خواص خاكشير

وقتى اسم خاكشير را مى شنويم بى اختيار ياد نوشيدنى خوشمزه و شربت خاکشیر در فصل تابستان مى افتيم. كه از گرمازدگى جلوگيرى مى كند. خاكشير فوايد زيادى دارد. و باعث بهبود و جلوگيرى از خيلى بيماريها مى شود. خاكشير از قديم در آشپزخانه ها كاربرد درمانى بسيارى داشته.

خاكشير گياهى يك يا دوساله به رنگ قهوه اى از تيره شب بويان است كه در منطقه هاى كوهستانى رشد مى كند كه دانه هاى اين گياه بسيار ريز است و طعم تلخى دارد طبع خاكشير سرد و تر است كه در فصل تابستان براى گرمازدگى استفاده مى شود .

خواص خاکشیر شربت خاکشیر

خواص خاکشیر شربت خاکشیر

خواص خاكشير

برای رفع تشنگى ، تنظیم فشار خون ،كاهش آلرژى و خارش ، تقويت معده و درمان بوى بد دهان و بيماريها و ناراحتى هاى دستگاه تناسلى مفید است. و همچنين استفاده از خاكشير لكه ها و خال هاى صورت را از بين مى برد.

خاكشير داراى پروتئين ،گلوگز،آهن ،كلسيم ،سديم ،پتاسيم ،منيزيم و ويتامين cاست كه براى بدن بسيار مفيد است.

يكى از خاصيت هاى خاكشير ضدباكترى بودن آن است كه به درمان جوش و آكنه كمك مى كند. و همچنين براى نابود كردن لكه هاى صورت و رفع شوره سر استفاده مى شود.

خواص خاکشیر

خواص خاکشیر

خواص خاکشیر برای دستگاه گوارشی

از خارش سر نيز جلوگيرى مى كند. خاكشير براى درمان يبوست مفید است و خاصيت ملين كنندگى دارد. و براى كودكان و بزرگسالان بسيار موثر است. و به پاكسازى و تميز كردن روده ها كمك مى كند.

همچنين به درمان سنگ كليه كه وجود سنگ در كليه كه باعث التهابات مجارى مى شود، موثر است. خاكشير زخم ها و جراحت ها را التيام مى دهد. و همچنين به درمان فشار خون كمك مى كند.

خاكشير به دليل طبع سرد تب بر است. و ادار آور به دليل خاصيت ضد باكترى و ضد ويروس بودن براى درمان سرماخوردگى كمك مى كند. خاكشير به دليل خنك كنندگى به درمان سرخك و آبله كمك مى كند. خاكشير بهترين گياه براى درمان و پاكسازى كبد چرب مى باشد. و به سم زدايى كبد چرب كمك مى كند.

لاغری با خاکشیر

و همچنين به تقويت معده كمك مى كند. اين گياه نيز براى لاغرى مفيد است. و باعث كاهش اشتها مى شود. و دل ضعفه را از بين مى برد و همچنين استفاده از آن براى ترشحات زنان بسيار مفيد است. و ضعف قواى جنسى مردان را درمان مى كند. و به درمان ناباورى مردان كمك مى كند.

پست های توصیه شده

یک نظر بدهید

0
انتقال به واتساپ
1
سلام
برای ارتباط با مشاور آکاربو از طریق واتساپ بر روی آیکون پایین کلیک کنید