حبوبات ؛ از بهترين منابع آنتى اكسيدان

 

در يک فنجان حبوبات پخته شده به طور معمول بين ١٢تا١٦گرم پروتئين دارد يعنى حدود ٣٠درصد كل نياز روزانه به پروتئين را تامين مى كند.

علت مفید بودن حبوبات

حبوبات به دليل نداشتن چربى و مقادير بالاى فيبر نامحلول نسبت به فيبر محلول باعث شده است  که به سيستم گوارشى و كاهش سطح كلسترول بدخون و كاهش ابتلا به سرطان ها جلوگيرى كند.

طبق تحقيقات، استفاده از حبوبات ،مرغ و ماهى به جاى گوشت قرمز در افراد در حال رشد باعث كاهش ابتلا به بسيارى از بيمارى ها مى شود و خطر مرگ و مير را كاهش مى دهد. استفاده از مخلوطى از حبوبات با رنگ هاى مختلف عملكرد بهترى بر روى سلامت بدن به دليل خاصيت آنتى اكسيدانى دارد.

انواع حبوبات

انواع حبوبات

يک نكته مهم

حبوبات به تنهايى منبع غذايى كامل به شمار نمى آید چون بسيارى از خاصيت هاى اسيدآمينه هاى ضرورى در حين پخت از بين مى رو.د مخلوط حبوبات با غلات مى تواند يک غذاى كامل باشد و براى سلامتى موثر است.

تخم مرغ؛بهترين انتخاب

در يک تخم مرغ کامل حدود ٦گرم پروتئين وجود دارد يعنى ١٢درصد نياز روزانه بدن به پروتئين را تامين مى كند.

خاصیت تخم مرغ

تخم مرغ تمام محتوى آمينو اسيدهاى مورد نياز بدن را دارد و يک منبع پروتئينى كامل است تخم مرغ داراى ويتامين B١٢است كه اين ويتامين ضرورى در پروسه انقباض عضلات ،شكستن و سوختن چربى ها و افزايش متابوليسم بدن كمک مى كند.

خاصیت تخم مرغ

خاصیت تخم مرغ

نكات مهم درباره پروتئین

عمده پروتئين موجود در تخم مرغ در سفيده آن است اما به اين معنى نيست كه زرده آن بى خاصيت است.

زرده تخم مرغ پر از ويتامين B١٢،ويتامين A،ويتامين D، كلسيم ،فولات و اسيد هاى چرب ضرورى امگا ٣است كه براى بدن بسيار مفيد است. طبق تحقيقات مصرف روزانه یک عدد تخم مرغ براى كنترل سطح كلسترول بد خون و سلامتى مفيد است.

يك پيشنهاد مهم

شايد شما قصد داريد غذاى روزانه را با منابع پروتيئنى غير گوشت تنظيم كنيد ما پيشنهاد مى كنيم شما با دريافت روزانه با اين مواد غذايى پروتىين مورد نياز بدنتان را تامين كنيد اين ميزان پروتئين براى يک خانم بالغ بين سن ٢٠تا٥٠سال است.

كل نياز روزانه به پروتئين ها ٦٠تا١٠٠گرم

يک ليوان شير: ١٦گرم پروتئین
یك عدد تخم مرغ آبپز: ٦گرم پروتئین
یك لیوان عدس یا لوبیا چیتی پخته شده:  ٢٤تا ٣٢گرم پروتئین
١٠عدد پسته یا بادام: ٧گرم پروتئین
یك دوم فنجان سویا:  ٣٤گرم پروتئین

شما با مصرف موادغذايى ذكر شده در طول روز مى توانيد پروتئين نياز بدن را بدون نياز به گوشت تامين كنيد.

استند مخصوص برای حبوبات

اگر نیازمند به یک قفسه و یا استند فروشگاهی برای فروش حبوبات خود در فروشگاهتان هستید، ما به شما استند های آکاربو که منناسب برای حبوبات است را پیشنهاد میکنیم.

استند حبوبات

استند حبوبات

پست های توصیه شده

یک نظر بدهید

0
انتقال به واتساپ
1
سلام
برای ارتباط با مشاور آکاربو از طریق واتساپ بر روی آیکون پایین کلیک کنید