خواص بى شمار چاى بِه را بشناسيد

 

يكى ازنوشيدنى هاى خوشمزه كه براى سلامتى بدن فوايد بسيارى دارد چاى بِه است اگر به صورت درست مصرف شود براى درمان بسيارى از بيمارى ها موثر مى باشد.

يكى از خوشمزه ترين و معطر ترين دمنوش هاى گياهى كه بسيار دلچسب است كه تركيب اين نوشيدنى با انواع خوراكى ها براى تقويت اعصاب بسيار مفيد است . براى خواب بهتر و كم شدن استرس ،آرامش روحى و روانى و ..مى توان از اين دمنوش استفاده كرد.

بيمارى هاى قلبى

چاى بِه به كاهش فشار خون كمک مى كند و استفاده آن براى درمان بيمارى قلبى موثر است . اين چاى داراى منابع غنى از پكتين كه بسيار موثر براى سيستم قلبى عروقى است، میباشد.

چاى بِه باعث مى شود فشار خون و كلسترول خون كاهش پيدا كند و از ايجاد لخته هاى خونى كه باعث سكته و بيمارى ها و مشكلات ديگر مى شود پيشگيرى مى كند.

میوه به

                           میوه به

ريزش مو

مصرف مداوم از چاى بِه به کاهش ريزش مو كمک مى كند و علاوه بر تقويت مو به كدر شدن مو نيز كمک مى كند.

تنظيم قند خون

چاى بِه به كنترل قندخون كمک مى كند زیرا حاوى تركيبات پلى فنوليک مى باشد كه داراى عملكرد هيپوگلايسميک است و باعث كاهش قند خون مى شود و از ديابت پيشگيرى مى كند. اين چاى بر روى موش هاى ديابتى تست شده و مصرف اين دمنوش باعث كاهش اوره ى پلاسما و كراتينين مى شود.

بهبود كارايى دستگاه گوارش

مصرف چاى بِه براى درمان اسهال و ورم روده بزرگ مفيد است و همچنین  براى درمان اسهال هاى سبک كه در اثر بى حالى و تنبلى روده صورت مى گيرد و براى هضم غذا موثر مى باشد که باعث تقويت معده مى شود و از ابتلا به اسهال هاى ساده و خونى در روده ها جلوگيرى مى كند.

دمنوش به

                       دمنوش به

خواص ضدالتهابى

چاى بِه خاصيت ضد التهابى دارد. ميوه بِه سرشار از ويتامين C است . ميزان ويتامين لازم روزانه را به بدن مى رساند. ويتامين C سيستم ايمنى بدن را بالا برده و به درمان التهابى بدن كمک مى كند و خاصيت ضد آلرژى دارد.

كمک به كاهش وزن

چاى بِه فيبر بالايى دارد و داراى كالرى كمى است که براى لاغرى بسيار مفيد است و همچنین داراى چربى اسباع شده ،سديم و كلسترول كمى میباشد كه براى حفظ سلامتى بدن مفيد است.

خواص آنتى اكسيدانى

چاى بِه داراى تركيبات پلى فنوليک و خواص آنتى اكسيدانى است. آنتى اكسيدان ها با راديكال هاى آزاد موجود در بدن مقابله مى كنند و روند پيرى را كاهش مى دهند و مانع بروز بيمارى قلبى و عروقى و سكته مغزى مى شود.

چاى بِه در باردارى

نوشيدن چاى بِه در دوران باردارى رحم را تقويت كرده و مانع سقط جنين مى شود. چاى بِه داراى مقدار زيادى B6 است كه به درمان حالت تهوع و استفراغ كمک مى كند

ضد ويروس

چاى بِه خواص ضد ويروسى دارد و با ويروس هاى قوى مبارزه كرده و خواص آنتى اكسيدانى آن در مقابل سرماخوردگى و بيمارى هاى ويروسى از بدن محافظت مى كنند.

ضد سرطان

چاى بِه داراى خاصيت آنتى اكسيدانى است كه باعث مى شود بدن در مقابل راديكالهاى آزاد و سلول هاى سرطانى مقابله كند چاى بِه حاوى تانين است كه باعث شده حفاظت از غشاى مخاطى در مقابل سرطان شده و مواد شيميايى و سمى كه باعث ايجاد سرطان روده بزرگ مى شوند را از بين مى برد

خواص میوه به

                  خواص میوه به

درمان استرس

چاى بِه خاصيت آنتى اكسيدانى دارد كه باعث كاهش استرس مى شود و ذهن را آرام مى كند.

كاهش كلسترول

مصرف مداوم چاى بِه به كاهش كلسترول بد خون يا LDL كمک مى كند و از خطر ابتلا به بيمارى هاى قلبى جلوگيرى     مى كتد.

پست های توصیه شده

یک نظر بدهید

0
انتقال به واتساپ
1
سلام
برای ارتباط با مشاور آکاربو از طریق واتساپ بر روی آیکون پایین کلیک کنید