فواید مصرف ميوه خشک

میوه خشک شده می تواند یک میان وعده مناسب برای رفع احساس گرسنگی باشد. و می تواند برای مدت زمان طولانی سیر نگه دارد. و از همین رو می تواند جایگزین مناسبی برای میوه تازه در خارج از فصل آن باشد. میوه در هر صورت چه تازه باشد و چه خشک شده براى شما فوایدی به همراه دارد.

شايد خيلى از افراد از خواص و فوايد ميوه هاى خشك شده اطلاعات و آگاهى نداشته باشند. و مصرف آن را ضرورى و مهم مى دانند. اما جالب است بدانيد كه در روش خشك كردن ميوه ها آب ميوه و برخى از ويتامين هاى آن از بين مى رود. مثل ويتامين c اما خواص ديگرى جايگزين مى شود.

میوه ها جز تنها گروه غذایی هستند که تمام ارزش های غذایی را دارا هستند. و سرشار از ویتامین ها فیبرها و آنتی اکسیدان ها هستند. در روش خشك شدن ميوه حجم آن كمتر مى شود. و مواد مغذى آن نسبت به ساير ميوه ها ٤برابر مى شود. آلوى خشك اثر بيشترى در عملكرد رودها نسبت به آلوى تازه دارد.

و همچنين اثر توت خشک و انجير هم همينطور است. ميوه هاى خشك داراى مقادير زيادى فيبر ،پتاسيم ،آهن و سلنيوم هستند. كه براى سلامتى بدن بسيار مفيد هستند .

برگ هلو

برگه هلو به دلیل دارا بودن حجم زیادی فیبر برای معده بسيار مفيد است. برگه هلو می تواند مشکلات گوارشى را برطرف کند. همچنین فیبر موجود در برگه هلو حرکات روده شما را افزایش می دهد. و از به وجود آمدن یبوست جلوگیری می کند. برگه هلو داراى ويتامين Aو موادمعدنى چون پتاسيم و مس مى باشد.

ميوه خشک برگه هلو

ميوه خشک برگه هلو

سيب خشک

سيب خشک به دليل پايين بودن كالرى موجود، يك ميان وعده عالى به حساب مى آيد. سیب خشک حاوی ویتامین‌هایی است که می‌توانند برای بدن بسیار مفید باشند. مصرف آن در كاهش وزن و لاغرى موثر است.

آلو خشک

آلو سرشار از آهن است. كه وجود آهن فوايد زيادى براى سلامتى بدن دارد. و به سوخت و ساز بدن كمك مى كند. و به بهبود فقر آهن كمك مى كند. و توليد گلبول هاى قرمز را زياد كرده. و براى تامين آهن بدن بسيار موثر است. حاوی ویتامین های ب، ث و مواد معدنی نظیر آهن، کلسیم، فسفر، منیزیم، پتاسیم، سدیم و منگنز است.

انجير خشک

انجير داراى مقادير زيادى فيبر است. خواص درمانی انجیر خشک که می توان بیان کرد، این است که از انجیر خشک برای درمان و پیشکیری از یبوست می توان استفاده کرد. فیبر موجود در انجیر خشک به عملکرد سالم روده و سلامت گوارش كمك مى كند. اگر از يبوست رنج مى بريد برای رفع یبوست انجير خشک را به خوبی شسته و در ظرف آبی بخیسانید و صبح ناشتا میل کنید.

ميوه خشک انجیر خشک

ميوه خشک انجیر خشک

آلبالو خشک

آلبالو سرشار از آنتى اكسيدان است. این آنتی اکسیدان‌ها از پیشرفت رادیکال‌های آزاد در بدن و آسیب سلول‌ها جلوگیری می‌کنند. به دليل بالابردن آنتی اکسیدان موجود در آلبالو ، می‌تواند در کاهش التهاب و درد بدن کمک کند. آنتی اکسیدان‌های موجود در آلبالو با افزایش تولید انسولین طبیعی در بدن قند خون را كاهش مى دهند. و به دليل وجود ويتامين هاى موجود در آلبالو سیستم ایمنی را تقویت کرده و در مقابله با بیماری‌ها به بدن کمک می‌کنند.

آناناس خشک شده

آناناس خشک منبع خوبی برای تهیه کلسیم، پتاسیم، منگنز، فیبر، همچنین ویتامینهای A،B،C می باشد.

همچنین به دلیل دارا بودن فلورید برای پيشگيرى از ابتلا به سرطان بسیار موثر است. اين ميوه كمتر در بين مردم استفاده مى شود .

نارگيل خشک شده

نارگیل خشک شده مانند هر منبع چربی سالمی، سطح كلسترول HDL را افزايش داده وسطح کلسترول LDL را پایین می آورد. بنابراین قلب و عروق را تقویت کرده. نارگیل خشک می تواند به بهبود و عملکرد سالم مغز کمک کند. نارگیل خشک با مواد معدنی‌اش از ناباروری مردان جلوگيرى مى كند.

پست های توصیه شده

یک نظر بدهید

0
انتقال به واتساپ
1
سلام
برای ارتباط با مشاور آکاربو از طریق واتساپ بر روی آیکون پایین کلیک کنید