خواص خرما در درمان زخم معده

خواص خرما دردرمان زخم معده توسط متخصصین، بسیار توصیه شده است. خرما یک داروی طبیعی و موثر و بدون ضرر برای درمان زخم معده و زخم های دستگاه گوارش می باشد .

خرما به دلیل خواص آنتی اکسیدانی خود نقش موثری در بهبود و عملکرد دستگاه گوارش دارد. اگر شما از زخم معده رنج می برید مى توانيد از داروهای گیاهی و طبیعی مانند خرما که برای بدن تان ضرری ندارد، استفاده كنيد.خرما حاوى فسفر است. فسفر موجب افزایش فعاليت هاى ذهنى می شود . قند آن به دليل جذب سريع باعث کاهش  حالت هاى رخوت و سستى می شود. خرما بهترين و موثرترين دارو براى رفع سوزش معده است.

خواص خرما در درمان زخم معده

خواص خرما در درمان زخم معده

زخم معده

زخم معده معمولا دردى است كه از بالاى شكم شروع مى شود.  بعد از خوردن غذا، احساس سنگينى و درد مى دهد. گاها نیز  اين حالت زمانى كه معده خالى است رخ مى دهد . با مصرف خرما اين دردها كاهش پيدا مى كنند. زخم معده در اثر مصرف بيش از حد داروها ، مسمويت هاى غذايى ، استرس و اضطراب به وجود مى آيد.به  افرادى كه از اين بيمارى رنج مى برند توصيه مى شود از مصرف نارنج ، سيب ، موز ،خرما غافل نشوند.

آيا خرما براى درمان زخم معده مفید است ؟

خرما حاوى منيزيم است . منيزيم  موجب افزايش سيستم ايمنى بدن، کاهش التهاب مى شود . التهاب يكى از اصلى ترين عوامل سرطان ها مى باشد.

 خرما به دليل داشتن خاصيت آنتى اكسيدانى با راديكال هاى آزاد مبارزه مى كند . مصرف خرما از بيمارى هاى زخم معده و سرطان روده پيشگيرى مى كند. خرما منبع غنى از پتاسیم است . پتاسیم نیز  نقش مهمی در سلامت قلب و پیشگیری از سکته های قلبی دارد. خرما به دلیل دارا بودن خواص تنظیم کننده ى دستگاه گوارش از زمان هاى گذشته برای زخم های معده و روده استفاده مى شده است.به همین دلیل خواص خرما برای درمان زخم معده انکارناپذیر است. مصرف خرما تاثير گذار تر از مصرف داروی شیمیایی موجود در بازار است.

خواص خرما

خواص خرما

خواص شيره خرما در درمان زخم معده

شیره خرما از لحاض ارزش غذایی از جایگاه بالایی برخوردار است. زیرا جایگزین مناسبی برای شیرینی های مصنوعی موجود در بازار است. قند موجود در شیره ی خرما طبیعی است .استفاده از شیره خرما هنگام صبح با شیر ولرم باعث تقویت سیستم گوارشی و عدم ابتلا به بيمارهاى و زخم هاى گوارشى مى شود. آهن موجود در خرما باعث افزایش گلبول های قرمز خون می شود . همین امر کاهش کم خونی را در پی دارد. شیره خرما سرشار از پتاسیم و منگنزاست.  شیره خرما به راحتی هضم می شود و بسیار انرژی زا است. شیره خرما ناراحتی های گوارشی را برطرف می کند. باعث افزایش باکتری های مفید و سودمند روده نیز می شود . فیبر موجود در خرما مانع از یبوست می شود و عمل دفع را راحت تر می کند.

به دلیل خواص خرما در درمان زخم معده، بهتر است مصرف آن را در برنامه غذائی روزانه گنجانده شود.

امروز انواع خرما را می توان به شکل های مختلف از فروشگاه ها تهیه کرد. نکته ای که باید به آن توجه داشت این است که حتی الامکان شیوه ی نگهداری آن به صورت بهداشتی باشد. استند های فروشگاهی آکاربو این امکان را مهیا ساخته اند که انواع محصولات فله به بهداشتی ترین شکل ممکن نگهداری و عرضه شوند. این استندها به دلیل ساختاری که دارند مانع از ورود هر گونه آلودگی به داخل محصول نیز می شوند.

پست های توصیه شده

یک نظر بدهید

0
انتقال به واتساپ
1
سلام
برای ارتباط با مشاور آکاربو از طریق واتساپ بر روی آیکون پایین کلیک کنید