خواص كشمش

كشمش يكى از خوردنى هاى مرسوم و بسيار پرطرفدار ايرانيان است. وجود تاكستان هاى وسيع در برخى از استان هاى ايران باعث شده است كه مردمان آن مناطق به فكر آن باشند كه از اين ميوه خوش آب و رنگ در تمام فصول استفاده كنند.

اما براى ماندگارى بیشتر و خشک کردن انگور بايد آن را با طنابى از سقف آويزان كرد. تا در شرايط مطلوب خشك شود. انگور خشك شده را كشمش گويند. كشمش ها بسته به نوع انگور اقسام مختلفى دارند.

خواص کشمش

خواص کشمش

كشمش در پخت شيرينيجات ،كيك و پلوها استفاده مى شود. كشمش ايران بخاطر مرغوبيت به اقصی نقاط ايران صادر مى شود. كشمش خاصيت نشاط بخشى و گرم كنندگى دارد.

كشمش داراى مقادير زيادى مواد مغذى است. و همچنين كشمش داراى آهن،كلسيم ،پتاسيم و ويتامين و خاصيت آنتى اكسيدانى است. كشمش باعث هضم بهتر غذا در سيستم گوارشى بدن مى شود. و به دفع سموم بدن كمك مى كند. كشمش براى تنظيم قند خون بسيار موثر است.

تاثیر کشمش در پیشگیری از سرطان

براى افراد ديابتى بسيار مفيد است. كشمش باعث سم زدايى بدن مى شود و به سلامت كبد كمك مى كند. مصرف كشمش باعث مى شود شما احساس سيرى كنيد و به جلوگيرى از پرخورى كمك مى كند. كشمش باعث تنظيم فشار خون مى شود. و به كاهش فشار خون كمك مى كند.

کشمش

کشمش

وجود پتاسيم در كشمش باعث مى شود جريان خون را به صورت آزادانه در بدن شما به گردش بياورد. تا تنفس عروقى خونى در بدن شما كاهش يابد. براى جلوگيرى از ابتلا به سرطان مصرف كشمش توصيه مى شود. چون كشمش داراى كاتجين بوده مى تواند راديكال هاى آزاد موجود در بدن را ازبين ببرد. و از بيمارى سرطانى جلوگيرى كند.

خواص کشمش برای مو

كشمش داراى آنتى اكسيدان فراوان مى باشد. كه از ريزش مو جلوگيرى مى كند. و همچنين آنتى اكسيدان ها باعث مى شوند موهايتان آسيب نبيند. و نيز به تقويت مو کمک مى كند. كشمش داراى ويتامين ب و همچنین آهن و مس است. كه از كم خونى پيشگيرى مى كند.

خواص کشمش

خواص کشمش

كسانى كه دچار بيمارى كم خونى شده اند از مصرف كشمش غافل نشوند. كشمش داراى فيتوكيمتال هاى فنولى است كه ضد ميكروب و ضد باكترى مى باشد. و از عفونت هاى ويروسى و باكترى جلوگيرى مى كند. و تب را درمان مى كند. كشمش براى درمان عفونت هاى بدن بسيار موثر است.

کشمش و درمان عفونت بدن

وجود آنتى اكسيدان موجود در كشمش شما را از شر عفونت ها در امان مى سازد. كشمش به دليل داشتن فيبر بالا خاصيت ملين دارد كه باعث جذب مايعات طبيعى بدن مى شود. كه يبوست را درمان مى كند. كمبود كلسيم باعث ايجاد مشكلات استخوان مى شود. كه كشمش حاوى كلسيم مى باشد و به محافظت استخوان ها كمك مى كند. و باعث جذب ويتامين هاى بدن مى شود.

كشمش به دليل داشتن پتاسيم ،فيبر ،فنوليك و آنتى اكسيدان باعث كنترل كلسترول مى شود. مصرف كشمش باعث خطر به ابتلا به سرطان پوست در افراد را كاهش مى دهد. براى حفظ سلامت پوست مفيد است. وجود رسوراترول در كشمش باعث ايجاد گلبولهاى قرمز در بدن مى شود. و باعث محافظت پوست مى گردد. كشمش به دليل دارا بودن پتاسيم موجود باعث مى شود كه كليه ها از توليد سنگ در امان باشند.

اگر در فروشگاه خود خشکبار می فروشید، بهتر است برای تمیز نگهداشتن محصولات خود و جلوگیری از ورود آلودگی و گرد و غبار و این روزها، ویروس کرونا ، از قفسه های بهداشتی آکاربو استفاده کنید. که محصولات را کاملا بهداشتی و تمیز به مشتریان بفروشید. استفاده از این استندهای فروشگاهی برای هر فروشگاهی اجباری است.

قفسه خشکبار

قفسه خشکبار

پست های توصیه شده

یک نظر بدهید

0
انتقال به واتساپ
1
سلام
برای ارتباط با مشاور آکاربو از طریق واتساپ بر روی آیکون پایین کلیک کنید