خريد بادام درختى

بادام درختى جز يكى از خوراكى هاى پر طرفدار  در بين ايرانيان محسوب می شود. اين مغز منبع غنى از مواد مغذى و پروتئين است. به همين دليل یک ميان وعده سالم و مغذى به شمار مى رود. در خرید بادام درختی باید به تازگی آن توجه داشت.

 بيشترين توليد كننده و صادركننده بادام درختى در حال حاضر كشورهاى آمريكا ، اسپانيا وسوريه هستند. ايران نيز از لحاظ ميزان توليد و صادرات رتبه پنجم جهان را به خود اختصاص داده است. بادام درختى ايران ارزش غذايى بالاترى دارد.آمریکایی ها و اروپایی ها از طرفداران خرید بادام درختی ایرانی هستند.

خرید بادام درختی

                    خرید بادام درختی

نكات مهم در خصوص خريد بادام درختى

در هنگام خريد بادام درختى با انواع و اقسام بادام روبرو می شويد. بادام ها به شكل هاى مختلف به فروش مى رسند. برخى از بادام ها با پوست فروخته مى شوند و برخى به شكل مغز و خلال به صورت خام و بوداده به فروش مى رسند.

بادام درختى هاىی كه با پوست فروخته مى شوند دو نوع كاغذى و سنگى اند. بايد در هنگام خريد بادام درختی به تازه و ترد بودن بادام توجه كنيد. براى تشخيص بادام كهنه يک عدد بادام برداريد و تكان دهيد اگر صدا داد يعنى كهنه است. به این دلیل که مغز آن كوچک شده است، صدا مى دهد.

براى تشخيص بهتر مى توانيد بادام را بشكنيد و مغز آن را جدا كنيد. اگر مغز سفيد و يک دست باشد، يعنى بادام تازه و مرغوب است. چنان چه زرد رنگ باشد مرغوب نيست. بادام كهنه مضر نيست ولى طعم و مزه آن با بادام تازه فرق دارد. بادام درختى نبايد مزه ترشيدگى يا كهنگى بدهد، اگر بادام مزه ترشيدگى بدهد، مطمئن باشيد كه بادام نامرغوب و كهنه است. در هنگام خريدسعی کنید که  بادام را به صورت خام تهيه كنيد.

خريد بادام درختی

بسته بندى هاى بادام بايد طورى باشد كه هوا و رطوبت به داخل آن نفوذ نكند.بسته بندی باید دارای نشان استاندارد و تائيديه بهداشت باشد. بيشتر بسته بندى ها شفاف اند و محصول قابل مشاهده است . بايد توجه داشت كه بادام ها شكسته يا لک دار نباشند.

نگهدارى بادام درختى

 بهتر است که بادام درختى را در جاى خشک و خنک نگهدارى كنيد . در برابر  نور خورشيد نیز قرار ندهيد. به این دلیل که اگر به شکل درست از بادام نگهداری شود، آنتی اکسیدان های آن برای مدت طولانی تری  حفظ می شوند. بادام درختى حاوى چربى است. اگر در هواى آزاد قرار گيرد فاسد مى شود. در هنگام خريد بادام شايد حشرات قابل رویت  نباشند،به همین علت آن ها را به مدت ٢روز در درجه زير صفر نگهدارى كنيد تا تخم حشرات و آفات از بين برود. بادام هاى خام را مى توانيد با روش صحيح به مدت ٢سال نگهدارى كنيد. بادام درختى تفت داده شده را نيز مى توانيد برای ١ سال نگهدارى كنيد. اگر بادام در كنار مواد غذايى قرار بگيرد، احتمال دارد بوى موادغذايى را به خود بگيرد به همین خاطر بهتر است کهبادام را در ظرف هاى درب دار نگهدارى كنيد. بادام را در جاى خنک و بدون رطوب نگهدارى كنيد.

بادام درختی

                        بادام درختی

نگهدارى بادام درختى در خارج از فريزر

پاكت هاى كاغذى براى نگهدارى بادام بسيار مناسب هستند، زیرا رطوب را جذب مى كنند و نور از آنها عبورنمى كند.  شما مى توانيد بادام هارا در پاكت هاى كاغذى قرار دهيد و داخل فريزر نگهدارى كنيد.

نگهداری وعرضه انواع آجیل در فروشگاه و مغازه ها

امروزه نوع نگهداری و عرضه ی انواع محصولات فله بسیار حائز اهمیت است. باید بطور کل روش های دیرین کنار گذاشته شوند، زیرا امکان ورود هر گونه آلودگی به داخل محصول وجود دارد. قفسه های فروشگاهی آکاربو مخصوص محصولات فله اعم از انواع آجیل، خشکبار، حبوبات و… بهترین انتخاب برای استفاده در مغازه ی شما می باشند.

پست های توصیه شده

یک نظر بدهید

0
انتقال به واتساپ
1
سلام
برای ارتباط با مشاور آکاربو از طریق واتساپ بر روی آیکون پایین کلیک کنید