خواص درمانی آناناس

 خواص درمانى آناناس

آناناس از جمله میوه‌های گرمسیری است . يك ميوه استوايى بسيار خوشمزه و سالم است.خواص درمانی آناناس بسیار چشمگیر است. این میوه به دلیل دارا بودن مقادیر قابل توجهی ویتامین ث، خاصیت درمانی برای مقابله با عفونت‌های ویروسی و باکتریایی را دارد.

غنى از مواد مغذى ،آنتى اكسيدان ها و آنزيم هايى است كه مى توانند با التهاب و بيمارى مقابله كنند. آناناس و تركيبات موجود در آن خواص زيادى براى سلامتى دارند. تاثیر قابل توجی در تقویت سیستم ایمنی، تسريع بهبودى پس ازعمل جراحى ،سلامت سیستم گوارش دارند.

آناناس كم كالرى است و موادمغذى بسيار زيادى دارد.

خواص درمانی آناناس

خواص درمانی آناناس

يک فنجان آناناس شامل مواد زير است:

کالری: ۸۲٫۵

چربی: ۱٫۷ گرم

پروتئین: ۱ گرم

کربوهیدرات: ۲۱٫۶ گرم

فیبر: ۲٫۳ گرم

ویتامین C: 131٪ از RDI

منگنز: ۷۶٪ از RDI

ویتامین B6: 9٪ از RDI

مس: ۹٪ از RDI

تیامین: ۹٪ از RDI

فولات: ۷٪ از RDI

پتاسیم: ۵٪ از RDI

منیزیم: ۵٪ از RDI

نیاسین: ۴٪ از RDI

پانتوتنیک اسید: ۴٪ از RDI

ریبوفلاوین: ۳٪ از RDI

آهن: ۳٪ ازRDI

آناناس علاوه بر اينكه سرشار از موادمغذى است حاوى آنتى اكسيدان نيز مى باشد. آنتى اكسيدان ها مولكول هايى هستند كه به بدن در مقابله با استرس اكسيداتيو كمك مى كنند. استرس اكسيداتيو وضعيتى است كه راديكال هاى آزاد در بدن بيش از حد وجود دارند و اين راديكال هاى آزاد با سلول هاى بدن در ارتباط هستند و باعث بوجود آمدن آسيب هايى مى شوند كه با التهاب مزمن و سيستم ايمنى ضعيف شده و همچنین بسيارى از بيمارى ها مرتبط اند.

آنزيم هاى آناناس مى توانند عمل هضم را آسان كند

آناناس حاوى آنزيم هاى گوارشى است، كه به عنوان بروملين شناخته شده اند . این آنزیم ها به عنوان پروتئاز عمل مى كنند . مولكول هاى پروتئين را در بلوك هاى ساختارى خود مثل اسيد آمينه و پپتيد هاى كوچك تجزيه مى كنند ، پس از تجزيه به آسانى در روده جذب مى شوند، كه اين كار برای افرادى كه از نارسايى لوزالمعده رنج مى برند مفید می باشد.

خواص درمانی آناناس

خواص درمانی آناناس

تاثیر در کاهش خطر ابتلا به سرطان

سرطان يک بيمارى مزمن است كه با رشد سلول تنظيم نشده بوجود مى آيد و رشد آن معمولا با استرس اكسيداتيو و التهاب مزمن در ارتباط است. طبق مطالعات، آناناس و تركيبات آن از خطر ابتلا به سرطان پيشگيرى مى كنند. يكى از تركيبات گروه آنزيم هاى گوارشى به نام بروملين است طبق مطالعات نشان داده که برملين با سرطان مقابله مى كند و رشد سلول هاى سرطانى پستان را نابود مى كند. برملين سرطان را در پوست ،مجارى صفراوى ،سيستم معده و روده بزرگ و ساير نقاط  نابود مى كند.

تاثیر در کاهش التهاب

آناناس از گذشته بخشى از طب سنتى بوده است .آناناس حاوى طيف گسترده اى از ويتامين ها ،مواد معدنى و آنزيم هايى مانند بروملين هستند سيستم ايمنى را تقويت مى كند و التهاب را از بين ميبرد. آناناس خواص ضد التهابى دارد.

تاثیر در کاهش علائم آرتروز

آناناس براى تسكين درد موثر است. طبق مطالعه هاى اخير بروملين اثر بخشى در درمان آرتروز دارد . همچنین این آنزیم موجب کاهش ورم مفاصل نیز می شود.

تاثیر در تسریع بهبودی پس از جراحی

مصرف آناناس مدت زمان لازم براى بهبودى پس ازجراحى  راكاهش مى دهد. التهاب ،تورم ،كبودى و درد بعد از عمل را نیزكاهش مى دهد.

خواص درمانی آناناس

خواص درمانی آناناس

نکاتی مهم در خصوص آناناس

آناناس شيرين و خوشمزه است و به عنوان میان وعده انتخاب خوبی است.همچنین می توانیدجز میوه های خشک آناناس را هم نیز تهیه کنید. آسان ترین راه تهیه میوه ی خشک از خشکبار فروشی هاست . نکته حائز اهمیت این است که باید از بهداشتی بودن نوع نگهداری وعرضه ی محصولات فله از قبیل میوه خشک اطمینان حاصل کرد. بهترین محفظه برای نگهداری و عرضه ی محصولات فله ،استندها و قفسه های آکاربو می باشند.که دارای شیر خروجی اند و خروج محصول را بدون دخالت مستقیم دست امکان پذیر می سازند.

پست های توصیه شده

یک نظر بدهید

0
انتقال به واتساپ
1
سلام
برای ارتباط با مشاور آکاربو از طریق واتساپ بر روی آیکون پایین کلیک کنید