خواص گوجه فرنگی خشک شده

خواص گوجه فرنگی خشک شده بسیار است. منبع گروه ویتامین های ب ، اسیدفولیک، بتاکاروتن، ویتامین ث، ویتامین آ و حاوی مواد معدنی از جمله فسفر،پتاسیم، فیبر، کلسیم، مس،روی، سدیم، گوگرد می باشد.

از خواص گوجه فرنگى خشک شده مى توان به رفع مسموميت ، رفع يبوست ، رفع رسوبات ادرارى و صفراوی ، کاهش میزان اوره خون وکاهش میزان چربى خون اشاره كرد. براى درمان درد هاى مفاصل و رماتيسم مى توان از اين ميوه خشک استفاده كرد.

با قرار دادن گوجه فرنگی در سبد غذايى خود به حفظ سلامت بدن كمک شایانی کنید. 

به دليل رطوبت زيادی که گوجه فرنگی دارد، سريع فاسد مى شود. و نمى توان مدت زمان زيادى آن را نگهدارى كرد. لذا برای نگهداری طولانی مدت می توان آن را خشک كرد .

خواص گوجه فرنگی خشک شده

خواص گوجه فرنگی خشک شده

خواص گوجه فرنگى خشک شده در تقويت استخوان ها

با مصرف منظم گوجه فرنگى مى توان  ميزان زيادى از كلسيم ،منيزيم و فسفر بدن را تامين كرد. كلسيم نیز با ساخت فسفر به  ايجاد هيدروكسى آپاتيت که ساختار اصلی استخوان است، كمک مى كند.

خواص گوجه فرنگى خشک شده در كاهش فشار خون

منيزيم ضدكلسيم است و باعث مى شود عضلات گشاد شوند. كلسيم و منيزيم با هماهنگ سازى انقباض و انبساط ديواره رگ هاى خونى، فشار خون را كنترل مى كنند.

گوجه فرنگى خشک شده حاوى مقدارى پتاسيم ،سديم كه با مصرف مداوم آن می توان  نياز روزانه بدن را تامین کردو از فشار خون بالا جلوگيرى کرد.

پيشگيرى از سرطان پروستات با گوجه فرنگی خشک

از خواص ديگر گوجه فرنگى خشک شده می توان  به كاهش ابتلا به سرطان پروستات  اشاره کرد. طبق تحقيقات انجام شده،رژيم غذايى سرشار از گوجه فرنگى به پيشگيرى از سرطان پروستات كمک مى كند.

گوجه فرنگی خاصيت ضد سرطانى دارد . مانع از رشد تومور هاى پروستات مى شود.

خواص گوجه فرنگی خشک شده

خواص گوجه فرنگی خشک شده

 جلوگيرى از كم خونى( فقر آهن)

از اصلى ترين خواص گوجه فرنگى خشک شده جلوگيرى از فقر آهن است .گوجه فرنگی  داراى آهن بسيارى است.

آهن ماده معدنى هموگلوبين و جزو سازنده گلبول قرمز خون مى باشد. كار گلبول هاى خون اكسيژن رسانى به سلول هاى بدن است.

 پيشگيرى از حمله قلبى

گوجه فرنگى حاوى ليكوپن است كه از به وجود آمدن كلسترول بد و پلاک هاى چربى جلوگیری می کند. خطر  حمله قلبى را نیز كاهش مى دهد.

محافظت از پوست

گوجه فرنگى همانند ضدآفتاب عمل مى كند .به این صورت که از پوست در مقابل  اشعه ماوراى بنفش خورشيد محافظت مى كند. كساني كه كه دچار سوختگى شده اند براى ترميم آن مى توانند از گوجه فرنگى خشک شده  استفاده كنند .

گوجه فرنگی خشک شده براى طراوت پوست مفيد است و مانع چين و چروک ميشود.

خواص گوجه فرنگی خشک شده

خواص گوجه فرنگی خشک شده

نحوه تهیه گوجه فرنگی خشک

همانطور که می دانید انواع میوه و سبزیجات خشک شده در بازار موجود می باشد. تنوع محصولات خشک شده روز به روز در حال افزایش است.

می توان در منزل گوجه فرنگی را خشک  کرد. حال به دلیل ذیغ وقت نیز می توان آن را از خشکبار فروشی ها تهیه کرد.

نکته ی مهمی که باید در نظر داشت در خصوص نحوه نگهداری این قبیل محصولات است. پیشنهاد ما به مغازه داران در خصوص نگهداری وعرضه محوصلات فله استفاده از استندهای فروشگاهی  آکاربو است.

این استندها مخصوص نگهداری انواع خشکبار، آجیل،حبوبات می باشند . همچنین به بهترین شکل محصول را نگهداری کرده و امکان ورود هر گونه آلودگی را به داخل مخزن بسیار کم می کنند.

پست های توصیه شده

یک نظر بدهید

0
انتقال به واتساپ
1
سلام
برای ارتباط با مشاور آکاربو از طریق واتساپ بر روی آیکون پایین کلیک کنید