خواص درمانی گیاه آویشن

خواص درمانی گیاه آویشن

 

خواص آويشن براى درمان انواع بيمارى ها

آویشن یکی از بهترین گیاه های داروئی است که از دیر باز به دلیل دارا بودن خواص بسیارش مورد استفاده قرار می گرفته است. از آویشن علاوه بر مصرف آن به عنوان دارو به عنوان چاشنی غذا نیز استفاده می شود، به این صورت که آویشن را خشک کرده و به عنوان ادویه در پخت غذا از آن بهره می توان برد.

تاثیرمصرف آویشن بر گلو درد

آويشن يك ضد ميكروب قوى است که دردرمان گلو درد موثر مى باشد و تسكين دهنده درد نیز می باشد.

خاصيت آنتى اكسيدانى آويشن

آويشن خاصيت آنتى اكسيدانى دارد و براى سلامتى بدن بسيار مفيد است. آنتى اكسيدانى هاى فنولى موجود در اين گياه موجب خنثى سازى و از بين بردن راديكال هاى آزاد در بدن مى شود. راديكال هاى آزاد مى توانند آسیب هاى زيادى به سلول هاى سالم بدن برسانند كه آنتى اكسيدان هاى موجود در آويشن از آنها جلوگيرى مى كند.

تاثیر مصرف آویشن در بهبود گردش خون

آويشن داراى آهن و مواد معدنى مى باشد و به عنوان يك ماده اصلى براى تحريك جريان خون به حساب مى آيد. آویشن تاثیر مستقیم بر اکسیژن رسانی بهتر به ارگان های بدن دارد که همین امر در سلامت انسان نقش به سزائی دارد.

خواص درمانی گیاه آویشن

تاثیر مصرف آويشن در افزايش ايمنى بدن

ترکیبات موجود در آويشن باعث توليد و تحريك گلبول هاى سفيد مى شود، که همین امر به بهبود عملکرد سیستم دفاعی بدن کمک بسیاری می کند.

اثربخشی آويشن در سلامت قلب

تركيبات زيادى از آنتى اكسيدان ها ،مواد معدنى و ويتامين ها درگياه آويشن موجود است که اين تركيبات اثرات بسيارى بر روى سلامت قلب دارد. پتاسيم موجود در آويشن موجب كاهش فشار خون مى شودو  فشار موجود بر روى سيستم قلبى-عروقى را كاهش دهد و همچنین ازبروز سكته مغزى جلوگيرى می  كند. می

خاصيت  گند زدايى آویشن

يكى از خطرناكترين آلاينده هاى هوا در محيط داخلى خانه، گرد و خاك است كه با استفاده از آويشن مى تواندآن را از بين برد.

خواص درمانی گیاه آویشن

 فواید آویشن در تقویت بینائی

گیاه آویشن غنی از ویتامین آ می باشد که این ویتامین موجب از بین رفتن بیماری های مربوط به چشم ( به جز بیماری های مربوط به شبکیه چشم) می شود.

تاثير آويشن بر کاهش استرس

آویشن به دلیل دارا بودن ویتامین ب تاثیر به سزائی بر روی انتقال دهنده های عصبی دارد. مصرف مداوم آن موجب دور شدن افکار استرس زا از فرد خواهد شد.

نکاتی مهم که حین تهیه این گیاه باید به آن توجه داشت

همانطور که می دانید برای تهیه گیاه آویشن می توان یا بصورت تازه آن را تهیه و سپس خشک کرد و یا اینکه به طور مستقیم از عطاری آن را خرید، اما نکته قابل توجه اینجاست که شکل نگهداری محصولات در عطاری ها به شیوه ی سنتی می باشد که در حال حاضر باید بطور کل این شکل منسوخ شود زیرا امکان ورود هر گونه آلودگی به داخل محصول وجود دارد. با پیشرفت تکنولوژی استندهای نوینی تولید شده است که دارای محفظه ای بسته اند که اجازه ورود میکروب و آلودگی را به داخل محصول نمی دهند و همچنین دخالت دست را در ارائه محصول به حداقل می رسانند. استندهای فروشگاهی آکاربو مخصوص محصولات فله با دارا بودن این ویژگی ها بهترین انتخاب برای نگهداری و عرضه ی محصولات فله می باشد.

پست های توصیه شده

یک نظر بدهید

0
انتقال به واتساپ
1
سلام
برای ارتباط با مشاور آکاربو از طریق واتساپ بر روی آیکون پایین کلیک کنید