خواص بادام

ريشه درخت بادام بسيار قوى است. و بسيار سريع رشد مى كند. برگهاى بيضى شكل سبز رنگ دارد. و داراى گل هاى زيبا به رنگ صورتى است، كه در فصل بهار شكوفه مى زند. بادام يكى از انواع آجيل ها است که در همه سال اين دانه يافت مى شود .

درخت بادام

درخت بادام

بادام يكى از دانه هاى شناخته شده است كه داراى طبع گرم و تر است. غنى از فيبر ،ويتامين و اسيد هاى چرب ضرورى است. و همچنين ويتامين E،منگنز،پتاسيم ،كلسيم ،آهن ،منيزيم ،روى سلنيوم می باشد.و غنى از بتاكاروتن و بادام يك آنتى اكسيدان قوى مى باشد. كه براى سلامت بدن مفيد است .

خواص بادام در لاغری

بادام داراى چربى سالم، پروتئين و فيبر است. كه به كاهش قند خون كمك مى كند. و سطح گلوگز بعد از غذا را كاهش مى دهد. با وجود منيزيم، مصرف بادام باعث مى شود كه فرايند متابوليسم در بدن درست عمل كند. و قند خون را كنترل كند.

مصرف بادام به كاهش وزن و همچنين كم شدن سايز شكم و كمر نيز كمك مى كند. بادام از يبوست جلوگیری مى کند. و به دليل دارا بودن فيبر، مصرف آن به هضم بهتر غذا كمك كرده. منيزيم موجود در بادام به كاهش فشار خون كمك كرده. و از ناراحتى هاى قلبى و عروقى جلوگيرى مى كند.

خواص بادام

خواص بادام

بادام باعث كاهش كلسترول بد خون مى شود. و به افزايش كلسترول خوب كمك مى كند. خواص ديگر بادام پيشگيرى از سرطان است. مصرف بادام باعث هضم راحت غذا در دستگاه گوارشى شده و از سرطان روده جلوگيرى مى كند.

بادام داراى مقادير زيادى فيبر و پروتئين و مقدار كمى كربوهيدرات است. كه مصرف آن اشتها را كاهش داده و به لاغرى كمك مى كند. بادام منبع خوبى از مواد مغذى مثل كلسيم و فسفر مى باشد. كه از پوكى استخوان پيشگيرى مى كند. و به تقويت استخوان كمك مى كند.

مغز بادام حاوى ريبو فلاوين و ال كارنيتين مى باشد. كه به رشد سلول هاى مغزى كمك مى كند. بادام داراى چربى غير اشباع پروتئين و كلسيم است. كه به سلامت قلب كمك مى كند. وجود ويتامين E موجود در بادام از خطر ابتلا به بيمارى قلبى جلوگيرى مى كند.

خواص بادام برای مغز

بادام براى سيستم عصبى موثر است. و در جلوگيرى از خطر ابتلا به آلزايمر در سنين بالا موثر است.

بادام سرشار از آنتى اكسيدان است كه مى تواند از آسيب اكسيداتيو سلول ها كه عوامل سالخوردگى و بيمارى به شما مى رود جلوگيرى مى كند. بادام مى تواند اختلالات مغز و قلب ، مشكلات گوارشى و اختلالات تنفسى را بهبود دهد.

خواص بادام برای پوست

اين دانه با داشتن اسيدهاى چرب ضرورى در خود، به درمان جوش و آكنه كمك مى كند.

خواص بادام

خواص بادام

و نيز از بروز جوش و آكنه جلوگيرى مى كند بادام حاوى ويتامين Eاست كه خاصيت آبرسانى و مرطوب كنندگى دارد. و از خشك شدن پوست جلوگيرى مى كند.

خواص بادام برای کودکان

بادام حاوى فسفر است كه به تقويت استخوان ها و رشد كودكان كمك مى كند. و از استخوان ها محافظت مى كند.

و همچنين قدرت حافظه و تمركز كودكان را زياد مى كند. و خطر ابتلا به ناراحتى هاى قلبى در كودكان را كاهش مى دهد. و همچنين وجود فيبر در بادام باعث رفع يبوست در كودكان مى شود.

بادام براى افراد ورزشكار كه ورزشهاى سنگينى را انجام مى دهند، بسيار مفيد است. بدليل داشتن پروتئين باعث بهبود مشكلات عضلات مى شود. و انرژى كافى را در طول روز به آن ها مى دهد. بادام به مادران در دوران باردارى كمك مى كند. وجود اسيد فوليك بروز مشكلات رشد جنين تا مرحله تولد را كاهش مى دهد.

پست های توصیه شده

یک نظر بدهید

0
انتقال به واتساپ
1
سلام
برای ارتباط با مشاور آکاربو از طریق واتساپ بر روی آیکون پایین کلیک کنید