فوايد ميوه خشک

ميوه در هر شکلی، چه تازه چه خشک، براى بدن خيلى فوايد دارد. و ميوه خشک مى تواند يك ميان وعده عالى براى رفع گرسنگى باشند. ماندگارى ميوه هاى خشك بيشتر از ميوه تازه است. ميوه خشك جايگزين خوبى براى ميوه تازه در خارج از فصل آن مى باشد.

ميوه ها سرشار از ويتامين ها ،فيبرها و آنتى اكسيدان ها هستند. كه براى بدن و سلامتى خيلى مفيد هستند. و ارزش غذايى بالايى دارند.

براى يك رژيم غذايى سالم، مى توانيد از ميوه خشک كه ويتامين و مواد معدنى و فيبر را در خود حفظ كرده، استفاده كنيد.

انجير

داراى اسيد فوليك مى باشد. كه در بهبود رشد مغز و دستگاه عصبى كودك كمك مى كند. و براى زنان باردار بسيار مفيد است.

میوه خشک

میوه خشک

زرد آلو

منبع پتاسيم، براى سلامتى بدن و جلوگيرى از افزايش بيش از اندازه ى سديم جريان خون، مفید است. كه به فشار خون بالا و كلسترول و قند خون كمك مى كند.

سيب خشک

بسيار كم كالرى است. و مصرف هنگام صبح براى سلامتى بدن بسيار مفيد است. و به كم كردن وزن نيز كمك مى كند.

برگه هلو

داراى فيبر و مس و پتاسيم است. كه به سلامتى دستگاه گوارش و درمان يبوست كمك مى كند.

آلو خشک

يكى از فوايد آلو، سرشار از آهن است. و آهن يكى از مواد معدنى ضرورى بدن مى باشد. كه به متابولسيم بدن و به افزايش توليد گلبول هاى قرمز خون كمك مى كند.

كشمش

سرشار از پتاسيم و منگنز است. كه يكى از ميان وعده هاى پر خاصيت براى بدن است. و كشمش براى سلامتى بدن مفيد مى باشد .

میوه خشک

میوه خشک

 

انبه خشک

براى سلامتى و زيبايى پوست كمك مى كند اين ميوه پراز ويتامين c است كه ويتامين cآنتى اكسيدان زيادى دارد كه براى باز سازى سلول هاى پوستى كمك مى كند

گلابى خشک

به كاهش فشار خون كمك مى كند. و داراى ويتامين K وكلسيم است. كه به سلامتى استخوان ها كمك مى كند. و براى افراد سالخورده بسيار مفيد است .

پست های توصیه شده
نمایش 2 دیدگاه
ترک بک ها
  • […] طبع سرد و تر دارد. و يكى از خوشمزه ترين خوراكى ها و میوه خشک محسوب مى شود. كه زمان هاى قديم توسط اطبا قديمى در مورد […]

  • […] میوه خشک شده می تواند یک میان وعده مناسب برای رفع احساس گرسنگی باشد. و می تواند برای مدت زمان طولانی سیر نگه دارد. و از همین رو می تواند جایگزین مناسبی برای میوه تازه در خارج از فصل آن باشد. میوه در هر صورت چه تازه باشد و چه خشک شده براى شما فوایدی به همراه دارد. […]

یک نظر بدهید

0
انتقال به واتساپ
1
سلام
برای ارتباط با مشاور آکاربو از طریق واتساپ بر روی آیکون پایین کلیک کنید