معرفى انواع پسته

پسته يكى از انواع مهم خكشبار و ثابت آجیل است. كه انواع مختلفى دارد. ما مى خواهيم در اينجا از خواص اين ماده غذايى مفيد و خوشمزه اطلاعاتى در اختيارتان بگذاريم .

خواص پسته

پسته فواید زیادی برای بدن دارد. و با وجود مواد مغذى چون ويتامين ها ،پروتئين و مواد معدنى كه داخل اين مواد غذايى است، خواص زيادى براى سلامت بدن دارد.

ويتامين هاى مختلف و آنتى اكسيدان در پسته، در پیشگیری از بیماری‌های قلبی و عروقی تاثیر بسزایی دارد. همچنین برای آرامش و تنظیم ضربان قلب و آرام کردن اعصاب مفید است. و کلسترول بد را کاهش می دهد. و همچنين در درمان بيمارى هاى مزمن مانند آرتروز و رماتيسم موثر است.

خواص پسته

خواص پسته

محققان همچنین به این نتیجه رسیدند که مصرف روزانه ١٠٠گرم پسته برای افرادی که از اختلالات جنسی رنج می برند، بسیار مفید است. آنتی اکسیدان ها رادیکال های آزادی را که از متابولیسم سلولی تشکیل می شوند، خنثی می کند. این رادیکال ها باعث ایجاد بیماری های قلبی و سرطانی می شود. پسته همچنین غنی از مواد معدنی ،پتاسیم، آهن، کلسیم ،روی ،مس و سدیم است. كه هركدام از اين مواد فوايدى براى بدن دارند. و مصرف پسته به دليل اسيد چربی هاى اشباع شده به كاهش وزن كمك مى كند .

انواع پسته

درخت پسته با نام انگلیسی Pistachio كه از مرکز یا شرق آسیا منشا گرفته، و داراى گونه‌های مختلفی است. دو کشور مهم تولید کننده یعنی ایران و آمریکا در جهان شناخته شده اند. كه ايران بزرگترين صادر كننده پسته در جهان مى باشد .

تقسیم بندی‌های مختلفی برای انواع پسته وجود دارد.

پسته فندقى

اين پسته از لحاظ گلدهى جزء متوسط بوده. و از لحاظ ظاهرى از گروه فندقى مى باشد. جز پسته هاى زودرس مى باشد. اين نوع پسته كوچك است. و بيشترين حجم صادرات پسته از اين نوع پسته است. و بهترين نوع اين پسته در شهرستان زرند است .

پسته فندقی

پسته فندقی

پسته اكبرى

اين نوع پسته ديرگل و دير رس است. و قيمت بالایی دارد. و اين پسته نوع لوكس است. پسته‌ای کشیده و درشت،و بهترین انتخاب برای پذیرایی از مهمان‌های رسمی و جشن‌ها است. این محصول دست‌چین شده و تمام دانه‌ها خندان می‌باشند. كه بين مردم طرفدار زيادى دارد. و بهترين نوع آن در شهر رفسنجان است.

پست های توصیه شده

یک نظر بدهید

0
انتقال به واتساپ
1
سلام
برای ارتباط با مشاور آکاربو از طریق واتساپ بر روی آیکون پایین کلیک کنید