تاثير طراحى فروشگاه در جذب مشترى

با توجه به افزایش توجه مشترى به طراى فضاى داخلى فروشگاه در سال هاى اخير، این موضوع یعنی، طراحى فروشگاه ، مهم ترين عامل در جذب مشترى مى باشد.

روش هاى زيادى براى طراحى فضاى داخلى فروشگاه وجود دارد. كه مشترى را جذب مى كند. طراحى فضاى داخلى فروشگاه فرايندى است که انتهایی ندارد.
در واقع بايد هميشه در حال تغيير دادن و به روز کردن طراحى داخل فروشگاهتان باشيد.

راحتی مشتریان در هنگام خرید

بايد در نظر داشته باشید كه كدام يك از قسمتهاى فروشگاه توجه مشتريان را بیشتر به خود جلب مى كند. و كدام قسمت كمتر مورد توجه قرار مى گيرد. و نسبت به خواسته هاى مشتريان فضای فروشگاه را طراحى كنيد.

همچنین بايد به مساحت فروشگاهتان نیز دقت كنيد. مسیر رفت و آمد مشتری را به گونه ای طراحی کنید که به سمت کالاها و اجناسی باشد که بیشتر مورد توجه است.

جذب مشتری

جذب مشتری

بايد توجه داشته باشيد كه مشتريان به كدام قسمت هاى فروشگاه بیشتر توجه مى كنند و از كدام قسمت ساده عبور می کنند.

هدف از تلاش هاى بسيار براى جذب مشتری ، این است كه مشتريان زمان زيادى را صرف خريد و ديدن از داخل فروشگاه کنند. و مغازه را زود ترك نكنند.

چند نکته در طراحی فروشگاه

نكته مهمى كه بايد توجه كنيم این است که، فضا فروشگاه طورى طراحى شود كه چيدمان مانع عبور مشتريان نشود. و مشتریان بتوانند به راحتی از فروشگاه ديدن و خرید كنند.

طراحى فروشگاه بايد متناسب به محصولات و اجناس فروشگاه باشد. دسترسى راحت به محصولات فروشگاه يكى از مهم ترين ويژگى هاى طراحى مى باشد. و مى تواند در جذب مشترى تاثیرگذار باشد.

قرار دادن قفسه ها در جاهاى مناسب نسبت به ديد مشتريان توجه بيشترى را جلب مى كند. امروزه فروشگاه ها براى جذب مشترى با طراحى بهتر و زيبا با فروشگاه هاى ديگر در رقابت هستند.

براى طراحى فروشگاه بايد خلاقيت به خرج دهيد. پس در طراحى فروشگاه بايد منحصر به فرد باشيد. تا مشتريان را جذب فروشگاه خود كنيد.

نور پردازى و طراحى دكور و ويترين ها مهمترين نكته در جذب مشترى مى باشد. رنگ هاى متنوع نيز باعث جذب مشترى به فروشگاه مى باشد.

استفاده از رنگ برای جذب مشتری

استفاده از رنگ برای جذب مشتری

بايد در نظر داشته باشد كه طراحى و ويترين فروشگاه ها تاثير زيادى در خريد و جذب مشترى دارند. كالاها و اجناس در يك مسير هوشمندانه قرار دهید.

پست های توصیه شده

یک نظر بدهید

0
انتقال به واتساپ
1
سلام
برای ارتباط با مشاور آکاربو از طریق واتساپ بر روی آیکون پایین کلیک کنید