قفسه بندی فروشگاه زنجیره ای

قفسه بندی فروشگاه زنجیرهای

زمانی که طراحی داخلی و دکوراسیون داخلی یک فروشگاه را انجام میدهید باید توجه ویژه داشته باشید که بهتر است فضای مورد نظر ما به چند قسمت باید تقسیم شود و هر قسمت بهتر از مختص چه محصولی باشد.

معرفی انواع قفسه بندی که لازم است در فروشگاه ها موجود باشد

قفسه بندی استند دوچرخه، میزصندق و قفسههای مخصوص رسید و ..، قفسهبندی استند میز صندق، کالسکه خرید و چرخ خرید فروشگاهی و قفسه مربوط به آنها، قفسه مخصوص محصولات اف خورده و حراجی فروشگاه، سبد مخصوص خرید دستی و قفسه مربوط به آن، قفسه بندی آجیل و موادغذایی مربوط به خواروبار فروشی، قفسهبندی پوشاک کودک، نوزاد، بزرگسال، قفسه بندی محصولات سنگین و لوکس فروشگاهی، قفسه بندی مخصوص محصولات و اجناس تازه و موادغذایی، قفسه بندی و استند نان و اجناس مربوط به آشپزخانه و ..

در ادامه به بررسی برخی از مهمتری موارد ذکر شده میپردازیم و به ذکر جزییات آنها خواهیم پرداخت و اشاره خواهیم کرد که برای هر قسمت بهتر است از چه نوع قفسهای استفاده شود. مطمئنا قفسه مروبوط به محصولات مواد غذایی با قفسه مربوط به کفشفروشی و یا حتی لوازم آرایشی و بهداشتی بسیار فرق خواهد کرد.

برای توضیح بهتر قفسههای فروشگاه زنجیرهای به تقسیمبندی هر قسمت میپردازیم:

قفسه مخصوص به موادغذایی منجمد و سرد

کیفیت و حفظ خاصیت محصول از مهمترین اصولی است که باید در فروشگاهها مورد توجه واقع شود.

قفسهای سرد در فروشگاههای زنجیرهای این وظیفه را به درستی ایفا خواهند کرد. اما باید به این نکته توجه کنید که قفسه مختص به گوشت، مرغ و گوشتهای دریایی، پرندگان را نیز از هم جدا کنید.

توجه داشته باید که لبنیات و محصولات غذایی آمادهتر را در کنار گوشت و کنسروهایی که بوی آنها به سهولت منتقل میشود قرار ندهید.

بنابراین در چیدن قفسههای سرد مواد غذایی توجه ویژه را به خرج دهید.

قفسه مخصوص لوازم بهداشتی و شوینده

سعی کنید قفسههای این بخش را تا حدود زیادی مقوم و محکم سفارش دهید. مواد شوینده به دلیل پرمصرف بودن آنها و وزن بالای آنها لازم است که دارای قفسههای مقاومتری باشند.

اما به گستردگی و زیاد بودن قفسههای مخصوص به لوازم شوینده نیز توجه داشته باشید.

امروزه تنوع داشتن انواع مواد شوینده به حدی است که لازم چندین قفسه را به انواع شوینده دست، صورت، بدن، چشم، لباس با انواع رنگ، ظرف، ظرفهای تزیینی، نرمکننده، حالت دهنده، ویتامینه و …اختصاص داد تا به راحتی همه برندها دیده شود و مشتری جنس و برند خاص مدنظر خود را انتخاب کند.

باید توجه داشته باشید که قفسه محصولات بهداشتی را در کنار مواد غذایی باز و مواد غذایی منجمد قرار ندهید.

تغییر خاصیت و انتقال بوی محصول به محصول دیگر از بزرگترین معضلاتی است که در فروشگاههای زنجیرهای شاهد آن هستیم.

بهتر است که قفسه لوازم بهداشتی و شوینده را در کنار قفسه مربوط به پوشاک و لوازم خانگی قرار دهید تا مشکل مطرح شده رخ ندهد.

قفسه مخصوص لوازم خانگی

سعی کنید قفسه لوازم خانگی را بسیار محکم و مقاوم انتخاب کنید. بهترین گزینه برای قفسه لوازم خانگی، استفاده از قفسههای ام دی اف است که  طرح و ظاهر زیبایی دارند و بسیار مقاوم هستند.

البته نکته مهمی که در انتخاب و چیدن قفسه ها باید مورد توجه قرار گیرد، سایز و اندازه متفاوتی است که باید داشته باشند.

به عنوان نمونه قفسه مخصوص لوازم خانگی کوچک مثل آب میوهگیری و چرخگوشت مطمئنا باید کوچکتر باشد و قفسه مختص تلویزیون و محصولات بزرگتر با ید تا حدودی مقاومتر و بزرگتر باشد.

از این متفاوت بودن اندازه و سایز لوازم خانگی میتوانید در جهت زیبایی  و طراحی بهتر فضای فروشگاه استفاده کنید مثلا برای طراحی بهتر فضا و زیبا سازی محیط  میتوانید از قفسههای متفاوت با اشکال هندسی زیبا، متناسب با سایز محصول استفاده کنید.

باید قفسه مربوط به اجناسی که بن به آنها تعلق میگیرد نیز مشخص باشد.

برخی ارگانها و سازمانها به کارمندان خود بن خرید و یا کارت خرید میدهند. ممکن است به همه محصولات این کارت خرید و امتیاز تعلق نگیرد. بنابراین قفسه مربوط به لوازم مخصوص افراد دارای  کارت هدیه باید مشخص باشد.

تفکیک همه موارد ذکر شده روند خرید را برای مشتری راحتتر و دلچسبتر خواهد کرد.

ضمنا باید فراموش نکنید که طراحی و زیبایی صحنه از عوامل موثر و تاثیر گذار در جذب مشتری است که باید به آن توجه ویژه داشت.

پست های توصیه شده

یک نظر بدهید

0
انتقال به واتساپ
1
سلام
برای ارتباط با مشاور آکاربو از طریق واتساپ بر روی آیکون پایین کلیک کنید