خواص لوبيا چيتى

لوبيا طبع گرم و تر دارد. لوبيا غنى از آنتى اكسيدان ها،فلاونوئيدها ،ويتامين B1ويتامين B2ويتامين B3ويتامين B6 و ويتامين ،پتاسيم ،آهن،مس،كلسيم،منگنز،منيزيم،فسفر ،روى سلنيوم ،موليبدن ،فيبر و پرو تئين است. لوبيا چيتى پر طرافدارترين نوع لوبيا ها در كشورهاى آمريكا،مكزيك،ايتاليا،پرتغال و تركيه مى باشد. و غذاهای متنوعی با آن درست می کنند.

غذا با لوبیا چیتی

غذا با لوبیا چیتی

لوبيا منبع غنى پروتئين و فيبر است. و چربى كمى دارد. خواص لوبيا چیتی براى سلامت بدن و درمان بيمارى ها زیاد می باشد. لوبيا چيتى داراى فيبر بالايى است. كه بعد از خوردن غذا ميزان قند خون را حفظ مى كند. و خطر ابتلا به ديابت را كاهش مى دهد.

استفاده از لوبيا به درمان سندروم روده كمك مى كند. و به بهبود هضم كمك مى كند. لوبيا چیتی به دليل دارا بودن پتاسيم در تنظيم فشار خون كمك مى كند. همچنين اسيد فوليك موجود در لوبیا چیتی نيز به گردش خون كمك مى كند. و همچنين ويتامين هاى حياتى برای مغز و مواد معدنى و اسيد فوليك و آكينو اسيدها را تامين مى كند.

و از خطر ابتلا به آلزايمر و پاركينسون جلوگيرى مى كند. مصرف لوبيا چیتی از كم خونى جلوگيرى مى كند. و داراى آهن و مس فراوانى است. لوبيا چیتی به دليل داشتن مواد معدنى مثل آهن ،پتاسيم ،فسفر ،مس ،منيزيم و آنتى اكسيدان ها فعاليت راديكال هاى آزاد را خنثى مى كند. و از آسيب سلولى و رشد سلول هاى سرطانى جلوگيرى مى كند.

خواص لوبیا چیتی برای قلب و سرطان ها

مصرف آن از ابتلا به سرطان محافظت مى كند. لوبيا چيتى به دليل دارا بودن اسيد فوليك ،فيبر ،پتاسيم و منيزيم باعث گردش جريان خون مى شود. و فشار كمترى به رگ هاى قلب وارد مى كند. و از ناراحتى هاى قلبى جلوگيرى مى كند. لوبيا داراى آنتى اكسيدان هاى قوى و فيبر است كه از پيشرفت سرطان ها و مشكلات معده جلوگيرى مى كند.

لوبيا چیتی به دليل داشتن تيامين و ويتامين B1به تقويت حافظه و تمركز كودكان و سالخورده ها كمك مى كند. و از ابتلا به آلزايمر جلوگيرى مى كند. لوبيا با دارا بودن ويتامين Bبراى مادران شيرده بسيار مفيد است. و به افزايش شير آن ها كمك مى كند.

لوبیا چیتی

لوبیا چیتی

لوبیا چیتی منبع پروتئین

همچنين لوبيا بخاطر دارا بودن پروتئين مى توان جايگزين گوشت قرمز كرد. چون پروتئين كافى بدن را تامين مى كند. در طب سنتى از لوبيا براى درمان بيشتر بيمارى ها از قبيل قلبى ،ديابتى ،روماتيسم و سياتيك و سوختگى و اسهال استفاده میشد. به دليل وجود موليبدن در لوبيا باعث پاكسازى و سم زدايى كبد از آلودگى ها شده. و به درمان كبد چرب نیز كمك مى كند.

خواص لوبیا چیتی برای پوست و مو

ويتامين Bموجود در لوبيا چيتى به درمان خشكى پوست كمك مى كند. كمبود پتاسيم در بدن باعث ريزش مو مى شود. كه لوبيا غنى از پتاسيم است و به درمان ریزش مو كمك مى كند. لوبيا چيتى داراى منيزيم است. كه باعث عضله سازى در ورزشكاران مى شود. و همچنين براى چربى سوزى و كاهش وزن بسيار مفيد است.

نگهداری از لوبیا چیتی

شرایط نگهداری از لوبیا چیتی بسیار مهم است. که حشره و آفت به آن صدمه نزند. اگر در فروشگاهتان حبوبات می فروشید، باید به این نکته بسیار دقت کنید. یکی از تجهیزات فروشگاهی که می توانید از آن برای نگهداری حبوبات استفاده کنید، قفسه های فروشگاهی آکاربو می باشد.

با استفاده از این استندهای فروشگاهی می توانید با خیال راحت اجناس خود را در فروشگاه نگهدارید و جنس با کیفیت به مشتری بفروشید.

قفسه حبوبات آکاربو

قفسه حبوبات آکاربو

پست های توصیه شده

یک نظر بدهید

0
انتقال به واتساپ
1
سلام
برای ارتباط با مشاور آکاربو از طریق واتساپ بر روی آیکون پایین کلیک کنید