خواص انبه خشک براى سلامتى

خواص انبه خشک بسیار زیاد می باشد. يكى از پرطرفدارترين ميوه هاى خشک كه به شاه ميوه ها نيز مشهور است انبه خشک است اين ميوه خوش طعم در منطقه هاى گرمسيرى رشد مى كند و داراى خواص بسيارى است. انبه خشک داراى مقادير زيادى فيبر است كه موجب افزايش سطح انرژى و رفع خستگى مى شود.

انبه جزء خانواده ميوه هاى آلويى به حساب مى آيد. انبه يک گياه خوراكى است كه ناحيه گوشتى خارجى آن قشايى است كه دانه را در بر گرفته است. انبه هم خانواده زيتون و خرما و نارگيل مى باشد.

فواید و خواص انبه خشک

انبه نسبت به رنگ، شكل و مزه و سايز به انواع متعددى دسته بندى مى شود. رنگ پوست اين ميوه به رنگ هاى متفاوتى به چشم مى خورد ولى گوشت آن رنگ زرد مى باشد.

انبه ها طعمى شيرين دارند و بيش از ٢٠نوع ويتامين و مواد معدنى در آنها يافت مى شود. انبه داراى طبع گرم و خشک است و يكى از رايج ترين ميوه هاى مصرفى در دنيا مى باشد.

در ادامه به توضیح و بررسی خواص درمانی انبه میپردازیم:

ضد سرطان

انبه خشک منبع كاروتنوئيد ،تروپنوئيد ،اسيد آسكوربيك و پلى فنل و آنتى اكسيدان ها است كه همه آنها خواص ضد سرطانى دارد و از رشد تومور هاى سرطانى و از خطر ابتلا به انواع سرطان جلوگيرى مى كند.

انبه خشک سرشار از آنتى اكسيدان مى باشد اين خواص انبه سبب جلوگيرى از تجمع سلولى و سرطان ،پيرى زودرس و افزايش سطح سيستم ايمنى بدن خواهد شد. تركيبات پلى فنل در انبه باعث كاهش استرس اكسيداتيو شده و خواص ضدالتهابى دارد.

خواص انبه خشک

خواص انبه خشک

بهبود عملكرد دستگاه گوارش و لاغرى

انبه خشک داراى فيبرهاى محلول مى باشد كه به هضم راحت غذا و به پاک سازى روده كمک مى كند . اگر به صورت مداوم اين ميوه را مصرف كنيد و فيبر طبيعى به بدنتان وارد شود دچار يبوست نمى شويد . فيبر هاى موجود در انبه به كاهش كلسترول و كاهش وزن كمک مى كند.

محافظت از سلامت قلب از خواص انبه خشک

انبه خشک داراى ويتامين c مى باشد كه ويتامين c نقش مهمى در جلوگيرى از عروق خونى و شريان هاى اطراف بدن را بر عهده دارد.

تقويت كننده قواى جنسى

انبه خشک خواص تقويت كنندگى دارد . ويتامين هايى كه در انبه پيدا مى شود مانند ويتامين B1،B9،B6،B3 اغلب در قرص هاى مولتى ويتامين ها نيز يافت مى شود . ويتامين هاى موجود در انبه خشک موجب بالا رفتن سطح هوشيارى ذهنى مى شود .

همچنين مصرف انبه به دليل داشتن پتاسيم موجب حفظ قدرت عضلات در كودكان و سالمندان مى شود.

تقويت بينايى

انبه خشک حاوى مقدار زيادى بتاكاروتن مى باشد كه يک آنتى اكسيدان مى باشد لكه هاى زرد و شروع آب مرواريد را كاهش مى دهد.

خواص انبه خشک

خواص انبه خشک

تقويت سيستم ايمنى بدن

ويتامين c موجود در انبه كه جز مواد مغذى است و باعث تقويت سيستم ايمنى بدن مى شود همچنين ويتامين c مى تواند به درمان آلرژى كمک نموده و عفونت ها را از بين ببرد.

سلامت استخوان

ويتامين Aدر تقويت و استحكام استخوان ها بسيار مفيد است و در رشد آنها نيز تاثير زيادى دارد و همچنين ويتامين c نقش مهمى در توليد كلاژن دارد كه سبب ساخت استخوان ها و بافت هاى بدن مى شود.

استند فروشگاهی مخصوص خشکبار

اگر در فروشگاه خود خشکبار به فروش میرسانید میتوانید برای نگهداری و فروش خشکبار خود از استند های فروشگاهی که مخصوص خشکبار هستند استفاده کنید.

قفسه خشکبار

قفسه خشکبار

 

پست های توصیه شده

یک نظر بدهید

0
انتقال به واتساپ
1
سلام
برای ارتباط با مشاور آکاربو از طریق واتساپ بر روی آیکون پایین کلیک کنید