نكاتى درباره خريد آجيل شب عيد

یکی از رسوم ایرانیان در ایام عید ، پذیرایی از مهمانان با شیرینی و آجیل است. بنابراین آجیل يك عضو جدا نشدنی در دید و بازدیدهای عید نوروز است. قبل از خرید آجیل شب عید، باید به بهترین و بدترین نوع آن توجه كنيد. و بايد نكاتى را در خريد آجيل دقت كنيد. رعايت نكات زير در خريد آجيل شب عید به شما كمك مى كند .
از خريد آجيل هايى كه مزه ترش مى دهند، خوددارى كنيد. و اگر بعد از خريد با اين مورد مواجه شديد، حتما آجيل را پس دهيد. چون مصرف اين نوع آجيل ها باعث بيمارى مى شوند .

آجيل هاى پر نمك خريدارى نكنيد. چون به آجيل با كيفيت پايين نمک فراوان اضافه مى كنند. تا بوى بد و مزه ترش آن حس نشود. هميشه سعى كنيد آجيل خام خريدارى كنيد .

در هنگام خريد آجیل شب عید ، به رنگ آجيل توجه كنيد. كه رنگ هاى غير مجاز به آن ها اضافه نكرده باشند. و در اين صورت اصلا خريدارى نكنيد .

در خريد پسته خيلى دقت و توجه داشته باشيد، پسته هایی كه خندان هستند بر اثر شوك و حرارت سر باز كرده اند. و كيفيت پايينى دارند .

در خريد گردو باید توجه داشت كه گردو تازه خريدارى كنيد. چون گردوها داراى روغن هستند و در اثر كهنگى تغيير حالت داده و طعم نامطبوع پيدا مى كنند.

از خريد مغزهاى پوست كنده خوددارى كنيد. چون به دلیل راحتى در مصرف باعث افزايش دريافت كالرى و اضافه وزن مى شود.

خريد آجيل شب عيد

خريد آجيل شب عيد

میزان خرید آجیل شب عید

براساس تعداد مهمان ها مى توانيد آجيل خريدارى كنيد. و بيشتر از نياز خود تهيه نكنيد. در اين صورت نه زياد هزينه مى كنيد و نه مواد اضافه آمده را بعد از گذشت زمان و ازدست دادن طعم و مزه شان دور ريخته ايد. اگر آجيل زياد خريدارى كرديد، و اضافه بياید، مى توانيد در بسته بندى هاى مناسب در محلى خشك و خنك نگهدارى كنيد.

يك تركيب خوشمزه براى آجيل شب عيد

شما مى توانيد از شاهدانه ،كنجد و مغز تخمه آفتابگردان كه از خوراكى هاى ارزان قيمت و مناسبى هستند، و براحتى پيدا مى شود، تهيه كنيد. و يك تركيب خوشمزه كه طعم هاى نوستالزى دوران بچگى را زنده مى كند و سالم هستند، تهيه كنيد.

در ايام عيد بهتر است از مصرف زياد آجيل خوددارى كنيد. و آجيل ها را با ميوه هاى خشک مخلوط كرده و تنقلات سالم ترى مصرف كنيد.

قفسه و استند نگهداری آجیل

در آخر باید این نکته را خاطر نشان کرد که آجیل فروشی ها در ایام عید آجیل با حجم زیاد در مغازه نگهداری می کنند، برای اینکه آجیل ها خراب و فاسد نشوند، نیاز است که از تجهیزات فروشگاهی با کیفیت برای  ازائه محصولات استفاده کنند.

یکی از تجهیزات فروشگاهی بسیار عالی برای آجیل فروشی ها، استند و قفسه فروشگاهی آکاربو است. که در رنگ بندی مختلف و متناسب با دکور مغازه قابل سفارش است.

خريد آجيل شب عيد - استند آجیل

خريد آجيل شب عيد – استند آجیل

پست های توصیه شده

یک نظر بدهید

0
انتقال به واتساپ
1
سلام
برای ارتباط با مشاور آکاربو از طریق واتساپ بر روی آیکون پایین کلیک کنید