خواص تخمه كدو

خواص تخمه كدو زیاد است و مواد مغذى مختلفى دارد. به همين دليل بهبود انرژى، بهبود تقويت دستگاه ايمنى نيز يكى از خواص تخمه كدو محسوب مى شود .

تخمه كدو سرشار از مواد مغذى (چربى سالم ،منيزيم و روى )است. به همين دلايل براى سلامتى بدن بسيار مفيد است.

تخمه كدو داراى مقادير زيادى آنتى اكسيدان ها و اسيدهاى چرب غير اشباع ،پتاسيم ويتامين B١٢ مى باشد. و دارا بودن مواد مغذى در تخمه كدو ،روغن تخمه كدو براى سلامتى بدن مفيد مى باشد.

خواص تخمه کدو

خواص تخمه کدو

تخمه كدو داراى فيبر ،كربوهيدرات ،پروتئين،چربى ،ويتامين ،فسفر ،منيزيم ،آهن و مس و زينك مى باشد.

خواص تخمه كدو دارا بودن آنتى اكسيدان است كه براى كاهش التهابات سلول هاى بدن در برابر آسيب هاى ناشى از راديكال هاى آزاد مفید است. و وجود آنتى اكسيدان ها در بدن از بيمارى هاى مختلف محافظت مى كند.

كاهش احتمال ابتلا به برخى از سرطان ها

تخمه كدو ابتلا به سرطان معده ،سرطان ريه ،سرطان پروستات و پستان را كاهش مى دهد. و براى درمان سرطان پستان نيز مفيد است. و به كاهش سرطان پروستات كمك مى كند. و استفاده از تخمه كدو علائم بيمارى سرطان پروستات در مردان را كاهش مى دهد .

تخمه کدو سرشار از فيبر

وجود فيبر تخمه كدو در بهبود سلامت دستگاه گوارش كمك مى كند. و از ابتلا به بيماريهاى قلبى و ديابت نوع ٢و چاقى جلوگيرى مى كند .

سرشار از منيزيم

تخمه كدو يكى از منابع طبيعى منيزيم است. كه باعث كنترل فشار خون و كاهش خطر بيمارى هاى قلبى و تنظيم سطح قند خون و به از سلامت استخوان ها حفاظت مى كند.

تخمه کدو

تخمه کدو

كاهش قند خون

تخمه كدو باعث كاهش قند خون بدن مى شود. به بيماران ديابتى خيلى كمك مى كند .و سطح قند خون آن ها را كنترل مى كند و احتمال ديابت نوع ٢را در افراد كاهش مى دهد .

كمك به سلامت قلب

با وجود آنتى اكسيدان و منيزيم و اسيدهاى چرب در تخمه كدو به سلامتى قلب كمك مى كند. و روغن آن باعث كاهش فشار خون و كلسترول خون مى شود. كه اين دو مورد باعث ابتلا به بيماريهاى قلبى خطرناك مى شود و به گردش خون كمك مى كند .

كمک به خواب راحت

افرادى كه مشكل خواب دارند مصرف تخمه كدو به خواب راحت كمك مى کند. تخمه كدو داراى ترپيتوفان است كه زينك و منيزيم موجود در تخمه كدو به خواب كمك مى كند. و موجب تنظيم خواب مى شود و در افرادى كه منيزيم پايينى دارند بهبود مى دهد.

پست های توصیه شده
نمایش 1 دیدگاه
ترک بک ها
  • […] تخمه کدو هم يكى از پرطرفدارترين مواد غذايى است که حجم زيادى از روی را در خود دارد. به همين دليل مصرف آن می تواند از ابتلا به سرطان پروستات شپیشگیری کند. و آنتی اکسیدان های زياد موجود در تخمه کدو هم می تواند کمكى به درمان بزرگی خوش خیم پروستات کند. […]

یک نظر بدهید

0
انتقال به واتساپ
1
سلام
برای ارتباط با مشاور آکاربو از طریق واتساپ بر روی آیکون پایین کلیک کنید