روش هاى خشک كردن آلو

روش های خشک کردن آلو به طرق متفاوت صورت می گیرد. در ادامه قصد داریم به انواع این روش ها بپردازیم.

براى فاسد نشدن ميوه هاى اضافى بهترين روش براى نگهدارى آنها خشک كردن است.ميوه ها بعد از خشک شدن طعم و مزه عالى دارند. اگر آلوهاى زيادى داريد مى توانيد آن ها را به روش هاى مختلف خشک كنيد . از آلو خشک در طعم دار كردن بسيارى از غذاها نیز استفاده مى شود . همچنين آلو يک ميان وعده سالم و عالى به شمار مى رود.  انتخاب از میان روش های خشک کردن آلو در نوع کیفیت آن تاثیر به سزائی دارد.

روش های خشک کردن آلو

               روش های خشک کردن آلو

  روش های خشک کردن آلو عبارتند از  خشک كردن در برابر نور خورشيد ،در  ماكروفو، فر و يا در دستگاه هاى خشک كن. خشكبارى مثل آلو بخارا ، آلوچه ترش، آلو شابلون ، انجير ، كشمش، توت سفيد ، شاه توت ، سيب،عناب ، كيوى خشک ،پرتقال خشک ،هلو خشک ،ميوه خشک مخلوط، ليمو و به را به صورت خشک شده می توان مصرف کرد.

خشک كردن آلو به روش دودى

ابتدا بايد پوست و هسته آلو هاى رسيده را جدا كرده ، آن ها را به قطعه هاى كوچک تقسيم كنيد . آلو ها را در قفسه هاى تورى قرار دهيد . با روشن كردن مقدارى گوگرد دود آن رابه مدت نيم ساعت در كنار آلو ها قرار دهيد . بعد آلو هارا در مقابل نور خورشيد قرار دهيد تا خشک شوند.

خشک كردن به روش آفتابى

آلو ها را شسته ، از وسط جدا كرده و هسته را خارج كنيد. خشک كردن به روش آفتابى نياز به مدت زمان زيادى دارد. با اين حال يكى از ساده ترين و ارزان ترين راه هاى خشک كردن آلو است. هنگام خشک كردن آلو بايد يک تكه فويل در  زير تورها قرار دهيد تا آب آلو روى آن جمع شود .سپس با قرار دادن يک پارچه پنيرى بر روى تورها،از حشره زدن آلو ها جلوگيرى كنيد . هر چند روز یکبار تكه هاى آلو را برگردانيد تا همه جاى آلو به طور يک دست خشک شود.

آلوی خشک

                             آلوی خشک

خشک كردن آلو با دستگاه خشک كن

از روش های خشک کردن آلو می توان بهترین روش را استفاده از دستگاه خشک کن دانست .اين دستگاه ها در اندازه هاى مختلفى طراحى شده است . دستگاه ها براساس اندازه و حجم مقدار مشخصى از آلو ها را خشک مى كنند. اگر آلوهاى زيادى را مى خواهيد خشک كنيد بهتر است از دستگاه هاى خشک كن استفاده كنيد كه با هزينه كم، آلو با كيفيت و بهداشتى توليد مى كنند. پيشنهاد ما براى خشک كردن آلو استفاده از دستگاه هاى خشک كن است كه زمان خشک كردن را كاهش مى دهند.

خشک كردن آلو در فر

در اين روش اول آلو ها را شسته و نصف كنيد . هسته آلو ها را جدا كنيد. سپس يک كاغذ روغنى كف سينى قرار دهيد . آلو ها را با فاصله  در سينى فر قرار دهيد . يک تكه فويل در زير قفسه ها براى  جمع شدن آب آلو ها قرار دهيد . دماى فر را بين ١٧٠درجه الى ٢٠٠درجه قرار دهيد. بهتر است در هنگام خشک كردن آلو درجه فر كم باشد تا به صورت يكدست خشک شود . هر چند ساعت يكبار كنترل كنيد.

نکاتی مهم در خصوص تهیه انواع خشکبار

امروزه به دلیل مشغله زیاد و ذیغ وقت اکثر افراد اقدام به تهیه انواع خشکبار و میوه خشک از خشکبار فروشی ها می کنند.

نکته ای که باید در نظر داشت این است که، آیا شکل نگهداری محصولات بهداشتی است یا خیر؟

شیوه نگهداری محصولات فله که در کل به شیوه ی سنتی می باشد، باید تغییر کند. با پیشرفت صنعت قفسه سازی می توان انتخابی مناسب داشت.در این میان پیشنهاد ما صاحبان مغازه و فروشگاه ها استفاده از قفسه های فروشگاهی آکاربو است. این قفسه ها به دلیل بسته بودن محفظه و شیر خروجی  محصول را به بهترین شکل ممکن نگهداری و عرضه می نمایند.

پست های توصیه شده

یک نظر بدهید

0
انتقال به واتساپ
1
سلام
برای ارتباط با مشاور آکاربو از طریق واتساپ بر روی آیکون پایین کلیک کنید