نحوه شستن توت فرنگى

اين روزها با آمدن فصل تابستان و فصل توت فرنگى به دليل عدم اطمينان به فروشندگان و باغداران در رابطه با شيوع ويروس كرونا، قصد داريم چند روش براى شستن توت فرنگى بیان کنیم.

شستن توت فرنگى به روشى صحيح و مطمئن

توت فرنگى را مى توان به رژيم غذايى سالم خود اضافه كرد. و در عدم ابتلا به بيمارى هاى قلبى تاثير گذار است. به دليل آلوده بودن توت فرنگى ها از برخى باكترى ها، بايد قبل از خوردن به خوبى آن را شست.

روش شستن توت فرنگى در آب

توت فرنگى هاى خراب و له شده را از هم جدا كرده. و قبل از مصرف به خوبى بشوئيد. و از جذب هرچه بيشتر آب توت فرنگى جلو گيرى كنيد. زيرا باعث خرابى و فايد شدن آن مى شود.

شستن توت فرنگى

شستن توت فرنگى

توت فرنگى هاى سبز رنگ و له شده را دور انداخته و سالم ها را جدا كرده و نگه داريد. بعد از شستن توت فرنگى ها مى توانيد ساقه هايش را جدا كنيد. در غير اين صورت توت فرنگى آب بيشترى را جذب خود مى كند .

نيازى به خيساندن توت فرنگى ها در آب نيست. و شستن آنها با آب تميز كفايت مى كند.

قرار دادن توت فرنگى در آب

از قرار دادن توت فرنگى در داخل آب، بپرهيزيد. چون مانع له شدن آن ها مى شود. و با آب سريع بشوئيد. و پس از شستشو توت فرنگى ها را با حوله كاغذى خشك كنيد. تا خيس نمانند. با جذب آب زيرا آنها، شيرينى خود را از دست ميدند .

تميز كردن توت فرنگى در محلول سركه

مى توانيد در يك ظرف بزرگ پر از آب و سركه توت فرنگى ها را قرار داده و بشوئيد. تا از فساد شدن آنها در يخجال جلوگيرى كنيد. و در موقع شستن حتما توت فرنگى هاى خراب را جدا كرده و دور بياندازيد .در اين مرحله نيز بايد ساقه ها را نگه داريد .

شستن توت فرنگى

شستن توت فرنگى

حتما بايد آب استفاده شده در شستشو، سرد باشد. به ازاى سه ليوان آب يك ليوان سركه نياز است. پس از مخلوط كردن آب و سركه تعدادى توت فرنگى را داخل محلول قرار داده و به خوبى بشوئيد.

پس از تميز كردن در محلول سركه و آب، براى از بين بردن مزه سركه، توت فرنگى ها را با آب سرد آبكشى كنيد. و سپس به آرامى خشك كنيد تا آسيب نبيند .

استفاده از شوينده هاى گياهی براى شستن توت فرنگى

اين شوينده ها در بيشتر مغازه و فروشگاه ها يافت مى شود. در يك ظرف با نصف ظريفيت پر از آب سرد و دو انس از شوينده گياهى را به خوبى مخلوط كنيد. در آخر توت فرنگى ها را داخل آن قرار دهيد. و بعد از مدت چند ثانيه از محلول خارج كرده و خشك نماييد.

پست های توصیه شده

یک نظر بدهید

0
انتقال به واتساپ
1
سلام
برای ارتباط با مشاور آکاربو از طریق واتساپ بر روی آیکون پایین کلیک کنید