خواص بادام تلخ و فواید مصرف بادام تلخ

بادام تلخ داراى طبع گرم و خشك است. و بادام تلخ حاوى اسيد سيانيدريك است. كه بايد در مصرف بادام تلخ دقت داشت . بادام تلخ براى درمان سردرد و تقويت بينايى موثر است .مصرف بادام تلخ براى بيمارهاى تنفسى و سرفه و ريه مفيد است . مصرف بادام تلخ همراه عسل به پاكسازى كبد كمك مى كند . تركيب نشاسته و نعناع با بادام براى درمان درد كليه موثر است . خواص بادام تلخ بسیار است.

مصرف بادام تلخ و عسل به رفع قولنج كمك مى كند . مصرف بادام تلخ با شيره انگور براى از بين بردن ناراحتی و سنگ كليه مفيد است . تركيب پودر بادام تلخ با سركه لكه هاى صورت را از بين مى برد . بادام تلخ براى درمان خارش و مخملك نیز مفيد است . دم كرده ريشه درخت بادام تلخ براى پاک سازى كليه و روده مفيد است .

مصرف بادام تلخ

مصرف بادام تلخ

خواص روغن بادام

روغن بادام تلخ براى درمان تنگى نفس ،درد كليه و خارج شدن سنگ مثانه مفيد است . روغن بادام تلخ براى درمان چين و چروك موثر است . روغن بادام تلخ به درمان ترك دست و پا كمك مى كند . بادام تلخ براى درمان اگزما نیز بسيار موثر است . روغن بادام تلخ به درمان سياه سرفه كمك مى كند .

روغن بادام تلخ براى رفع ترك پوست از سرما و رفع لكه هاى برجاى مانده جوش اثرات مفيدى دارد .و براى درمان لكه ها پودر بادام و سركه تركيب كرده و روى پوست بماليد .

خواص روغن بادام

خواص روغن بادام

طرز تهيه روغن بادام

براى تهيه روغن بادام اول بادام را شسته و خشك كنيد. و خرد كرده و بصورت خمير درآوريد. و بعد فشار دهيد تا روغن آن خارج شود. اين روغن را فشار اول مى نامند. تفاله بادام را كه از فشار اول باقيمانده، در اثر حرارت و مواد شيميايى قرار داده و روغن فشار دوم را بدست مى آورند .

به دليل گران بودن روغن بادام در بازار روغن را با روغن هاى ديگر مخلوط مى كنند. و بيشتر روغن ها تقلبى هستند .

پودر بادام تلخ را با سركه تركيب كنيد. اين تركيب براى سردرد و تقويت بينايى مفيد است. مصرف بادام تلخ براى درمان بيمارى تنفسى و سرفه و قولنج موثر است. و ريشه درخت بادام تلخ براى درمان بيمارى ها و انواع دردها موثر است .

اسانس بادام تلخ

اسانس بادام مايعى شفاف و بيرنگ است كه اگر كهنه باشد، به رنگ زرد در مى آيد. و طعمى تلخ و سمى دارد. اسانس بادام تلخ به سختى با اكسيژن هوا تركيبى اكسيد مى شود. و بايد در جاى تاريك و سرد نگه دارى كرد .

خواص مصرف بادام تلخ

خواص مصرف بادام تلخ

طرز تهیه شير بادام

شير بادام از مغز بادام خام تهيه مى شود. و كاملا آسياب مى شود. و به صورت پودر در مى آيد. و با شكر مخلوط شده و بايك ليتر آب تركيب مى شود .

نوع ديگر آن كه براى كودكان بسيار مفيد است، بادام را داخل آب قرار داده تا پوستش جدا شود. بعد به صورت پودر درآورده و با آب مخلوط كرده و به شكل خمير درآورده. سپس خمير را با يك ليتر آب و٥٠گرم عسل حل كنيد. اين مايع را از پارچه رد كرده و شير باقى مانده را استفاده كنيد .

مضرات مصرف بادام تلخ

به دليل دارا بودن مواد مغذى در بادام غذاى بسيار خوبى است. اما بايد در مصرف بادام دقت كرد. چون سنگين و دير هضم است. و مصرف آن نبايد در روز بيش از ده عدد باشد. بادام براى افرداى كه بيمارى معده دارند، خوب نيست.

نوشته های اخیر

یک نظر بدهید

0
انتقال به واتساپ
1
سلام
برای ارتباط با مشاور آکاربو از طریق واتساپ بر روی آیکون پایین کلیک کنید