درمان بيمارى ها با آجيل – آجیل درمانی

آجيل ها از مخلوط چندين مغز مختلف تشكيل مى شوند. و مواد مغذى زيادى را به بدن مى رسانند. هر مغزى تاثیری بر روى بيمارى ها دارد. كه مصرف آن مغز بر بيمارى موثر است. شاید مقایسه بین انواع مغزها چندان درست نباشد. چرا که تمام مغزها دارای ارزش غذایی مشابهی هستند. و همگی می توانند در حجم يكسان مقادیر نسبتا برابری از منیزیم، سلنیوم، چربی های غیراشباع، منگز، روی، آهن و پروتئین را به بدن برسانند.

کم و زیاد شدن برخی از این ترکیب ها می تواند باعث خواص بيشتر یکی از آنها شود. به همين دليل هركدام از آنها براى بدن و بيمارى ها موثر است. ما در اين جا مى خواهيم مواد مغذی هر یک از اجزای آجیل را با یکدیگر مقایسه شده. و برايتان بازگو كنيم. و تاثير آن بر روى بيمارى را بدانيم .

گردو ،بادام زمينى و پسته برای كاهش كلسترول خون

مغزها حاوى حجم زيادى از چربى تك و چند زنجيره غير اشباع هستند. كه می توانند نقش مهم و تاثير گذارى در کاهش چربی بد خون (LDL) و افزایش چربی خوب خون (HDL) داشته باشند. تحقیقات نشان می دهد که مصرف منظم مغزهای خام و تازه می تواند حدود ٩-٢٠درصد کلسترول خون را کاهش دهد. بعد از این سه، بادام و فندق مغزهای کاهش دهنده کلسترول هستند.

خواص بادام زمینی

خواص بادام زمینی

كاهش فشار خون با بادام

بادام بالاترين حجم منيزيم را دارا است. نقش تاثير گذارى این ماده معدنی در پیشگیری از بروز بیماری های سکته قلبی و تنظیم فشار خون به اثبات رسیده است. كه می تواند با کاهش گرفتگی عروق و جريان گردش خون خطر ابتلا به بیماری های قلبی را کاهش دهد. حدود ٦٧درصد منیزیم در هر ١٠٠گرم بادام وجود دارد. منیزیم موجود در بادام می تواند با كنترل قند خون خطر ابتلا به دیابت را تا ٢٠درصد كاهش دهد.

خواص بادام

خواص بادام

خواص گردو براى قلب

گردو تنها مغزی است که مصرف آن معادل با مصرف گوشت ماهى برای دریافت اسیدهای چرب امگا ۳ شناخته شده است. مصرف گردو می تواند به گردش خون و بهبود سلامت قلب و عروق كمك كند.

تاثیر بادام زمينى براى آنمى

آهن فراوانى در بادام زمینی موجود است. كه باعث شده بادام زمينى براى افراد كم خون مفيد باشد. به دليل حجم زياد از منیزیم و ویتامین B6 در بادام زمينى می تواند به جذب بهتر آهن در بدن براى افرادى كه مبتلا به کم خونی هستند، كمك كند.

بادام هندى و درمان پروستات

چيزى که بادام هندی را از سایر مغزها متمایز می کند، وجود سلنيوم زياد است. وجود سلنيوم در بدن خطر ابتلا به سرطان پروستات را كاهش مى دهد. مصرف روزانه ٢٠٠ میکرو گرم سلنيوم براى مردان توصيه مى شود. و از ابتلا به سرطان پروستات پيشگيرى مى كند. ١٠بادام هندی می تواند حدود٥٥میکروگرم سلنیوم به بدن برساند.

خواص تخمه كدو براى آقايان

تخمه کدو هم يكى از پرطرفدارترين مواد غذايى است که حجم زيادى از روی را در خود دارد. به همين دليل مصرف آن می تواند از ابتلا به سرطان پروستات شپیشگیری کند. و آنتی اکسیدان های زياد موجود در تخمه کدو هم می تواند کمكى به درمان بزرگی خوش خیم پروستات کند.

 استند آجیل

توصیه می شود در فروشگاه خشکبار از استند آجیل استفاده شود. این استندها بهداشتی بوده و برای ارائه راحت محصولات و خشکبارها به مشتریان می باشد.

استند آجیل

استند آجیل

پست های توصیه شده

یک نظر بدهید

0
انتقال به واتساپ
1
سلام
برای ارتباط با مشاور آکاربو از طریق واتساپ بر روی آیکون پایین کلیک کنید