مقدار استاندارد مصرف خرما در روز چقدر است؟

 

خرما يكى از مغذى ترين و بهترين خوراكى ها محسوب مى شود مصرف بيش از اندازه خرما در روز باعث افزايش كالرى و اضافه وزن مى شود اين درحالى است كه اگر مقدار مصرف خرما به اندازه باشد باعث كاهش وزن مى شود بنابراين نياز است تعداد مصرف روزانه خرما را بدانيم.

ارزش غذایی خرما

برخى بر اين باورند ميزان مصرف خرما به سبب ارزش غذايى بالايى كه دارد بايد به طور منظم مورد استفاده قرار گيرد و روزانه از خرما استفاده شود. بهتر است خرما در كنار غذاها و خوراكى ها استفاده شود.

برخى نيز بر اين باورند كه خرما حاوى قند بيشترى است و موجب بيمارى ديابت و يا مشكلات ديگر مى شود. براساس تحقيقات خرما يكى از مغذى ترين خوراكى ها به حساب مى آيد.

فواید مصرف خرما

خرما داراى فيبر زيادى است و مى تواند سيستم گوارشى را كنترل كند . همچنین خرما میتواند يبوست و اسهال را درمان كند. خرما داراى موادمعدنى مثل گوگرد، فسفر ، فولاد، مس، منيزيم ، آهن ، پتاسيم و منگنز است . خرما را مى توان به عنوان يک ميان وعده كامل ميل كرد زیرا انرژى از دست رفته بدن را تامين مى كند.

انواع خرما

انواع خرما

عدم مصرف زیاد خرما

مصرف بيش از حد خرما در روز باعث اضافه وزن مى شود ولى اين درخالى است كه اگر به اندازه مصرف شود به كاهش وزن كمک مى كند . خرما حاوى فيبر است آيا مى دانيد فيبر زياد وارد بدن شود چه مى شود ؟

عوارض مصرف زیاد خرما

فيبر زياد موجب يبوست مى شود و مشكلات گوارشى بوجود مى آورد و باعث درد دل شديد مى شود بنابراين با مصرف در حد تعادل روزانه مى توانيد از فوايد آن بهره مند شويد اگر خرما را به مقدار مناسب استفاده كنيد بهدعنوان اكسير جوانى معرفى مى شود كه تاثير بسزايى در بدن دارد.

مصرف چند عدد خرما در روز لازم است ؟

بايد به اين نكته دقت كرد كه خرماى خشک نسبت به خرماهاى ديگر قند و كالرى بيشترى دارد و بايد در مصرف آن دقت داشت. زمانيكه خرما خشک مى شود رطوبت خود را از دست مى دهد و فقط قند آن باقى مى ماند و همين باعث افزايش قند و كالرى مى شود.

توصیه میشود روزانه بيش از ٣عدد خرما خشک مصرف نكنيد. متخصصین بر اين باورند كه مقدار مصرف خرما در روز بين ٣ تا ٥ عدد مى باشد.

فوايد مصرف خرما به اندازه ٢تا ٣ عدد در روز میباشد که تاثير زيادى در افزايش ميل جنسى و توان جنسى آقايان و خانم ها دارد. از فوايد مقدار فيبر موجود در خرما مى توان به تامين كلسترول مثبت خون و كاهش كلسترول منفى اشاره كرد.

خواص خرما

خواص خرما

نكات مهم در رابطه با خريد خرما

در زمان خريد خرماهاى بسته بندى شده بايد به سلامت آن دقت داشت . خرما را قبل از مصرف حتما بشوييد و از   فروشگاه هاى مطمئن خريدارى كنيد.

از آنجايى كه خرما داراى مواد غذايى با ارزشى است . در كشور ما انواع خرما هاى با كيفيت و مرغوب برداشت مى شود ولى بايد در انتخاب آن دقت داشت.

خرما را قبل از مصرف حتما بشوييد. در خرماهاى تر و شيرين و چسبناک بيشتر دقت كنيد چون آلودگى بيشترى را از هوا به خود جذب مى كنند.

پست های توصیه شده

یک نظر بدهید

0
انتقال به واتساپ
1
سلام
برای ارتباط با مشاور آکاربو از طریق واتساپ بر روی آیکون پایین کلیک کنید