انواع گردو ؛بهترين نوع گردو در ايران

انواع گردو در ایران بسیار زیاده بوده. در ايران به دليل طيف گسترده انواع گردو باعث شده كه بسيارى از افراد هنگام خريد گردو با مشكل مواجه شوند.

ارزش غذایی انواع گردو

گردو از خانواده خشكبار است. و داراى ارزش غذايى بسيار بالايى میباشد. گردو حاوى مواد مغذى و مواد معدنى است كه مصرف آن براى تمام سنين توصيه مى شود.

يكى از خوشمزه ترين خوراكى ها در جهان مغز گردو است. به دليل طيف گسترده اى كه دارد، بسيارى از افراد هنگام خريد گردو با مشكل مواجه مى شوند.

تنوع گردو

تنوع گردو بستگى به نوع درخت آن دارد. گردو از پهن برگان به حساب مى آيد. كه در تمام نقاط جهان به خوبى رشد مى كند. و اين نشان دهنده اين است اين درخت به خوبى با شرايط آب و هوايى كنار آمده است. به همين دليل موجب شده بيشتر جهان گردو  را داشته باشند.

نا گفته نماند که تشخیص گردو مرغوب کار راحتی نیست.

انواع گردو و مرغوب ترین آن

براساس نظريه كارشناسان بهترين نوع گردو در ايران رشد مى شود . گردوهاى ايرانى مرغوب تر و طعم و مزه خوبى دارند .

گردو ايرانى در رتبه برترين گردو جهان قرار گرفته و مشتريان زيادى از خارج كشور سالانه خواهان خريد گردو ايرانى هستند.

يكى از معروف ترين انواع گردو ايرانى گردو تويسركان در استان همدان است. كه بهترين نوع گردو در تمام دنيا شناخته شده است.

اين گردو علاوه بر طعم و مزه از لحاظ مرغوبيت و ارزش غذايى چربى مفيدى دارد.

انواع گردو - گردو با پوست

انواع گردو – گردو با پوست

معرفى انواع گردو

گردو دوولى هيبريد

يكى از بهترين و با كيفيت ترين گردو ها ،گردوى دوولى هيبريد محسوب مى شود. كه يک لايه ظريف و كاغذى دارد. و راحت از پوست جدا مى شود. اين گردو طعم و مزه بى نظيرى دارد.

گردو شيلى

يكى از با كيفيت ترين انواع گردو ، گردو شيلى است. و نژادهاى آن معروف است. همچنین داراى پوست كاغذی که مغز آن بسيار مرغوب است.

گردو چندلر

اين گردو از پيوند گردو پدرو به دست مى آيد. و داراى مشخصات گردو پدرو است. اين گردو رشد متوسطى دارد. و محصول زيادى مى دهد . يكى از اقتصادى ترين و تجارى ترين گردو ها محسوب مى شود. درخت گردو چندلر در جاهاى سردسير مقاوم نيست. و نبايد كاشت شود.

خواص انواع گردو

خواص انواع گردو

گردو خوشه اى

محصول اين گردو به شكل خوشه اى است. و به همين دليل به اين نام خوانده مى شود. در هر خوشه آن ٥ الى ١٠عدد گردو دارد. درختى متوسط و كوتاه است. اين درخت گردو به سرعت رشد مى كند. و به ميوه دهى مى رسد. كه ميوه آن بيضى شكل و داراى مغزى خوشمزه و درشت است.

گردو فرانكت

اين گردو بومى كشور فرانسه محسوب مى شود. و از گردوهايى است كه با تمام شرايط آب و هوايى سازگار است. همچنین در بيشتر نقاط پرورش داده مى شود. مغز اين گردو بسيار خاص و خوش طعم است.

گردو فرنور

گردو فرنور محصول فرانسوى است. مغز اين گردو سفيد بوده و ميزان باردهى خوبى دارد. درختش در برابر سرما مقاوم است.

گردو تويسركان

اين گردو محصول استان همدان است. و از نژادهاى ايرانى است. و زود رشد کرده و ميوه مى دهد.

مغز اين گردو كيفيت بالايى دارد. و داراى پوستى نازک و مغز درشت است. و براساس نظريه كارشناسان خوش طعم ترين نوع گردو در جهان است.

انواع گردو - گردو تازه توسرکان

انواع گردو – گردو تازه توسرکان

گردو لارا

اين گردو نژاد آمريكايى دارد. و باردهى بسيار خوبى و گردوهاى درشتى دارد. این گردو در مكان هاى سردسير رشد نمى كند. و بسيار خوش طعم است.

قفسه فروشگاهی مخصوص گردو

تازه بودن و بهداشتی بودن از مهمترین نکات هنگام خرید محصولات هستند. استند های فروشگاهی آکاربو به نوعی هستند که میتوان برای گردو با پوست و یا گردو پوست کنده استفاده کرد.

استند مخصوص گردو

استند مخصوص گردو

نوشته های اخیر

یک نظر بدهید

0
انتقال به واتساپ
1
سلام
برای ارتباط با مشاور آکاربو از طریق واتساپ بر روی آیکون پایین کلیک کنید