قفسه فروشی

قفسه فروشی

قفسه فروشی و کارگاه تولید قفسه جزو کارخانه­هایی به شمار می­رود که در زمینه کمد، کابینت، قفسه و … فعالیت می­کند. قفسه فروشی­ها مانند گذشته نیستند که تنها یک نوع قفسه فلزی ساده با داشتن ابعاد یکسان و طول و عرض مشخص تولید کنند.

معرفی انواع قفسه در قفسه فروشی

دنیایی قفسه دیگر تغییرات عمیقی کرده است. قفسه فروشی­ها امروزه حاوی انواع مدل و طرح هستند.

این همه تنوع به دلیل قابلیت و نیاز بازار و بالا رفتن سطح سلیقه و توقع مشتری­ها است. ظاهر فروشگاه­ها به دلیل لوکس شدن  و طراحی و دکوراسیون داخلی آنها، لازم شده است که قفسه­ها دچار تحولات عظیم و گسترده­ای شوند.

قفسه میزکار

برای صرفه جویی در فضا بهتر است از این نوع میزکارها استفاده شود. قفسه فروشی­ها دارای انواع قفسه متناسب با نیاز افراد هستند. فضای کم محیط کار و فضای کوچک آپارتمان­ها امروزه اقتضاء می­کند که از هر محیط و فضایی که می­توان استفاده کرد، بهترین بهره را ببریم.

این میز کارها دارای انواع قفسه­ها برای همه مدارک، کتاب، کاغذ و… اداری و درسی هستند.

قفسه رگال ویترین

ممکن است بخواهید این ویترین را در بیرون از فروشگاه جهت تبلیغات انجام دهید. لازم است در این موارد قفسه رگالی را از قفسه فروشی­ها خریداری کنید که کاملا متحرک باشد.

اما این رگاه­ها انواع کاربری را دارند. در اطراف فروشگاه نیز می­تواند مورد استفاده قرار گیرد و حتی در گوشه­ای که ممکن است به آن توجه نشود نیز مورد استفاده باشد. رگال­ها دارای انواع قفسه هستند و از آن برای نمایش دادن انواع اجناس می­توان بهره برد. متناسب با کاربری که می­خواهد رگال­ها برای ما داشته باشد، می­تواند سایز و اندازه آن تغییر کند و متنوع باشد.

قفسه رگال­های ویترینی در قفسه فروشی­ها ، دارای یک طرح ساده و یکنواخت نیست. امروزه رگال­ها نیز دارای انواع طرح هستند که می­توانند به شیک شدن بیشتر فروشگاه بسیار کمک کند.

قفسه فلزی مخصوص انباری

بیشتر قفسه­ها شامل قفسه­های فلزی هستند. قفس فروشی­ها نیز بیشتر محصولات­شان شامل همین نوع قفسه می­شود.  قفسه فلزی کاربری آنها بسیار زیاد است و از همه مهمتر اینکه کیفیت و طول عمر آنها بسیار زیاد است. بنابراین این نوع از قفسه، جنس غالب و قفسه غالبی است که در فروشگاه­ها به چشم می­خورد.

قفسه فروشگاهی

قفسه­ها از بهترین قسمت­های یک فروشگاه است که باعث منسجم کردن فروشگاه خواهد شد. تعاریف متنوعی از قفسه وکاربردهای مختلفی را برای قفسه ارائه می­کنند اما بهترین و مهمترین کارایی قفسه همان منسجم کردن فروشگاه است.

فروشگاه امروزی مانند چندین سال پیش نیستند که تنها کاربری آنها یک محصول خاص باشد. فروشگاه به قول معروف از شیر مرغ تا جان آدمی زاد در آنها موجود است.

بدون قفسه و تمرکز روی ترتیب و انسجام همه محصولات، تقریبا خرید و فروش در آن غیر ممکن خواهد بود.

بنابراین قفسه از ملزومات یک فروشگاه است.

قفسه ­بندی سنگین و نیمه سنگین

در قفسه فروشی با نوع دیگری از قفسه مواجه می­شویم که باز هم متناسب با کاربری که برای آنها تعریف شده است، دارای کاربردهای متفاوتی هستند. به عنوان مثال قفسه­بندی سنگین برای انبار و اجناسی بیشتر بکار می­رود که سنگین هستند و یا ممکن است در مدت طولانی آن اجناس روی قفسه­ها قرار می­گیرند.

اما قفسه نیمه سنگین برای فروشگاه و سوپرمارکت­هایی بیشتر مورد استفاده است که در فضاهایی ناهموار مستقر شده­اند و امکان حمل تجهیزات بسیار دشوار است.

به عنوان نمونه یه رستوران را تصور کنید که در قسمت ناهموار یک دشت یا یک رودخانه قرار دارد و امکان عبور و مرور اتومبیل میسر نیست. لازم است برای این کار اجناس، تجهیزات و قفسه­های سبک و یا بعضا نیمه سبک استفاده شود.

البته کاربری این قفسه­های نیمه سنگین و یا سبک تنها به مورد ذکر شده منتهی نمی­شود. ممکن است فروشگاه­هایی تغییرات طراحی و دکوراسیون دهند و یا به دلیل جابه جایی مداومی که انجام می­دهند لازم باشد مرتب این قفسه­ها تغییر کنند. بنابراین لازم است از قفسه­ها سبک استفاده کنند.

این نوع قفسه از قفسه­های بسیار پرمصرف و پر متقاضی در قفسه فروشی است.

قفسه سبک به دلیل استفاده از آن برای کتابخانه و یا حتی جای اسباب بازی و .. بیش از همه موارد دیگر مورد استفاده قرار می­گیرد.

از مزایایی که این قفسه­ها دارند ضمن سبک بودن و طراحی زیبایی که دارند، بصرفه بودن آنها است. مطمئنا قیمت از متغیرهای مهمی است که در هزینه، بودجه و .. افراد و فروشگاه­ها تاثیر بسزایی دارد.

نوشته های اخیر

یک نظر بدهید

0
انتقال به واتساپ
1
سلام
برای ارتباط با مشاور آکاربو از طریق واتساپ بر روی آیکون پایین کلیک کنید