تفاوت پسته خام و بو داده

آجيل ها داراى چربى بالايى هستند . تفت دادن آن ها با روغن تاثيرى در افزايش چربى آنها ندارد. در ادامه درصددیم تا تفاوت پسته خام و بو داده را به اختصار توضیح دهیم.

آجيل ها حاوى مواد مغذى ، ويتامين ها، منيزيم و آنتى اكسيدان هستند. اين موادهنگام بودادن خواص خود را از دست می دهند. در پسته هنگام تفت دادن برخى از آنتى اكسيدان ها از بين مى رود. این در حالى است كه آنتى اكسيدان ها در سلامتى بدن نقش بسزايى دارند. آنتی اکسیدان ها سلول ها را در برابر آسيب های ناشى از راديكال هاى آزاد محفوظ نگه مى دارند. در زمان بو دادن مقدارى از آنتى اكسيدان ها باقى مى مانند، مانند آنتى اكسيدان هاى لوتئين و زاگزانتين.

پسته در هنگام بو دادن رطوبت خود را از دست مى دهد و وزن آن نیزكمتر مى شود. پسته بو داده چربى بيشترى نسبت به پسته خام دارد. مقدار پروتئين و كربوهيدرات موجود در آجيل هاى خام و بوداده يكسان هستند، ولى چربى آجيل بوداده از آجيل خام بيشتر است.  آجيل ها داراى چربى بالايى هستند. 

تفاوت پسته خام و بو داده

تفاوت پسته خام و بو داده

آيا خواص پسته بو داده و خام متفاوت هستند؟

هنگام بودادن مواد افزودنى نیز به پسته اضافه مى شود و رنگ و طعم آن نیز تغيير مى كند.

براى طعم بهتر ، هنگام بودادن به آن آبليمو ،نمک ،گلپر و زعفران اضافه مى كنند. به طور كلى پسته خام و بوداده هيچ تفاوتى باهم ندارند . بودادن تاثيرى در مغز ها ندارد . تنها تفاوت پسته بوداده با پسته خام در حجم مغز آن است كه كاهش مى يابد.

بودادن آجيل ها باعث كاهش رشد باكترى ها مى شود .به همین علت زمان ماندگارى بيشتر مى شود. بايد در زمان تفت دادن آجيل از حرارت مستقيم يا زياد استفاده نشود، زیرا باعث از بين رفتن مواد مغذى مى شود و طعم و مزه آجيل را نیز تغيير مى دهد، همچنین موجب از بین رفتن خاصیت آن می شود . اگر مى خواهيد از خاصيت پسته بهره مند شويد ، بهتر است آن را به صورت خام مصرف كنيد.

کدام بهتر است؟ پسته خام یا بو داده

به دليل طعم، رنگ و ترد بودن، پسته هارا تفت مى دهند. مصرف پسته بوداده و خام هر دو براى سلامتى بدن مفيد است. با این وجود  پسته خام خاصيت بسيارى دارد. اما این نکته را نیز باید در نظر داشت که ممکن است پسته خام حاوی باکتری های مضر باشد. هنگام بو دادن پسته نیز برخى از چربى هاى مفيد آن از بين مى رود.

خواص پسته

خواص پسته

زمان تفت دادن آجیل

آجيل ها اگر در زمان و حرارت كمترى تفت داده شوند ،چربى هاى موجود در آن ازبين نمى رود و موادمغذى كمترى نیز از بین می رود. احتمال وجود آكريل آميد هم كاهش پيدا خواهد كرد. اگر تمايل  داريد پسته بوداده مصرف كنيد، بايد توجه داشته باشيد بسيارى از پسته هاى موجود در بازار با نمک فراران تفت داده مى شوند. به همین خاطر براى سلامتى مضر هستند. بهتر است پسته را به صورت خام تهيه كرده و سپس خودتان در حرارت كم تفت بدهيد. بنابراین با توجه به تفاوت پسته خام و بو داده بهتر است مصرف پسته خام را در اولویت قرار دهید.

نکته ای مهم در خصوص نوع نگهداری این نوع محصولات از قبیل انواع آجیل وخشکبار این است که باید موارد بهداشتی حتی الامکان در نگهداری آنها لحاظ شود. در این زمینه باید نوع مناسبی از قفسه انتخاب و استفاده شود. قفسه های فروشگاهی آکاربو با داشتن شیر خروجی دخالت مستقیم دست را برای ارائه محصول به مشتری به حداقل می رساند. همین ویژگی تاثیر چشمگیری در جلوگیری از ورود انواع آلودگی به داخل محصول را دارد.

پست های توصیه شده

یک نظر بدهید

0
انتقال به واتساپ
1
سلام
برای ارتباط با مشاور آکاربو از طریق واتساپ بر روی آیکون پایین کلیک کنید