خواص آجيل چهار مغز براى كودكان

آجيل چهار مغز از تركيب چهار مغز بادام درختى ،فندق ،بادام هندى و پسته تشكيل مى شود. كه براى سلامتى بدن انسان بسيار مفيد است. و فوايد و خواص بيشترى دارد. و نيز به رشد كودكان كمك مى كند. و مصرف آن در كودكانى كه در حال رشد هستند، بسيار موثر است .

اين مغزها به دليل داشتن چربى های اشباع نشده در كاهش كلسترول بد خون كمك مى كند. و اين مغزها داراى ويتامين هاى E،B،A و همچنين املاح معدنى و مفيد و غيره ..است، كه براى سلامتى بدن مفيد است .

آجیل چهار مغز داراى مقادير زيادى آنتى اكسيدان مى باشد. كه در پيشگيرى از سرطان كمك مى كند. و به نسبت ساير مغزها تركيبات آنتى اكسيدانى بالايى دارند. مصرف حداقل روزانه هفت عدد از اين مغزها براى سلامتى بدن مفيد مى باشد. و همچنين داراى مقادير زيادى پروتئين بوده كه از بروز بيمارى هاى قلبى و كليه اى و ديابت و سنگ صفرا جلوگيرى مى كند. و به درمان بيمارى هاى پوستى كمك مى كند .

خواص آجیل چهار مغز

خواص آجیل چهار مغز

داراى چربى هاى غير اشباع مثل امگا٣و اسيد آلفالينولئيك مى باشد. كه به سلامت قلب و عروق كمك مى كند. و اسيدآمينه موجود به گردش خون كمك مى كند. اين مغزها در تقويت مغزها و عملكرد سلول هاى مغزى مفید است. و برای تقويت حافظه موثر است. و مصرف آن براى افرادى كه از بى خوابى رنج مى برند، توصيه مى شود. چون اين مغزها داراى ملاتونين مى باشند. كه به كيفيت خواب كمك مى كنند .

اين مغزها انعطاف پذيرى رگ ها و جريان خون را افزايش مى دهند. و به دليل طبع گرم اين مغزها كسانى که دچار سردى معده مى شوند، به همراه عسل ميل فرمايند. تا مشكلشان رفع شود .

خواص چهار مغز براى كودكان

همانطور كه در بالا گفته شد، خواص و فوايد چهار مغز براى همه يكسان مى باشد. ولى در كودكان به دليل حساسيت، بايد در مصرف آن دقت داشت. به گفته متخصصين، مصرف چهار مغز به صورت آسياب شده براى كودكان شش ماه به بالا توصيه مى شود. براى كودكان، شش ماه اول بايد معزها را به شكل پودرى آسياب كرده و با شير مخلوط شود. و به هضم و بلع كمك مى كند .

خواص چهار مغز برای مغز كودكان

مواد مغذى كه در اين مغزها وجود دارد، براى تقويت حافظه كمك مى كند. و باعث رشد مغز كودك مى شود. كه داراى پاريفارين است. به افزايش مقاومت بدن و سيستم ايمنى کمک کرده. و همچنين پيشگيرى از پوكى استخوان مى كند .

قفسه آجیل و خشکبار

از تجهیزات فروشگاهی مفید و کاربردی برای نگهداری از آجیل و خشکبار ، استفاده از قفسه آجیل است. قفسه مخصوص آجیل و خشکبار باید به گونه ای باشد که مانع ورود آلودگی و گرد و غبار به داخل محصولات گردد. همچنین نحوه عرضه آن به آسانی باشد. و مهمتر از همه محصولات تازگی و کیفیت خود را حفظ کنند.

قفسه آجیل

قفسه آجیل

حريره چهار مغز براى كودكان

حريره يكى از غذاهاى مقوى براى كودكان مى باشد كه بعد از يك سالگى مى توانيد اين غذا را به كودكان بدهید. كه تهيه آن بسيار راحت است. و حريره موجب افزايش وزن و خون سازى در بدن مى شود .

طرز تهیه حریره

طرز تهیه حریره

طرز تهيه حريره

پودر چهار مغز دو قاشق غذاخوری، شیر یک پیمانه، شکر یا عسل پاستوریزه یک قاشق مرباخوری، خامه یک قاشق مرباخوری. همه مواد باهم مخلوط مى كنيد و روى شعله كم قرار مى دهيد و بهم ميزنيد تا سر نرود.

پست های توصیه شده

یک نظر بدهید

0
انتقال به واتساپ
1
سلام
برای ارتباط با مشاور آکاربو از طریق واتساپ بر روی آیکون پایین کلیک کنید