خواص گردو ، درمان فشار خون با گردو

در تحقيقات انجام شده از طريق كميسيون تغذيه كاليفرنيا كه در مجله هاى آمريكا هم به چاپ رسيده، نشان داده كه مصرف گردو در كاهش فشار خون بسيار موثر است. و همچنين مصرف گردو از بيمارى هاى قلبى و عروقى جلوگيرى مى كند. و از خطر ابتلا به بيمارى ها پيشگيرى مى كند. گردو منبع سرشار ویتامین و فسفر است. یکی از مواد غذایی که در گروه مغز‌ها قرار میگیرد.

تاثیر گردو در كاهش فشار خون

محققان تاثير مثبت و موثر وجود آلفالينولنيك ، همان امگا ٣در گردو، را بر فشار خون تعيين و تاكيد كرده اند. و تحقيقات انجام شده بر روى انسان ها نتيجه هاى اعلام شده افرادى كه از رژيم گردو استفاده مى كنند، فشار خون آنها كمتر از افرادى است كه گردو مصرف نميكنند.

به گفته و تاكيد محققان افراد مى توانند براى پيشگيرى از بيماريهاى قلبى و عروقى، گردو را جايگزين گوشت قرمز ،لبنيات پرچرب و غيره …نمايند. تا به كاهش فشار خون و سلامتى كمك كند .

درمان يبوست با گردو

از خواص آجيل ها فيبر آن ها است. براى رفع مشكل يبوست بهتر است از گردو به عنوان رژيم غذايى سالم استفاده كنيد. چون گردو سرشار از فيبر بوده و به حركت مجارى گوارشى كمك مى كند. فیبرهای غذایی تأثیر بسیار خوبی روی عملکرد روده‌ها می‌گذارد. در واقع باعث می‌شوند روده ها کار دفع را راحت‌تر انجام دهند.

پاكسازى سيستم داخلى بدن با گردو

تركيبات موجود در گردو باعث دفع باكترى هاى مضر در سيستم گوارشى بدن مى شود. و به پاكسازى سيستم گوارشى كمك مى كند. اين امر باعث مى شود كه سيستم گوارشى عملكرد خوبى داشته باشد. ماده طبيعى موجود داراى مواد مغذى مى باشد. كه به تقويت و بهبود سيستم بدن كمك مى كند .

خواص گردو

خواص گردو

درمان قارچ و باکتری با گردو

گردو داراى ماده اى است كه با باكترى ها مبارزه كرده. و به درمان بيمارى هاى پوستى كمك مى كند. و از خارش هاى پوستى جلوگيرى مى كند .

گردو و سنگ صفرا

گردو به دليل پاكسازى سيستم گوارشى بدن از تشكيل سنگ صفرا جلوگيرى مى كند. و همچنين وجود فيبر در گردو به كاهش كلسترول بد خون كمك مى كند. و كلسترول عامل اصلى ايجاد سنگ در صفرا است. و مصرف گردو از آن پيشگيرى مى كند .

خواص گردو برای ديابت

طبق تحقيقات انجام شده و نشان داده شده در آمريكا بر روى ٣٤ هزار نفر، مصرف گردو در خطر ابتلا به بيمارى ديابت نوع ٢كمك مى كند. و آن را كاهش مى دهد. كه همه تحقيقات انجام شده و تاثيرات آن در بهبودى بيمارى ديابت موثر بوده است. اسیدهای چرب امگا٣ مقاومت به انسولین را كه یكی از علایم اولیه دیابت نوع ٢است، بهبود می بخشد.

خواص گردو برای آقايان

مصرف گردو در آقايان تاثيرات موثر داشته و به افزايش توليد اسپرم ها و تقويت بارورى كمك مى كند. و همچنين ميل جنسى را افزايش مى دهد .

گردو و شباهت به مغز انسان

گردو در درمان آلزايمر موثر است. و روند افسردگى را كاهش مى دهد. و به تقويت حافظه كمك مى كند. و همچنين در تحقيقات انجام شده نشان داده شده که در زوجين باعث تقويت قواى آنها شده است. تحقيقات انجام شده در مطالعات حيوانى بر روى موش هاىی كه آلزايمر دارند، مصرف گردو باعث تقويت حافظه و پيشرفت و یادگيرى آن ها شده است .

خواص گردو برای مغز

خواص گردو برای مغز

گردو آنتى اكسيدان

آنتى اكسيدان موجود در گردو بيشتر از مغزهاى ديگر است. آنتى اكسيدان ها براى سلامتى بدن مفيد مى باشند. و مصرف آن توصيه مى شود. آنتى اكسيدان ها باعث جلوگيرى از سرطان مى شوند. آنتى اكسيدان ها يك ضد التهاب طبيعى مى باشند. در كاهش التهابات كمك مى كنند. و از پيرى زودرس و چين و چروك جلوگیری مى كند.

ویتامین B موجود در آن کاهش دهنده استرس بوده و به شادابی و حفظ سلامت پوست نقش کمک می کند. استرس بالا منجر به چین و چروک زود رس می شود. ویتامین های B و E موجود در گردو با رادیکال های آزاد مقابله می کنند.

پست های توصیه شده

یک نظر بدهید

0
انتقال به واتساپ
1
سلام
برای ارتباط با مشاور آکاربو از طریق واتساپ بر روی آیکون پایین کلیک کنید