خاصیت موز خشک

خاصیت موز خشک

خاصیت موز خشک

۹ خاصیت موز خشک ، ” از تقويت سيستم ايمنى بدن تا درمان كم خونى “

موز خشک شده يكى از بهترين و خوش طعم ترين ميوه هاى خشک به حساب مى آيد. موز خشک تامين كننده نيازهاى بدن است و داراى ويتامين ها و موادمعدنى مى باشد. موز خشک شده به عنوان یک میان وعده سالم می‌تواند مورد استفاده قرار بگیرد .خاصیت موز خشک شده بيشتر از موز تازه مى باشد .موز خشک سرشار از پتاسيم و  فيبر است كه براى عملکرد بهتر سیستم گوارشی بسیار مفیداست .

موز خشک دارای کربوهیدرات نیز است. کربوهیدرات ها به دوشکل اند: کربوهیدرات ساده (بلاخص فروکتوز) و کربوهیدرات پیچیده(آمیدون) .

هر ۱۰۰ گرم موز خشک شده دارای:  ۲۷۵ کالری

آب: ۲۸ گرم

پروتئین: ۳ گرم

کربوهیدرات: ۶۳ گرم

چربی: ۱ گرم

فیبر: ۵.۵ گرم

پتاسیم: ۱۱۵۰ میلی گرم

منیزیم: ۹۰ میلی گرم

فسفر: ۷۵ میلی گرم

کلسیم: ۲۰ میلی گرم

آهن: ۱.۳ میلی گرم

ویتامین B1 : با ۰.۱ میلی‌گرم

ویتامین B2: با ۰.۲ میلی گرم

ویتامین B6: با ۰ میلی گرم

نیاسین: ۲ میلی گرم

فُلات: ۰ میلی گرم

ویتامین C: با ۴ میلی گرم

کارُتن: ۱۵۰ میلی گرم

ویتامین A:با ۰ میلی گرم

ویتامین E: با ۰.۶ میلی گرم

خاصیت موز خشک

خاصیت موز خشک

تاثیر موز خشک شده در بهبود هضم غذا

موز خشک حاوى فيبر مى باشد و مصرف منظم آن  به هضم بهتر غذا كمك مى كند. اگر در سبد غذايى خود يك تكه موز خشك شده قرار دهيد ،می توانید مقداری از فیبر مورد نیاز بدن تان را به خوبی تامین کنید.

خاصیت موز خشک شده در بهبود درد معده

استفاده از موز خشک شده به دلیل وجود ویتامین‌ها و املاح موجود در آن می‌تواند موجب تقویت معده شود و به درمان معده نیز كمک كند. موز خشك براى خانم هايى كه در دوران قاعدگى دچار درد گرفتگى مى شوند، بسيار موثر می باشد.

خاصیت موز خشک شده براى سلامت كليه

طبق تحقيقات انجام شده افرادى كه از موزهاى با خال سياه استفاده كرده اند بدن شان مقاومت بيشترى نسبت به بيمارى نشان داده است.  موز خشک براى سلامت كليه نیز  بسيار مفيد است.

افزايش قواى جسمى خاصیت موز خشک برای

آنتی اکسیدان های موجود در موز موجب افزایش قوای جسمانی می شوند.

موز خشک شده براى كم خونى

موز خشک شده داراى آهن و فوليك اسيد است و براى درمان كم خونى بسيار مفيد است . مخصوصا براى خانم هايى كه از كم خونى رنج مى برند می توانند موز خشک را به همراه عسل و مقدارى سياه دانه مصرف كنند و شاهد تاثيرات آن باشند.

خاصیت موز خشک بر عملکرد دستگاه گوارش

بيشتر افراد براين باورند كه موز موجب يبوست مى شود در حالى كه مصرف موز سبب دفع راحت تر مى شود موز به دليل داشتن فيبر و رطوبت، ميزان سفتى شكم را كنترل مى كنند. موز منبع فيبر است و فيبر موجود در موز خشک به دفع  آسان كمک مى كند و مانع از يبوست مى شود و همچنین  قند خون را افزايش داده و در فشار خون تاثير مى گذارد.

افزايش انرژى و تامین سوخت و ساز بدن

در موزخشک شده دو نوع كربوهيدرات موجود است . كربوهيدرات ها سرشار از انرژى هاى ضرورى بدن هستند .قرار دادن تكه هايى از اين ميوه در سبد غذايى خود به شما قدرت كافى براى انجام كارهاى روزانه را می دهد. در بيشتر صبحانه هاى آماده  نیزاز موز استفاده مى شود . مصرف موز خشك براى سلامتى مضر نيست و جايگزين مناسبى برای مواد غذايى حاوى كربوهيدرات مضر است.

نکاتی که باید هنگام خرید میوه خشک به آن توجه کرد

نکته قابل توجه در خصوص تهیه موزخشک است. برای تهیه میوه خشک بیشتر افراد به قنادی ها و یا خشکبار فروشی ها مراجعه ی کنند. به همین خاطر باید از بهداشتی بودن نحوه نگهداری و عرضه این گونه از محصولات اطمینان کافی را داشته باشیم. امروزه نحوه نگهداری محصولات فله بهتر است تغییر کند و به شکل دیرین عرضه نشود، لذا در این خصوص پیشنهاد ما  استند و قفسه های فروشگاهی آکاربو می باشد که به دلیل بسته بودن محفظه و داشتن شیر خروجی امکان خروج محصول را به سهولت امکان پذیر می سازند و همچنین از ورود هرگونه آلودگی به داخل محصول ممانعت به عمل می آورند.

پست های توصیه شده

یک نظر بدهید

0
انتقال به واتساپ
1
سلام
برای ارتباط با مشاور آکاربو از طریق واتساپ بر روی آیکون پایین کلیک کنید