مضرات و خواص عدس

از دير باز و از زمان هاى بسيار دور از زمانى كه انسان پى به خواص و خاصيت مواد غذايى اطراف خود برد، عدس به عنوان يك غذاى كامل در سفره ى انسان ها جاى گرفت. عدس به خاطر داشتن پروتئين كم چرب و آهن به عملكرد بدن كمك مى كند. و ضمنا مانع از بروز بيماريهاى عفونيست.

عدس حاوى ويتامين هایی همچون ويتامين Bو آنتى اكسيدان و فيبر و مواد معدنى مى باشد. استفاده از عدس باعث تقويت و كاركرد خوب قواى جسمانى مى شود. به اعتقاد اطبا قديم، عدس طبعى خشك و معتدل دارد. يعنى داراى خواص متضادى است . پوست عدس طبعى گرم دارد و خود دانه عدس داراى طبعى سرد مى باشد.

خواص عدس و تامین انرژی بدن در طول روز

براى انجام كارهاى روزمره بدن انسان احتياج به انرژى دارد. و عدس بهترين گزينه براى تامين اين انرژى مى باشد. انرژى كه از مصرف مثلا ٣٠گرم عدس حاصل مى شود، بيشتر از انرژى است كه از ٣٠گرم گوشت قرمز بدست مى آيد. از اينجا پى مى بريم كه واقعا عدس يك غذاى كامل است.

خواص عدس

خواص عدس

همچنين عدس بخاطر داشتن اسيد آمينه هاى مختلف حاوى آهن كلسيم و فسفر مى باشد. بايد اشاره كنيم كه عدس غذايى سهل الهضم است. و به راحتى قابل هضم مى باشد. كه اين خصوصيات عدس باعث رفع التهابات روده مى شود. و همچنين براى رفع يبوست نيز بسيار مفيد است. فيبرهاى كاهش دهنده كلسترول كه در عدس موجود مى باشد، به كاهش چربى خون كمك كرده و همچنين باعث تنظيم سطح قند خون مى گردد.

از عدس به عنوان مرهم ضد التهاب زخم ها استفاده مى شود. اگر مى خواهيم معده ما عملكرد خربى داشته باشد، و دچار نفخ معده نشويم، توصيه مى شود عدس پخته را همراه سركه ميل نماييد. مصرف عدس از ابتلا به كم خونى جلوگيرى مى كند. اما اين مختصرى بود از فوايد عدس،فوايد عدس به حدى است كه اگر بخواهيم راجع به آن صحبت كنيم ساعت ها مى شود درباره آن حرف زد .

مضرات عدس

عدس باعث كاهش ميل جنسى مى شود. ضمنا باعث تغليظ خون مى شود. موجب كند شدن حركت خون در رگ هاى باريك مى شود. جوانه عدس موجب كم شدن ديد و ناراحتى هاى عصبى و سوزش ادرار مى شود. براى رفع اين مشكل عدس خوردن آن را با روغن كنجد و يا روغن بادام و سركه طبخ مى كنند. خوردن بيش از اندازه عدس موجب بدخوابى مى شود.

استند حبوبات

برای نگهداری حبوبات و جلوگیری از آسیب و خراب شدن حبوبات ، شرایط و ظروف نگهداری حبوبات بسیار مهم می باشد. بنابراین توصیه می کنیم اگر در فروشگاه خود حبوبات می فروشید، از استند حبوبات آکاربو که مخصوص نگهداری از حبوبات می باشد، استفاده کنید. این قفسه های فروشگاهی به گونه ای تهیه شده اند که مانع ورود جانور و رطوبت و آلودگی به داخل محصولات می شود. و می توانید محصولات خود را با خیال راحت در استندها نگهداری کنید و محصولی با کیفیت به مشتری بفروشید.

خواص عدس - استند حبوبات

خواص عدس – استند حبوبات

پست های توصیه شده

یک نظر بدهید

0
انتقال به واتساپ
1
سلام
برای ارتباط با مشاور آکاربو از طریق واتساپ بر روی آیکون پایین کلیک کنید