آجیل های سالم

ماكاداميا

ماكاداميا يكى از خوشمزه ترين آجيل ها و جز آجیل های سالم است .  رنگى سفيد با پوست قهوه اى دارد. دارای چربی بالایی نیز می باشد. 

بطور نمونه ، فقط١٠عددماكاداميا حاوى ٢١گرم چربى و بيش از ٢٠٠ كالرى اس ت.منگنز و منيزيم تنها ماده معدنى قابل توجه در ماكاداميا هستند. گرچه ماكاداميا سالم ترين نوع آجيل براى مصرف نيست، اما فوايد زيادى براى قلب دارد. چربى هاى موجود در ماكاداميا چربى هاى اشباع  نشده اند. مصرف ماكاداميا همراه رژيم كم چربى به كاهش كلسترول بد خون كمک مى كند.

مصرف منظم اين آجيل براى قلب بسيار مفيد است. مصرف آن بيمارى هاى عروقى را نیز كاهش مى دهد.

خواص ماکادامیا

                         خواص ماکادامیا

مغز پسته

در قياس با آجيل هاى ديگر، پسته داراى پروتئين بالایی است. پسته كربوهيدرات كمى دارد. پسته ها منبع غنى از فيبر هستند. در مقايسه با ديگر آجيل ها، پسته  چربى كمى دارد و داراى منبع غنی از ويتامين و پروتئین است.  

پسته ازجمله آجيل هايى  است كه به سلامت قلب كمک مى كند.  طبق مطالعات، آجيل هاى سبز رنگ موجب کاهش بيمارى هاى قلبى و عروقى می شوند.

پسته غنى از كربوهيدرات است كه مى تواند به كاهش سطح ترى گليسيريد خون كمک كند. مصرف پسته قبل و هنگام ورزش مى تواند در افزايش عملكرد نیز نقش شایانی داشته باشد.

پسته، آجیلی پرخاصیت

                  پسته، آجیلی پرخاصیت

آجيل كاج

يكى از كوچكترين انواع آجيل در ليست آجيل هاى سالم، آجيل كاج است. آجيل كاج سفيد رنگ  است و شكل درازى دارد. آجیل کاج دارای منیزیم، فسفر، مس، ویتامین ای وکا می باشد.

دانه کاج

                           دانه کاج

شاه بلوط

شاه بلوط يكى از آجيل هايى است كه داراى چربى و كالرى پايينى است. به همین دلیل یکی از آجیل های سالم به شمار می رود. شاه بلوط پوستى قهوه اى رنگ و گوشتى سفيد رنگ دارد. شاه بلوط كالرى كم و فيبر بالايى دارد كه مصرف آن براى سلامتى مفيد است. شاه بلوط قبل از مصرف بو داده مى شود. شاه بلوط منبع غنی از منگنز، ویتامین ب۶، ویتامین ث، فولات، مس، پتاسیم، منیزیم می باشد. در مقایسه با آجیل های دیگر دارای مواذ مغذی خوبی است، همچنین دارای کربوهیدرات زیادی نیز می باشد.

بادام زمينى

بادام زمينى از خانواده حبوبات است اما در ليست پر طرفدار ترين آجيل ها قرار دارد.  بادام زمينى را به روش هاى مختلف مى توان مصرف كرد، به طور نمونه بادام زمینی خام ، بادام زمینی شور ، بادام زمینی خشک یا کره بادام زمینی همه راه هایی برای مصرف این خوراكى هستند. مصرف بادام زمينى به سلامتى قلب  نیز کمک مى كند.

نگهداری انواع آجیل

                   نگهداری انواع آجیل

 نکاتی مهم در رابطه با تهیه انواع آجیل های سالم

انواع آجیل و خشکبار جز محصولات فله می باشند. نگهداری محصولات فله در فروشگاه ها و مغازه ها به روش سنتی انجام میگرد. در حال حاضر روش سنتی اصلا مناسب نیست، زیرا امکان ورود هر گونه آلودگی را به داخل محصول می دهد. لذا در این خصوص باید تغییر رویه صورت گیرد. برای افرادی نیز که قصد تهیه انواع آجیل و خشکبار را دارند مهم است که روش نگهداری آنها مناسب باشد. با پیشرفت صنعت قفسه های فروشگاهی می توان انواع قفسه ها را مورد بررسی قرار داد.در این خصوص قفسه های فروشگاهی آکاروبو به دلیل داشتن شیر خروجی و محفظه ای بسته برای نگهداری محصول می توانند بهترین انتخاب در این زمینه باشند.

پست های توصیه شده

یک نظر بدهید

0
انتقال به واتساپ
1
سلام
برای ارتباط با مشاور آکاربو از طریق واتساپ بر روی آیکون پایین کلیک کنید