیرگذار است که باید آن را درنظر داشت.

اگر برای هر اجناسی بخواهیم یک قفسه تکی درنظر بگیریم، کلی فضای مفید از دست می­دهیم. اما قفسه تکی برای یک یا دو محصولی که بیش از بقیه پرتقاضا است می­تواند بسیار مفید باشد.

مثلا تخمه آفتاب گردان، بهتر است نزدیک دم ورودی فروشگاه و در یک قفسه تکی نگهداری شود. علت این کار این است که متقاضی تخمه آفتاب گردان به مراتب بیشتر از بادام هندی و فندق است. قفسه تکی فرایند فروش را نیز برای فروشنده راحت­تر می­کند و دیگر لازم نیست که مدام لازم باشد از انبار تخمه­ها را به قفسه انتقال دهیم.