٨ خاصيت پسته در دوران باردارى

 

همانطور كه می دانیم پسته ماده ای مغذی است که برای بدن مفید است هم چنین خوردن پسته در بارداری برای سلامتی جنین مفید می باشد.

خواص پسته

آنتى اكسيدان هاى موجود در پسته به تقويت سيستم ايمنى بدن كمک مى كند. پسته دارای خاصيت دارویی می باشد که از بروز بیماری های قلب و اعصاب جلوگيرى كرده و د ركاهش چربی خون كمک مى كند اما وجود آهن کافی در این خوراكى آن را بهترین ماده غذایی برای افرادی که دچار کم خونی هستند قرار داده و توصیه به خوردن پسته در بارداری می شود.

كمک به رشد جنين

پسته سرشار از پروتئين است كه به رشد بافت و ماهيچه هاى جنين ضرورى است پسته منبع خوبى از چربى امگا ٣ است كه مصرف آن به رشد مغز جنين كمک مى كند.

كنترل سطح چربى

اسیدهای چرب غیراشباع موجود در پسته که می‌تواند باعث کاهش کلسترول بد و افزایش سطح کلسترول خوب در خون شود که این خود باعث می‌شود در دوران بارداری میزان چربی به شکل مطلوب باقی بماند همچنین باعث افزایش لیپید در طول بارداری می شود.

خواص پسته

خواص پسته

افزايش بهبود سيستم ايمنى بدن

پسته سرشار از آنتی اکسیدان هایی مانند ترکیبات پلی فنولیک، ویتامین ای و کاروتن است که سیستم ایمنی بدن را قوی می کند. پسته رژیم غذایی سالمی برای قلب است همچنین بیماری های قلبی عروقی را در انسان کاهش می دهد. پسته غنی از آنتی اکسیدان لوتین است لوتين معمولاً در سبزیجات سبز رنگ و میوه های رنگ روشن وجود دارد.

پسته در بین آجیل های دیگر در سطح غذایی بالاتری قرار دارد لوتین پسته از کلسترولی که باعث بسته شدن شریانها   می شود جلوگیری می کند.

جلوگيرى از كم خونى

پسته سرشار از آهن، کلسیم ، پتاسیم و مس می باشد كه گلبول هاى قرمز خون را افزايش مى دهد. با مصرف منظم پسته دچار كمبود آهن در دوران باردارى نخواهيد شد.

درمان يبوست

پسته حاوى فيبر است كه هضم غذا را آسان مى كند و حركات روده را تنظيم مى كند و به افراد باردار كه از يبوست رنج  مى برند كمک مى كند.

خاصيت ضد التهابى

پسته  خواص ضد التهابى دارد كه به درمان بيمارى هاى مفصلى كمک مى كند و شما را از ورم کردن و درد مفاصل در دوران باردارى محافظت می کند.

بهبود رشد مغز جنين

پسته منبع غنی از چربی امگا ٣همانند اسيدهاى لينولئيک و اولئيک است که مصرف امگا ٣در بارداری به رشد مغز جنین کمک می کند.

جلوگيرى از عفونت در طول باردارى

پسته سرشار از ويتامين A و ويتامين E مى باشد كه خاصيت آنتى اكسيدانى دارد و از عفونت جلوگيرى مى كند.

انواع پسته

انواع پسته

استفاده از پسته در رژیم غذایی

در اينجا توصيه مى شود كه پسته را در سبد غذايى خود قرار دهيد و پسته را همراه وعده هاى غذايى خود ميل كنيد. ونيز مى توانيد همراه شير ميل كنيد و هيچ گونه نگرانى در رابطه با مصرف پسته نداشته باشید.

ميزان مصرف پسته در باردارى

حدود ۲۰ عدد پسته میتواند تمام آهن و فولات، کلسیم و پتاسیم مورد نیاز یک خانم باردار و کودکش رو تامین کند در غير اين صورت مصرف بيش از حد آن باعث چاقى مى شود.

افرادى كه به پسته حساسيت دارند مصرف آن توصيه نمى شود زيرا ممكن است تاثير منفى روى جنين بگذارد.

استند فروشگاهی مخصوص آجیل

استفاده از استند مناسب جهت نگهداری آجیل و پسته بسیار مهم و ضروری میباشد.

استند های مکانیزه فروشگاهی آکاربو جهت نگهداری انواع آجیل، خشکبار، حبوبات و … طراحی شده است.

قفسه آجیل

قفسه آجیل

نوشته های اخیر

یک نظر بدهید

0
انتقال به واتساپ
1
سلام
برای ارتباط با مشاور آکاربو از طریق واتساپ بر روی آیکون پایین کلیک کنید