٤ نكته هنگام خريد برنج

حتما شما هم براى خريد برنج با مشكلات زيادى برخورد كرده ايد. و در هنگام خريد برنج بايد به مرغوبيت و كيفيت برنج ايرانى توجه داشت. و نوع محصول از اهميت زيادى برخوردار است. در بسيارى از جاها ديده و شنيده مى شود كه برنج هاى ايرانى مرغوب را با با برنج هاى بى كيفيت خارجى مخلوط مى كنند.

براى اينكه برنج مرغوبى را تهيه كنيم، در حين خريد به يكدست بودن برنج بايد توجه داشت. و در اين صورت مى توانيم برنج باكيفيتى را بخریم.

عدم رطوبت برنج

هنگام برداشت برنج ،برنج ها از رطوبت بالايى برخوردارند. كه توسط خشك كن ها در كارخانجات خشك مى شوند. و در اكثر كارخانه ها برنج ها را در بازه زمانى كوتاه خشك مى كنند. كه كيفيت برنج پايين مى آيد. و براى مرغوبيت برنج بايد از زمان و ميزان حرارت مناسبى استفاده كرد. نکته ای که همیشه باید توجه داشته باشید این است که برنج کهنه بهتر از برنج تازه است. وقتی دانه برنج خشک، سفت و فشرده باشد، هنگام پختن به خود آب جذب می‌کند. و حجمش اضافه می‌شود.

يكنواخت و یکدست بودن برنج

برنج هایی كه در ايران كشت مى شود، داراى نژادهاى مختلفى است. كه طرز تهيه و نوع آن ها فرق دارند. و بايد به كيفيت و يكدست بودن برنج توجه داشت . و اسم برنج مهم نيست، كيفيت مهمتر است .

بطور نمونه برنج هاشمى هركدام از اين برنج ها در شرايط متفاوت آب و هوايى در شاليزارها كشت مى شود. به همين دليل در هنگام خريد برنج با نمونه هاى مختلفى رو برو می شويد. شايد به مشكل برخوريد كه برنجى كه قبلا خريدارى كرديد، هاشمى بود. و اين هم از آن نوع است، ولی كيفيت خوبى ندارد. دركل شايد برنج از نوع هاشمى باشد، و از نظر نوع و كيفيت فرق داشته باشد. بنابراين در هنگام خريد به اسم برنج توجه نكنيد. به كيفيت آن دقت داشته باشد .

خرید برنج از شالیزاهای شمال

خرید برنج از شالیزاهای شمال

و نكته مهم در هنگام خريد، حتما به يكنواخت بودن برنج توجه كنيد. در اين صورت مطمئن مى شويد برنج با كيفيتى خريدارى كرده ايد .

بند نداشتن دانه هاى برنج

تشخیص برنج را می‌توانید از روی شکل بندهای عرضی آن انجام دهید. اگر برنج یکپارچه و بدون بند و ترک باشد، یعنی برنج مرغوبى است. اما وقتی برنج بنددار می‌شود، یعنی کیفیت خوبی ندارد. و علت بوجود آمدن بندها و ترك ها برنج در معرض باد سرد یا هوای خیلی سرد قرار می‌گیرد. خريد برنج كار ساده ايى نيست. ولى با توجه كردن به اين نكته مى توانيد برنج هاى بنددار را تشخيص دهيد .

خرید برنج هاشمی

خرید برنج هاشمی

عطر و طعم خوش برنج ايرانى

برنج ايرانى بسیار خوش عطر و طعم تر از سایر برنج‌های خارجی است. و در هنگام خريد برنج با كيفيت شما از عطر آن مى توانيد تشخيص دهيد. و خوش عطرترين برنج ها معمولا برنج هاى هاشمى و صدرى هستند. اما برنج هاى پرمحصولى چون شيرودى از طعم و بوى خوبى برخوردار نيستند. و از قيمت پايينى برخوردارند .

تجهیزات فروشگاه برنج فروشی

این روزها فروشگاه ها به سمت مدرن شدن و به روز شدن می روند. و این به روز شدن در نوع تجهیزاتی که استفاده میکنند نیز دیده می شود. به عنوان مثال از تجهزات مدرن و مکانیزه فروشگاهی در فروشگاه ها استفاده می شود.

یکی از تجهیزاتی که این روزها در هر فروشگاهی دیده می شود و مورد استقبال قرار گرفته است، قفسه و استند فروشگاهی آکاربو می باشد. این قفسه ها محصولات را به صورت بهداشتی و بدون دخالت دست به مشتریان عرضه میکند. که بسیار مورد توجه مشتریان قرار گرفته است.

قفسه برنج

قفسه برنج

این استند فروشگاهی به عنوان استند مخصوص برنج نیز قابل استفاده می باشد.

پست های توصیه شده

یک نظر بدهید

0
انتقال به واتساپ
1
سلام
برای ارتباط با مشاور آکاربو از طریق واتساپ بر روی آیکون پایین کلیک کنید