خواص تخمه آفتابگردان

خواص تخمه آفتابگردان بسیار می باشد. تخمه آفتابگردان مواد مغذى فراوانى در خود دارند. و يكى از ١٠ماده برتر غنى از ويتامين E،مس،ويتامين هاى Bهمچون تيامين ،فسفر ،سلنيم و ساير موارد است. تخمه آفتابگردان منبع خوب و سالمى از اسيدهاى چرب ضرورى است. داراى لينوئيك اسيد است و همچنين منبع خوبى از فيبر ،اسيد آمينه ،ويتامين ،فيتوسترول ها و مواد ديگر است.

طبع تخمه آفتابگردان گرم و خشك است. تخمه آفتابگردان خام منبع پروتئين است كه مى تواند جايگزين گوشت براى مصرف افراد گياه خوار باشد.

تخمه آفتابگردان براى كاهش كلسترول خون ،پيشگيرى از سرطان ،درمان گرفتگى عضلانى ،براى لاغرى و كاهش وزن و پوست و مو مناسب مى باشد .

خواص تخمه آفتابگردان

خواص تخمه آفتابگردان

خواص تخمه آفتابگردان برای سلامتی

قلب : دانه آفتابگردان غنى از ويتامين E مى باشد. و ويتامين Eيك آنتى اكسيدان قوى است. و باعث از بين رفتن راديكال هاى آزاد شده. و از حمله ى قلبى جلوگيرى مى كند. مصرف دانه آفتابگردان موجب كاهش كلسترول و فشار خون مى شود. و از بيماريهاى قلبى و عروقى جلوگيرى مى كند .

فشار خون : به دليل دارا بودن مقادير زياد منیزیم در تخمه آفتابگردان، باعث تعادل الكتروليت ها در بدن مى شود. و براى درمان فشار خون بالا مفيد است .

ديابت و قند خون : دانه آفتابگردان ميزان هيپر گليسمى را كم كرده. و باعث تنظيم قند خون در افراد ديابتى مى شود. و همچنين از ابتلا به بيمارى هاى ديابتى پيشگيرى مى كند.

كلسترول و چربى خون : دانه هاى آفتابگردان باعث كاهش كلسترول ،ترى گليسيريد چربى خون بالا مى شود .

كبد چرب : به خاطر دارا بودن ويتامين هاى AوDو املاح معدنى در دانه هاى آفتابگردان، به سلامت كبد كمك مى كند و به افزايش سم زدايى كبد و درمان كبد چرب نيز كمك مى كند .

خواص تخمه آفتابگردان برای زیبایی

تقويت و افزايش رشد مو : به دليل دارا بودن روى موجود در تخمه آفتابگردان، باعث تقويت و رشد مو مى شود. و به دليل دارا بودن ويتامين E باعث بهبود گردش خون در پوست سر مى شود. و به رشد مو كمك مى كند .

روغن آفتابگردان

درمان آكنه و جوش صورت : روغن آفتابگردان منبع خوبى از اسيدهاى چرب ضرورى (لينو ئيك اسيد )است. كه خاصيت ضد باكتريايى دارد كه به درمان آكنه و جوش صورت كمك مى كند .

سرماخوردگى : تخمه آفتابگردان حاوى زيادى روى است. كه باعث تقويت سيستم ايمنى بدن مى شود. و براى درمان و پيشگيرى سرماخوردگى مفيد است .

استفاده از قفسه فروشگاهی برای نگهداری تخمه آفتابگردان

شرایط نگهداری تخمه آفتابگردان بسیار مهم است. محیط باید به گونه ای باشد که رطوبت به دانه ها وارد نشود و باعث خراب شدن دانه های آن نشود. یکی از تجهیزات فروشگاهی که می توان با خیال راحت از آن برای نگهداری تخمه آفتابگردان استفاده کرد، قفسه فروشگاهی آکاربو می باشد. که مانع ورود رطوبت و گرد و غبار به محصولات می شود.

پست های توصیه شده
نمایش 2 دیدگاه
ترک بک ها

یک نظر بدهید

0
انتقال به واتساپ
1
سلام
برای ارتباط با مشاور آکاربو از طریق واتساپ بر روی آیکون پایین کلیک کنید