دمنوش هاى گياهى تركيبى

دمنوش های  گیاهی ترکیبی انواع مختلفی دارند. این دم نوش ها در بسیاری از موارد می توانند جایگزین داروهای شیمیایی نیز شوند. هر فردی می تواند متناسب با ذائقه خود و نیز با توجه به بیماری ها یا نیازهای بدنی خود از این نوشیدنی ها بهره ببرد.  در ادامه در خصوص دمنوش های گیاهی ترکیبی توضیحاتی را ارائه خواهیم کرد.

انواع دمنوش هاى گياهى تركيبى

دمنوش ترکیبی خوشمزه را می توان با گیاهان، ادویه جات ، میوه ها و انواع مختلف چای درست کرد .این دمنوش ها طعم های بسیار دلچسب و نيز خواص فوق العاده ای برای سلامتی بدن دارند. درگذشته استفاده از دمنوش هاى گياهى تركيبى رايج بوده است. امروزه نيز مصرف و همچنین علاقه دوباره به انواع دمنوش هاى گياهى تركيبى به صورت چشمگيرى افزايش پيدا كرده است . افراد براى بهره مند شدن از خواص درمانى از اين دمنوش هاى گياهى تركيبى استفاده مى كنند.  

دمنوش هاى گياهى تركيبى از چندين گياه طبيعى تهيه می شوند . هركدام از  آن ها داراى خاصيت هاى زيادى مى باشد. زمانی که  باهم تركيب مى شوند خاصيت زيادى نیز  پيدا مى كنند.

دمنوش هاى گياهى تركيبى

                دمنوش هاى گياهى تركيبى

دمنوش گل گاو زبان و ليمو عمانى

گل گاوزبان داراى خاصيت زيادى مى باشد. اين گياه دارويى براى درمان استرس بسيار موثر است .اثر آرامش بخشی بسیاری دارد. تركيب اين گياه با ليمو عمانى موجب آرام شدن اعصاب  و كنترل فشار خون مى شود.

دمنوش تركيبى ريلكسيشن (آرامبخش)

اين دمنوش گياهى از چند گياه متفاوت تهیه می شود كه شامل سنبل الطيب، گل گاوزبان ، به ليمو ، بهار نارنج،گل محمدى ، ميوه نسترن ،چاه كوهى ، چوب دارجين  و بادرنج بويه می باشد.هركدام از اين گياهان را به ميزان كمى به نسبت مساوى مخلوط كرده و به مدت پنج دقيقه دم كنيد. اين دمنوش به آرام شدن اعصاب و روان كمک شایانی مى كند. هركدام از اين گياهان به تنهايى خواص بسيارى دارند.

دمنوش تركيبى لاغرى

هركدام از گياهان جداگانه به افزايش سوخت و ساز ، کاهش رسوب چربى در بافت ها و چربى سوزى کمک می کنند. اين دمنوش ها علاوه بر لاغرى به كاهش فشار خون و چربى خون نیز كمک مى كنند.

دم نوش گیاهی

                     دم نوش گیاهی

دمنوش گياهى مخلوط بابونه

بابونه گیاه معطر و خودرویی است. دمنوش بابونه مسکنی فوق العاده برای سردرد، میگرن، دندان درد و دردهای عصبی به شمار می آید . دمنوش گياهى تركيبى از مخلوط گل هاى بابونه و ادويه هاى گياهى كه طبع گرم دارد درست مى شود. اين دمنوش ها داراى خواص مختلفى هستند .براى درمان بيمارى هاى گوارشى بسيار مناسب اند. اين تركيبات شامل گياه بابونه ،هل ،دارچين و ميخک مى باشند. اين دمنوش گياهى رامى توانيد باهم مخلوط كرده و به مدت ٥دقيقه دم كرده و سپس مصرف كنيد.

دمنوش گياهى مخلوط زعفران

این دمنوش تركيبى از زعفران، گل محمدى و هل مى باشد.براى درمان افسردگى بسيار تاثيرگذار است. زعفران خاصیت اشتها آوری دارد.گل محمدى نیز  داراى خاصیت ضد افسردگى می باشد. هل دارای طبعی بسیار گرم و خشک است . در درمان نفخ، سوء هاضمه، بوی بد دهان و اسپاسم عضلات بسیار تاثیر گذار است. مخلوط اين سه گياه موجب مى شود كه اثر درمانى آن افزايش يابد. .

دمنوش گياهى مخلوط زرشک

مصرف ای ندم نوش موجب کاهش فشار خون، تقویت کبد می شود. این دم نوش خاصیت ضد سرطانی نیز دارد.اين دمنوش از مخلوط زرشک ، سيب و چاى ترش درست مى شود.

دمنوش گياهى مخلوط معطر بهارى

اين دمنوش از مخلوط گل محمدى ،،بهار نارنج ،دارچين و هل درست مى شود . اين دمنوش به كاهش خون ريزى در دوران قاعدگى ،تنظيم عادت ماهانه و رفع اختلال در تخم گذارى كمک مى كند.  

دمنوش گياهى مخلوط سيب

 دمنوش گياهى مخلوط سيب خواص بسيارى دارد. در رفع خستگی و بهبود عملکرد دستگاه گوارش نقش به سزائی دارد. اين دمنوش از مخلوط سيب ،ميخک و دارچين درست مى شود. دم نوش سیب سرشار از ویتامین، املاح معدنی از جمله منیزیم، پتاسیم، آهن، فسفر، کلسیم میباشد.

امروزه به دلیل تنوع بسیار در شیوه ی نگهداری محصولات فله، بهتر است که از روش های سنتی استفاده نشود. استندهای فروشگاهی مخصوص محصولات فله ی آکاربو این امکان را برای شما مهیا می سازند که محصول خود را به بهترین و بهداشتی ترین  شکل ممکن نگهداری وعرضه نمائید.

پست های توصیه شده

یک نظر بدهید

0
انتقال به واتساپ
1
سلام
برای ارتباط با مشاور آکاربو از طریق واتساپ بر روی آیکون پایین کلیک کنید