طراحى داخلى سوپرماركت

طراحى دكوراسيون داخلى سوپرماركت تاثير قابل توجهى در جذب مشترى و درآمد زايى دارد. چيدمان بايد اصولى باشد. و استانداردها رعايت شوند.

چند نکته در چیدمان سوپر مارکت

در چيدمان فضاى داخلى در سوپرماركتها كه پرترددترين و پر رفت و آمدترين مغازه ها مى باشند، بايد به طراحى و نحوه چيدمان آن دقت بيشترى كرد. تا مشترى بيشترى جذب شود.

در طراحى سوپرماركت بايد ايده و خلاقيت بيشترى به خرج دهيد. ابتدا فضاى سوپرماركت را درنظر بگيريد، و سپس مرحله به مرحله به طور اصولى به چيدمان سوپرماركت خود بپردازيد.

بايد طورى طراحى كنيد كه مشتريان در خريد به مشكل بر نخورند. همچنين توجه داشته باشید نماى زيباى بيرونى سوپرماركت شما نشان دهنده محيط داخلى نيز مى باشد. پس به نماى بيرونى سوپر ماركت نیز توجه كنيد.

قفسه ها در سوپر مارکت

قفسه ها در سوپر مارکت

يك سوپر ماركت بايد به نوعی طراحى شود كه اجناس مورد نياز مشتريان به راحتى در دسترس آنها قرار گيرد. و اجناس و كالا ها را در محل مشخص قرار دهيد.
يكى از نكته هاى مهم كه در طراحى داخلى سوپر ماركتها بايد رعايت شود، محل قرار دادن كالا در قفسه ها مى باشد.

بايد توجه داشته باشيد كه بيشترين مشتريانی كه وارد مغازه مى شوند، به سمت راست خود نگاه و توجه دارند پس قفسه اى كه در اين قسمت قرار مى دهيد كالاهاى فروش ويژه و تخفيف دار را در اين قسمت ، و كالاهاى قيمت بالا را در قسمت چپ بچينيد.

اهمیت به کار بردن نور و رنگ در طراحی دکور

در چيدمان قفسه ها به مرتب و تميز بودن آن دقت كنيد. مشترى ها به نوع رنگ بندى و تنوع كالا در قفسه ها در سوپر ماركت توجه زيادى دارند.

در نحوه ى قرار دادن و چيدن كالا و تركيب رنگ ها سليقه به خرج دهيد. در جاى مناسب قرار دهيد تا توجه و جلوه بيشترى به مغازه شما دهد.

در فضاى سوپرماركت بايد به نور كافى فضاى آنجا توجه داشت. استفاده از لامپ هاى رنگارنگ جلوه بيشترى به چيدمان و قفسه و كالا ها مى دهد.

نورپردازى بايد جورى باشد كه كل سوپرماركت ،يخچال ها و چيدمان در نظر گرفته، نور كافى داشته باشد. و به زيبايى فروشگاه نیز كمك كند.

در سوپر ماركت ها براى قرار دادن ميوه و سبزيجات مى توانيد ازجعبه هاى چوبى استفاده كنيد. كه بسيار مناسب و شيك و مدرن هستند.

میوه و سبزیجات در سوپرمارکت

میوه و سبزیجات در سوپرمارکت

استفاده كردن از قفسه ها براى طبقه بندى اجناس و مشخصه ى آن ها نيز ميسر مى باشد. قفسه ها بايد در چند لاين قرار بگيرند. كه مانع رفت و آمد مشتريان نشود. و براحتى مشتريان از آنجا عبور كنند.

براى قرار دادن يخچال ها مى توانيد از ديوار هاى كاذب استفاده كنيد. كه به زيبايى مغازه نیز كمك مى كنند.

در آخر نیز باید اشاره کرد که صندوق فروشگاه بايد در ورودى مغازه قرار گيرد.

پست های توصیه شده

یک نظر بدهید

0
انتقال به واتساپ
1
سلام
برای ارتباط با مشاور آکاربو از طریق واتساپ بر روی آیکون پایین کلیک کنید