خواص سنجد برای بدن و تاثیر آن بر درمان بیماری ها

سنجد یکی از میوه های بسیار مفید است که طبع خشک و سردی دارد. این میوه پر خاصیت از زمانهای بسیار دور توسط ایرانیان مصرف می شود .

پوكى استخوان و آرتروز يكى از شايع ترين بيمارى هاست كه اكثر زنان از اين بيمارى در خيلى از كشورها رنج مى برند. پوكى استخوان چهارمين عامل مرگ و مير در دنيا است. كه افراد بالاى ٢٥سال به آن مبتلا مى شوند .

در طب سنتى راه كارهايى وجود دارد كه از اين بيمارى پيشگيرى مى كند. و يكى از موادغذايى كه تاثير زيادى در جلوگيرى و پيشگيرى اين بيمارى دارد ، سنجد است.

خواص سنجد

از سنجد مى توان براى درمان بسيارى از بيمارى ها استفاده كرد. استفاده از سنجد در كليه و درمان بواسير موثر است. و ادرار را روان مى كند. و بازو ها و ساق ها را نيرومند مى كند. سنجد به درمان عفونت ريه ها کمک مى كند. و همچنين سوشار از ويتامين Cاست .

سنجد حاوى آنتى اكسيدان است. و وجود ويتامين K سموم روده و معده را از بين مى برد.

خواص سنجد

خواص سنجد

سنجد سرشار از فيبر و كلسيم است كه براى افراد كهنسال و زنان شيرده مفيد است. به پوكى استخوان و دستگاه گوارش كمك مى كند. و همچنين به كاهش آلزايمر و سردرد هاى ميگرنى كمك مى كند. و موجب تقويت حافظه کودکان مى شود.

فلانوئیدها و آلکالوئیدهای موجود در سنجد برای کاهش فشار خون در زنان باردار مناسب است.

خواص سنجد در دوران بارداری

مصرف بیش از اندازه سنجد در دوران بارداری مناسب نیست. زیرا با افزایش مقدار کلیسیم بدن، حجم استخوان و غضروف ها کاهش می یابد.

ویتامین C بسیار و آنتی اکسیدان های موجود در سنجد موجب افزایش كلاژن مى شود و به شادابى پوست كمك مى كند .

سنجد فیبر زيادى دارد. به همین دلیل مصرف آن باعث كم شدن اشتها شده. و از پر خوری جلوگیری می كند. در نتیجه در کاهش وزن و لاغری موثر است.

سنجد به شكستگى و پوكى استخوان كمك مى كند. و همچنين پودر هسته سنجد براى عضله سازى و براى درمان كمر درد و درد مفاصل موثر است .

در طب ابن سينا پودر سنجد همراه هسته به درمان آرتروز ،پوكى استخوان و رماتيسم كمك مى كند .

تهيه پودر سنجد

شما مى توانيد براحتى پوست سنجد را از گوشت آن جدا كنيد. و با هسته داخل آسياب ، آسياب كنيد. ولى اگر در خانه نمى توانيد، از بيرون آماده مى توانيد تهيه كنيد.

يك قاشق پودر سنجد را در يك ليوان شير ريخته و با يك قاشق عسل روزانه مصرف كنيد .

خواص پودر سنجد

خواص پودر سنجد

با خوردن اين تركيب به مدت١٤روز شاهد معجزه آن خواهيد بود. كه به درمان و مبارزه با پوكى استخوان كمك مى كند .

ديگر فوايد و خواص سنجد

داراى ويتامينCوK است كه براى بدن مفيد است . داراى خاصيت آنتى اكسيدانى دارد. بهترين دارو براى درمان اسهال كودكان است . بهترين دارو براى درمان التعاب هاى حاد و مزمن است. پايين آورنده تب و درد است . قلب را تقويت مى كند . سنجد كم كالرى و به تقويت معده كمك مى كند . سنجد براى درمان التيام زخم موثر است . سنجد براى درمان سردرد هاى بلغمى موثر است.

نوشته های اخیر

یک نظر بدهید

0
انتقال به واتساپ
1
سلام
برای ارتباط با مشاور آکاربو از طریق واتساپ بر روی آیکون پایین کلیک کنید