ویتامین پاستیلی

ویتامین پاستیلی به شکل جويدنى در دسترس می باشند. از نظر شكل و بافت همانند پاستيل هستند . این پاستیل ها در انواع مختلف و متنوعى از طعم و شكل توليد مى شوند.

مكمل هاى ويتامين در كل دنيا پرطرفدار اند. بيشتر مردم بر اين معتقدند كه مصرف ويتامين ها مى تواند به بهبود سلامتى كمک كند.

 ویتامین های پاستیلی طعم هاى بسيار خوبى دارند . مصرف آن ها به مراتب از مصرف قرص های ویتامین آسان تر است . با اين حال بيشتر آن ها حاوى قندهاى بيشترى هستند . امكان این که مواد مغذی بطور کامل در برچسب آنها ذکر نشود، وجود دارد. در اين مقاله مى خواهيم به شما بگويم كه آيا ويتامين هاى پاستيلى براى سلامتى شما خوب است يا بد؟

ویتامین پاستیلی

ویتامین پاستیلی

ويتامين پاستيلى يا پاستيل ويتامينه چيست ؟

ويتامين هاى پاستيلى ويتامين هاى جويدنى هستند كه از نظر شكل و بافت همانند پاستيل ها هستند . در انواع مختلف و متنوعى از طعم و شكل توليد مى شوند . يكى از پر طرفدار ترين ويتامين ها هستند.

اين ويتامين ها براى كردكان و بزرگسالانى كه با بلعيدن قرص مشكل دارند بسيار مناسب و جذاب است.

ويتامين هاى پاستيلى معمولا از ژلاتين ، نشاسته ذرت ، آب، شكر و رنگ هاى اضافى تهيه مى شوند. در طعم هاى مطبوعى از قبیل: ليمو ، تمشک ، گيلاس و نارنج موجود است.

شما مى توانيد اين ويتامين ها را بصورت حضورى و غير حضورى خريدارى كنيد . قيمت ها به نسبت مارک هاى تجارى متفاوت مى باشد .قیمت ویتامین های پاستیلی با قیمت ساير مولتى ويتامين ها قابل قياس نيست.

خواص پاستيل ويتامينه يا ويتامين پاستيلى

ويتامين هاى پاستيلى مزيت هاى زيادى را دارا هستند. از قبیل طعم خوب همراه با مواد مغذی مورد نیاز بدن. بيشتر افراد برای تامين مواد مغذى از ويتامين ها استفاده مى كنند . اين درحالى است كه طبق تحقيقات، اگر افراد رژيم متعادلى داشته باشند نيازى به مولتى ويتامين ندارند.

از اين رو بيشتر افراد نياز به مكمل هاى غذايى دارند. افرادى كه غذاهاى خاصى مصرف نمى كنند يا مشكل جذب مواد مغذى را دارند، افراد گياهخوار ، افراد مسن و زنان باردار ويتامين هاى پاستيلى بهترين گزينه به جاى قرص براى اين قبیل افراد هستند.

خوش طعم و مصرف راحت

بيشتر افراد اين ويتامين ها را به دليل طعم هاى شيرين و ميوه اى به قرص ها ترجيح مى دهند. بالاخص كودكان طرفدار آن هستند . به راحتى جويده و هضم مى شود و از بلعيدن قرص نیز راحت تر است.

ویتامین پاستیلی

ویتامین پاستیلی

مضرات بالقوه ویتامین پاستیلی

اگر ويتامين هاى پاستيلى گزينه خوبى براى افراد باشند ولى مشكلات جانبى نيز دارند. حاوی شکر، رنگ های غذائی هستند.

طعم خوب ويتامين هاى پاستيلى از قندهاى اضافى بدست مى آيد.

بطور نمونه يكى از انواع محبوب مولتى ويتامين هاى پاستيلى كودكان حاوى سه نوع قند و داراى ٣گرم شكر و ١٥كالرى در هر پاستيل است.

مصرف بيشتر از حد آن منجر به چاقى و بيماري هاى قلبى و خرابى دندان مى شود.

حتى اگر یک ويتامين علامت بدون قند داشته باشد نیز  ممكن است حاوى الكل هاى قندى باشد كه در زير كربوهيدرات هاى كل موجود در بر چسب قرار دارد.

مصرف بيش از اندازه الكل هاى قندى مى تواند موجب اسهال ،حالت تهوع ،نفخ و ساير مشكلات گوارشى شود.

در واقع طبق گزارشات جديد نشان داده شده است  كه ٨٠درصد ويتامين هاى پاستيلى آزمايش شده ،همان ميزان ويتامين و موادمعدنى را ندارد كه روی بر چسب هاى آنها قيد شده است.

اين كار تا حدى به اين دليل است كه توليد كنندگان وقتى مجبور به افزودن قند ، رنگ ها و ساير تركيبات پركننده براى حفظ بافت چسبنده هستند، نمى توانند تعداد بيشترى ويتامين در آن قرار دهند.

در قياس با ساير مولتى ويتامين ها ، ويتامين پاستيلى داراى موادمغذى كمترى هستند. به عنوان مثال ،يک مارک محبوب ويتامين پاستيلى در قيلس با بيش از ٣٠ماده مغذى موجود در مولتى ويتامين تنها ١١ماده مغذى را دارا است.

آیا مصرف ویتامین پاستیلی الزامی است؟

براى افرادى كه رژيم متعادل دارند مصرف ويتامين هاى پاستيلى ضرورى نيست .براى افرادى كه كمبود ويتامين و مشكلات جذب دارند، توصيه مى شود.

 ويتامين هاى پاستيلى  براى كودكانى كه مشكل غذايى دارند ویا با بلعيدن قرص مشكل دارند مفيد است . مصرف بيش از حد آن مى تواند موجب سميت ويتامين يا مواد معدنى شود و بهتراز دور از دسترس  كودكان قرار گيرند.

نکاتی مهم در خصوص ویتامین پاستیلی

ويتامين هاى پاستيلى در انواع مختلف از رنگ هاى و طعم هاى ميوه اى تهيه مى شوند. مصرف این شکل از ویتامین براى اكثر افراد غير ضرورى است . در حالی که براى افردا گياهخوار و مسن و باردار مفيد می باشد.

این شکل از ویتامین ها حاوى مواد مغذى كمترى نسبت به ديگر مولتى ويتامين ها هستند. بيشتر با مواد قندى و افزودنى هاى ديگرى بسته بندى مى شوند. اگر مى خواهيد پاستيل ويتامينى استفاده كنيد به دنبال برند هايى باشيد كه قند آن كم تر می باشد.

نكته آخر

امروزه عرضه پاستیل به شکل فله نیز صورت می گیرد.در این صورت باید به شکل نگهداری پاستیل در آن مغازه توجه کرد. استندهای فروشگاهی آکاربو شکل نوینی از نگهداری محصولات فله را رقم زده اند. این استندها با داشتن محفظه ای بسته و شیر خروجی به بهداشتی ترین شکل ممکن محصولات فله را نگهداری و عرضه می نمایند.

پست های توصیه شده

یک نظر بدهید

0
انتقال به واتساپ
1
سلام
برای ارتباط با مشاور آکاربو از طریق واتساپ بر روی آیکون پایین کلیک کنید