افسانه هاى كشف چای

 

اگر شما هم جزو افرادى هستيد كه روزانه چاى مصرف مى كنيد و چاى نوشيدن جز كارهاى جذاب شما محسوب مى شود بهتر است افسانه هاى مربوط به چاى را بخوانيد.

چگونگی پیدایش چای

قديمى ترين افسانه هاى پيدايش چاى به چين باز میگردد چون طبق گفته های آنان در زمان هاى خيلى گذشته درويشى در كوهستان فعاليت مى كرده كه شخص از خستگى زياد به خواب مى رود .

براى اينكه بيدار بماند پلک هاى خود را جدا میكرده و به سمت كوهستان پرت مىکرده از پلكهاى صوفى گياهى به نام چاى روييده كه هديه اى از جانب خداوند است تا بتواند با نوشيدن آن سالک احساس آرامش میکرده و به فعاليت خود ادامه دهد.

افسانه های رویش چای

در افسانه هاى ديگر گفته مى شود كه حدود ٥٠٠٠ سال قبل يكى از امپراتوران چين يک ليوان آب داغ در دست داشت كه يک برگى از گياه چاى درون ليوان مى افتد و طعم و مزه دلنشينی به اب مى دهد و بعد از خوردن آن چاى مرسوم مى شود.

چای سیاه

                            چای سیاه

افسانه چینی رویش چای

در افسانه هاى ديگر نوشيدن چاى طور ديگرى گفته مى شود. شن يونگ امپراطور چينى بر اين باور داشت كه بهترين راه مصرف آب بعد از جوشاندن ان است كه يک روز به طور ناگهانى در داخل آب در حال جوش چند برگ چاى افتاد كه امپراتور آن را انتخاب كرد و از طعم و مزه آن خوشش آمد و در چين چاى مرسوم شد.

يك افسانه جالب در مور كشف چاى توسط يک فرد که اخراج شده از شهر بازگو شده است به این صورت که يكى از امپراتوران چين يک فرد گناه كار را تنبيه و از شهر اخراج كرد. اين فرد جايى نداشته تا در آنجا برود و در بيابان ها و جنگل ها آواره مى شود و از شدت گرسنگى و تشنگى بعد از چندين روز تصميم مى گيرد از برگ درختان تغذيه كند .

شروع به خوردن برگ درختان مى كند و يكى از درختان كه ظاهرى بهترى داشته را انتخاب و از برگ آن تغذيه مى كند و بعد از تغذيه گرسنگى آن رفع مى شود.

بعد از چند روز به شهر باز مى گردد و داستان زنده ماندن و نجات خود را برای يكى از نزديكان امپراتور تعريف مى كند و امپراتور باخبر مى شود و ان فرد را فرا مى خواند تا ماجراى درخت و شفا را از زبان او بشنود كه بعد از آن امپراتور طبيبان دربار را مى فرستد تا در مورد آن درخت شفا بخش تحقيق كنند و از برگ ها براى طبابت استفاده كنند.

کشت چای

                       کشت چای

شکارچیان و کشف چای

در يكى از افسانه هیا جديد شكارچيان از خواص چاى صحبت مى كنند.

در گذشته شكارچيان براى شكار به جنگل مى رفتند گوشتهاى شكار كرده را درون ظرفى مى گذاشتند كه روى آن را با برگ ها مى پوشانند تا سالم بمانند و توسط حيوانات برده نشوند كه متوجه مى شوند گوشت ها له مى شوند اين را با طبيبان در ميان مى گذارند و بعد از تحقيق طبيبان به اين نتيجه مى رسند كه چاى به هضم غذا و پخت گوشت كمک مى كند.

چای دم شده

                        چای دم شده

استند فروشگاهی چای

چای که یکی از نوشیدنی های بسیار محبوب و پرطرفدار بین مردم مخصوصا ایرانیان میباشد، در اکثر قروشگاه ها و سوپر مارکت ها به فروش میرسد. به جهت اینکه چای تازه بماند بهتر است که در محیط خشک نگهداری شود زیرا محیط مرطوب باعث خراب شدن چای میشود.

اگر در فروشگاه خود چای فله به فروش میرسانید میتوانید از استندهای فروشگاه آکاربو بهره مند شوید.

استند مناسب چای

           استند مناسب چای

پست های توصیه شده

یک نظر بدهید

0
انتقال به واتساپ
1
سلام
برای ارتباط با مشاور آکاربو از طریق واتساپ بر روی آیکون پایین کلیک کنید