اصول چيدمان قفسه فروشگاه

يكى از عناصر اصلى در طراحى مسئله به كارگيرى و نمايش دادن رنگ ها و اشيا در يك فروشگاه يا محل كسب و كار است كه با مهارت بالا، تاثير گذار در جهت بهره ورى پايانى به كار مى رود.

با در نظر گرفتن اصول چيدمان و چينش هاى نوين اين روزها دغدغه اصلى فروشگاه ها چگونگى چينش و طراحى محيط فروشگاه است. و در اين زمينه فروشگاه ها سخت با هم در رقابت هستند.

و نحوه ى قرار دادن بخش ها در فروشگاه مانند قفسه ها،ورودى و خروجى ،صندوق و غيره از تاثير زيادى برخوردار است.

فروشگاهى كه بدون در نظر گرفتن اصول مناسب چيده شده باشد، باعث نارضايتى مشترى مى شود. كه اين امر باعث مى شود مشترى بخش زيادى از كالاها را از دست بدهد.

مديريت چيدمان يكى از مهم ترين عناصر فروشگاه به حساب مى آيد زيرا مى تواند تعداد زيادى از كالاها را در فروشگاه به نمايش بگذارد.

طراحى درست و مناسب فروشگاه باعث صرفه جويى در فضاى فروشگاه می شود و فضاى آزاد بيشترى در اختيار شما قرار مى دهد. و همچينين در كنترل فروش بسيار كمك مى كند.

در اين بخش چند مورد از نحوه ى اصول مناسب و اوليه چيدمان فروشگاه را برای شما ذكر مى كنيم.

ذکر چند نکته در چیدمان فروشگاه

تاريخ انقضا كالا

كالاهايى كه تاريخ انقضايش رو به اتمام است، در قفسه هاى جلويى و در معرض ديد و دسترس قرار دهيد تا ميزان كالاهاى برگردانده و فاسد شده كاهش يابد.

امكان دسترسى آسان به كالا

محصول را در جايى قرار دهيد كه دسترسى به آن راحت و آسان باشد و در دسترس مشترى باشد.

امكان مقايسه كالا

كالاهاى كه مثل هم هستند كنار هم در قفسه ها قرار دهيد. تا مشتريان راحتتر برندهاى مختلف را باهم قياس كنند.

به وجود آوردن حس آرامش

نور پردازى و استفاده مناسب و درست از رنگها در فضاى داخلى فروشگاه و ايجاد آرامش براى مشترى باعث ميشود آن ها مدت زمان زيادى را در فروشگاه شما حضور داشته باشند.

امكانات ويژه براى مشترى

محيا كردن امكانات براى رفت و آمد راحت در فروشگاه براى افراد سالخورده و مشتريانى كه كودك همراه خود دارند، نقش تاثير گذارى در جلب مشترى و افزايش فروش در فروشگاه را دارد.

طراحى و دكوراسيون داخلى

با استفاده از چيدمان ساده و شيك و بكارگيرى و شناخت رنگ ها براى بهتر جلوه دادن كالا و محصولات در جذب مشترى و جلب آن در مسير كالا ميسر است.

پست های توصیه شده
نمایش 1 دیدگاه
ترک بک ها

یک نظر بدهید

0
انتقال به واتساپ
1
سلام
برای ارتباط با مشاور آکاربو از طریق واتساپ بر روی آیکون پایین کلیک کنید