صادرات پسته به تركيه و محبوبیت پسته ایرانی در ترکیه

يكى از مهمترين بخش محصولات صادراتى كشاورزى در ايران پسته به شمار مى آيد. پسته در صادرات و اقتصاد كشور از اهميت بالايى برخودار است.
يكى از مهمترين فعاليت هاى تجار ايرانى که در زمينه مواد غذايى هستند، صادرات خشكبار به كشور تركيه است. كه در سال هاى اخير رو به افزايش بوده است .

صادرات پسته به ترکیه

صادرات پسته به ترکیه

كشور تركيه يك از همسايگان شمال غربى ايران است. و تركيه يك مقصد صادراتى براى ايران به حساب مى آيد.

پسته يكى از انواع خشکبار محبوب و پرطرفدار در جهان است. و ايران يكى از بزرگترين كشورهاى توليد كننده پسته در جهان است. كه ساليانه مقدار زيادى پسته به سراسر جهان صادر مى كند.

يكى از تجارت هاى مهم ايران، صادرات پسته محسوب مى شود. صادرات پسته به كشور تركيه در سال هاى گذشته رو به افزايش بوده و سوددهى زيادى داشته است.

تركيه نيز به دليل نزديك بودن به ايران و دسترسى آسان و داشتن اقتصاد توريستى رو به افزايش، بازار خوبى براى مواد غذايى است. كه تجار ايرانى موفق شدن وارد اين بازار شوند.

میزان تولید و مصرف پسته در ترکیه

تركيه نيز در سال هاى گذشته براى ترويج رشد پسته سرمايه گذارى كرده است. و همچنين يكى از توليد كننده هاى پسته به حساب مى آيد. اما توليد کمی نسبت به مصرف در اين كشور دارد. بنابراین نياز به واردات پسته از كشورهاى ديگر دارد. ايران اصلى ترين صادر کننده پسته به كشور تركيه است.

ميزان صادرات پسته ايران به تركيه زياد است. اين مقدار تماما در بازار اين كشور عرضه نمى شود. به علت اينكه ماليات واردات پسته به تركيه بسيار زياد است .

محصولات خشكبار ايران محبوبيت و طرفدار زيادى بين مردم تركيه دارد. به دليل موقعيت آب و هوايى ايران در زمينه توليد خشكبار نسبت به تركيه در جايگاه

خوبى قرار دارد و اين امر باعث شده است كه صادرات به كشور تركيه رونق خوبى براى كشور ايران داشته باشد.

صادرات پسته به ترکیه

روش هاى صادرات به تركيه

روشهاى مختلفى براى صادرات به تركيه وجود دارد از طريق حمل و نقل زمينى و هوایی انجام می شود.

صادرات زمينى براى تجار ايرانى خيلى باصرفه تر است و هزينه كمترى دارد. باتوجه به اينكه تركيه در همسايگى ايران قرار دارد، از طريق مرزها ايران به راحتى مى تواند صادرات خود را انجام دهد.

يكى از بهترين مرزها براى صادرات مرز بازرگان مى باشد. كه تهسيلات گمركى خوبى دارد. كه اين مرز بهترين گزينه و يكى از راه هاى گمركى بين ايران و تركيه است.

اهمیت بسته بندى محصولات صادراتی

در امرصادرات كيفيت بسته بندى با اهميت بالايى برخوردار است ودر رقابت با رقبا مى باشد. و همه رقبا سعى بر اين دارند كه بسته بندى با كيفيتى ارائه بدهند.

پست های توصیه شده

یک نظر بدهید

0
انتقال به واتساپ
1
سلام
برای ارتباط با مشاور آکاربو از طریق واتساپ بر روی آیکون پایین کلیک کنید