نكات مهم براى خريد آجيل و خشكبار

 

معمولا آجيل ها در بسته بندى هاى مختلف عرضه مى شوند با پوست و بدون پوست. بسيارى از آجيل ها خشک و تفت داده شده فروخته مى شوند. بايد در زمان خريد خكشبار دقت كنيد.

نكات مهم و ضروری براى خريد آجيل و خشكبار

 

معمولا آجيل ها در بسته بندى هاى مختلف عرضه مى شوند با پوست و یا بدون پوست. بسيارى از آجيل ها خشک و تفت داده شده فروخته مى شوند.

بايد در زمان خريد خشکبار بدون پوست حتما به ظاهر آن دقت كنيد.

آجيل هاى خرد شده مرغوب نيستند و احتمالا مدت زمان زيادى در قفسه هاى فروشگاه ها مانده اند.

استفاده از آجیل های بسته بندی شده

شما مى توانيد از آجيل هاى بسته بندى شده شركتى كه كيفيت بالايى دارند خريدارى كنيد. آجيل هاى بسته بندى را مى توانيد اينترنتى سفارش دهيد و از خريد آجيل و خشكبار سوراخ شده خوددارى كنيد.

آجيل هاى فرآورى شده مدت زمان كمى عمر مى كنند و قيمت بالايى دارند . آجيل هايى كه چربى زياد دارند زودتر فاسد مى شوند و بايد در جاى خشک و خنک نگهدارى شوند.

آجيل ها بايد در ظرف هاى درب دار و بدون رطوبت نگهدارى شوند. كدورت و مات بودن بسته بندى آجيل باعث مى شود كه نور به داخل آن نفوذ نكند  این موضوع باعث كاهش جذب رطوبت مى شود.

آجیل تازه

                         آجیل تازه

٤نكته مهم در نگهدارى و خرید آجيل

آجيل هاى تازه خريدارى كنيد

راه تشخيص آجيل تازه و مرغوب، مزه كردن آن است. اگر طعم آجيل ترش يا تلخ باشد آجيل فاسد شده است. اگر سفت و سخت باشد و بوى بدى بدهد نشان مى دهد كهنه است. اگر رنگ آن تيره شده يا كپک زده باشد ديگر قابل استفاده نيست. اگر اينترنتى آجيل سفارش مى دهيد حتما به تاريخ انقضا آن توجه كنيد.

به صورت عمده خريد كنيد

اگر مصرف آجيل شما زياد است پيشنهاد مى شود بصورت زياد خريدارى كنيد . در اين صورت هزينه هاى آن پايين تر مى شود و مقرون بصرفه است.

نگهداری آجیل

                     نگهداری آجیل

شرایط نگهداری مناسب

آجيل ها و خشكبارها شامل روغن هايى هستند كه در صورت قرار گرفتن مقابل گرما و رطوبت از بين مى روند . براى نگهدارى آجيل به مدت طولانى حتمااز ظرف هاى درب دار استفاده و در يخجال نگه دارى كنيد.

هميشه آجيل ها را خام بخريد

در هنگام خريد آجيل چه به صورت عمده چه خرده حتما بصورت خام تهيه كنيد چون هنگام ب ودادن خاصيت خود را از دست مى دهد و برخى از آنزيم ها و موادمعدنى و مقوى را ازدست مى دهد.

اگر قصد خريد آجيل بو داده داريد حداقل تا زمان مصرف آن را بصورت خام خريدارى كنيد تا تازه بماند.

از خريد آجيل شور اجتناب كنيد چون نمک آن براى سلامتى مضر است . در هنگام خريد پسته،  پسته خام خريدارى كنيد.  از پسته هاى رنگى و نمكى خوددارى كنيد. پوست پسته خام بايد سالم باشد.

قفسه های مدرن فروشگاهی آجیل

استفاده از استند و قفسه های مدرن فروشگاهی جهت استفاده برای آجیل بسیار مناسب و شیک میباشد.

جدید بودن و تازگی محصول در جذب مشتری برای خرید بی تاثیر نیست.

قفسه فروشگاهی آجیل

  قفسه فروشگاهی آجیل

 

پست های توصیه شده

یک نظر بدهید

0
انتقال به واتساپ
1
سلام
برای ارتباط با مشاور آکاربو از طریق واتساپ بر روی آیکون پایین کلیک کنید