فواید تخمه هندوانه

 

دانه هندوانه سرشار از ويتامين ها مواد معدنى نظير ويتامين B، منيزيم ، روى ، مس ،پتاسيم است که براى زيبايى پوست و مراقبت پوست و همچنين كنترل قند خون بسيار مفيد است.

اين دانه كالرى بالايى دارد. دانه هاى مشكى خوشمزه و سالم كه مى تواند يک ميان وعده مناسب باشد . دانه هنداونه يكى از پر خاصيت ترين دانه هاست.

تاثیر تخمه هندوانه روی سلامت پوست

دانه هندوانه منبع خوبى از اسیدهای چرب امگا ۳ و سایر چربی‌هایی است که برای سلامت پوست مفید مى باشد. مصرف دانه هندوانه به حفظ رطوبت پوست كمک مى كند و از پيرى پوست پيشگيرى مى كند.

آنتى اكسيدان هاى موجود در دانه هندوانه لكه هاى ناشى از افزايش سن را كاهش مى دهد از همه مهم‌تر استفاده‌ مداوم از روغن دانه هندوانه روی پوست از مسدود شدن منافذ آن جلوگیری می‌کند که همین امر ریسک بروز آكنه را كاهش مى دهد.

تاثیر تخمه هندوانه روی سلامت مو

وجود پروتئين، آهن، منيزيم و مس در دانه هاى هندوانه براى حفظ سلامت مو بسيار موثر هستند. پروتئين و منيزيم ها يكى از مواد ضرورى در رشد مو هستند و موها را محكم و از شكستگى مو جلوگيرى مى كنند.

مس يكى از مواد ضرورى در توليد ملانين است كه موى شما را نرم تر مى كند.

تاثیر تخمه هندوانه

                   تاثیر تخمه هندوانه

كنترل قند خون با استفاده از تخمه هندوانه

مصرف دانه هندوانه با تنظيم بهتر خون و كاهش مقاومت به انسولين در بدن در ارتباط است. اين تاثيرات براى سلامت بيماران ديابتى ضرورى است و با تنطيم سطح گلوگز خطر را از بيماران ديابتى دور مى كنند.

افزایش سطح انرژی با تخمه هندوانه

دانه هندوانه كالرى بالايى دارد و اين كالرى ها از اسيدهاى چرب بدست مى آيد. يک فنجان دانه هندوانه  متابوليسم شما را بالا مى برد و بدن شما را با مواد مغذى تامين مى كند.

بهتر است در مصرف تخمه هندوانه دقت داشت زیرا مصرف بيش از حد باعث چاقى مى شود.

مصرف تخمه هندوانه

                    مصرف تخمه هندوانه

جلوگیری از پوکی استخوان

دانه هندوانه حاوی مقادير زيادى از مواد معدنی دیگر مثل مس، آهن، پتاسیم و منگنز است که وجود همه‌ آنها برای استحکام استخوان‌ها و افزایش توده‌ استخوانی بسيار مفيد است و با مصرف اين مواد از پوكى استخوان جلوگيرى مى كند.  یک فنجان دانه هندوانه ۱۴۰ درصد از نیاز بدن شما به منیزیم را تأمین می‌کند.

استند فروشگاهی مخصوص انواع تخمه

این روز ها ویروس کرونا باعث ایجاد مشکلات فراوانی در امر خرید محصولات فله شده است. با استفاده از استندهای بهداشتی آکاربو، با اطمینان خاطر خریدخود را انجام دهید زیرا امکان نفوذ هیچگونه عوامل بیماری زا مانند ویروس کرونا به داخل محصولات وجود ندارد. از استند های فروشگاهی آکاربو برای انواع تخمه ها میتوانید استفاده کنید.

قفسه خشکبار

                        استند خشکبار

پست های توصیه شده

یک نظر بدهید

0
انتقال به واتساپ
1
سلام
برای ارتباط با مشاور آکاربو از طریق واتساپ بر روی آیکون پایین کلیک کنید