گردوى سياه يک آجيل مغذى

گردو سیاه یک آجیل مغذی است که  از زمان های گذشته توسط بومیان آمریکا مود استفاده قرار مى گرفت. درختی بومی در  آمریکای شمالی است که تا٣٠ متر ارتفاع دارد . رشد ریشه های آن گاهی به بیشتر از ٣متر می رسد.درخت  گردو سیاه را می توان در مناطق پر بارش پیدا کرد.

خواص گردوی سیاه

گردوی سیاه یک آجیل مغذی است . دارای مواد مغزی از جمله: فولات، منگنز، مس، منیزیم، پتاسیم، سلنیوم، روز، آهن، ویتامین ب، آنتی اکسیدان، فلانوئیدها، ملاتونین، فیتواسترول ها، فیبر، پروتئین و … می باشد.

گردوی سیاه به دليل  مقادیر بالای فلاونوئید ها، کینون ها و پلی فنل های موجود در آن دارای خواص ضد التهابی، آنتی اکسیدانی و ضد عفونی کنندگى  می باشد.

گردوی  سياه داراى اسيدهاى چرب،امگا و بسيارى از ويتامين ها و مواد معدنى ها است .این آجیل مغذی  خطر بيماري هاى قلبى را كاهش مى دهد. یکی از بهترین آجیل ها برای سلامتی بدن می باشد. گردو به درمان افسردگی کمک می کند. موجب بهبود سلامت مغز نیز می شود.

گردوی سیاه یک آجیل مغذی

گردوی سیاه یک آجیل مغذی

فواید داروئی و درمانی گردوی سیاه برای بدن

كلسترول خون و قلب: گردو  یک منبع خوب آلفا لینولنیک اسیداست. به سلامت قلب کمک کرده و از خطر ابتلا به بیماری های قلبی و عروقی پيشگيرى به عمل می آورد .

فشار خون : گردو به کاهش فشار خون بالا کمک می کند.

تقويت سيستم ايمنى بدن : گردو سرشاز از آنتی اکسیدان هاست که در  تقویت سیستم ایمنی بدن نقش شایانی دارد. از خطر ابتلا به بیماری های مزمن، سرماخوردگی و آنفلونزا نیز پيشگيرى به عمل می آورد.

سرطان : مقدار بالاى  کینون های موجود در گردو سیاه و همچنین ترکیب ژوگلون موجود در برگ ها، ریشه و پوست درخت آن برای پیشگیری و درمان سرطان موثر مى باشد. برای درمان سرطان کبد، ریه و معده از مغز گردو سیاه، پوست و شاخه های نابالغ آن  نیز استفاده می شود.

معده و گوارش : فیبر موجود در گردو هضم را آسان تر مى كند. خواص ضد التهابی آن برای معده، روده ها و دستگاه گوارش مفيد است.

يبوست : گردو داراى فیبراست .یک ملین طبیعی است . با افزایش حرکات روده به سم زدایی روده ها و درمان یبوست کمک می کند.

خواص گردو سیاه برای پوست و مو

درمان قارچ موى سر : از گردوبه دلیل خواص ضد قارچ طبیعی که دارد، برای درمان قارچ موی سر استفاده می شود.

آكنه و جوش صورت : گردو خواص ضد التهابی و ضد میکروبی دارد.مصرف گردوی سیاه از ابتلا به آکنه و جوش صورت جلوگیری به عمل می آورد.  

اگزما: تانن های موجود در گردو التهاب بدن را كاهش می دهند. برای پیشگیری و درمان بیماری های پوستی، التهابی مانند اگزما موثر می باشد.

گردوی سیاه یک آجیل مغذی است. به همین خاطر مصرف آن برای افراد مختلف توصیه می شود.بهتر است از مصرف این آجیل مغذی غفلت نکنید.

گردوی سیاه یک آجیل مغذی

گردوی سیاه یک آجیل مغذی

نکته ای مهم در خصوص تهیه ی گردوی سیاه

امروزه برای تهیه انواع آجیل از قبیل گردو به خشکبار فروشی می توان مراجعه کرد. نکته حائز اهمیت شیوه ی نگهداری محصولات فله از قبیل انواع آجیل و خشکبار می باشد.

پیشنهاد اکید ما به مغازه داران این است، که از نگهداری محصولات به روش سنتی اجتناب ورزند. با پیشرفت صنعت قفسه سازی، شکل های نوینی از قفسه های فروشگاهی دربازار عرضه شده است. در این میان قفسه های فروشگاهی آکاربو می توانند انتخاب بسیار مناسبی برای نگهداری و عرضه انواع محصولات فله باشند. این قفسه ها با داشتن شیر خروجی و همچنین محفظه ی بسته امکان ورود هر گونه آلودگی به داخل محصول را بطور چشمگیری کاهش می دهند.

پست های توصیه شده

یک نظر بدهید

0
انتقال به واتساپ
1
سلام
برای ارتباط با مشاور آکاربو از طریق واتساپ بر روی آیکون پایین کلیک کنید