برترين بازارهای خشكبار ايرانى در جهان كدامند ؟

ايران و كشورهاى ديگر دنيا در سال گذشته با كاهش ميزان توليد آجيل مواجه شده اند. كه اين كار باعث بهتر شدن كيفيت در بازار آجيل شده است. طورى كه توليدكنندگان، كيفيت محصولات را اولويت قرار داده اند تا مواد سمى در آجيل را كاهش دهند.

طبق آخرين آمار تجارت جهانى Trade map ، صادرات آجيل و خشكبار ايرانى حدود ١٠٧ميليارد دلار بالغ بر ١٠٨درصد كل صادرات كشور بوده است.

ايران به دليل موقعيت مناسب و با افزايش كيفيت محصولات كشاورزى خود جاى پاى خوبى در زمينه صادرات آجيل در كل دنيا باز كرده است. ارگانيك بودن محصولات و پايين بردن قند موجود در محصولات يكى از عواملى است كه باعث افزايش مصرف مردم جهان شده است.

طبق گفته رئيس اتحاديه صادر كننده خشكبار و آجيل در ايران ، محصولاتى چون پسته و كشمش و خرما و انجير خشک را يكى از پر فروشترين محصولات در صادرات گذشته كشور بوده است.

انجیر خشک خشکبار ایرانی

انجیر خشک خشکبار ایرانی

بررسی بازار خشکبار ایرانی در سال ۹۷ و ۹۸

و براساس آمار گمرک در ١٠ماهه اول سال ٩٧مقدار صادرات انواع خرما بيش از ٢٤٩هزار تن به ارزشى برابر با ٣٠٩ميليون دلار و ميزان صادرات پسته و مغز پسته بيشتراز ٤٤هزار تن به ارزشى معادل ٤١٣ميليون دلار مقدار صادرات كشمش بيش از ٨٣هزار تن به ارزشى برابر با ١٢٣ميليون دلار ميزان صادرات انجير خشک بيش از ٣هزار تن به ارزشى معادل ٩ميليون دلار است.

توليد آجيل در ايران در سال ٩٨در مقايسه با سال٩٧حدود ٧٥٪؜كاهش داشته است. كه طی دو دهه اخير اين كاهش سابقه نداشته است. كه باعث بالا رفتن قيمت محصولات شده است. از دو سال پيش ايران با صادرات ٦٪؜خود رتبه چهارم را بعد از كشور هاى چين و آمريكا و شيلى به خود اختصاص داده است. كه در حال حاضر كشور هاى تركيه و استراليا هنگ كنگ با ايران در مقابله هستند.

همچنين كشورهاى ديگرى مانند آمريكا و اسپانيا با افزايش كيفيت محصولات خود قصد مقابله با محصولات ايرانى را دارند. پر طرفدارترين آجيل هاى جهان بادام ،پسته و گردوى كاليفرنيا ،بادام، پسته و گردوى اسپانيا ،پسته ويتنام هستند. اما پسته ايران در رتبه هشت جهان قرار دارد. كشورهاى تركيه ،هند،شيلى و تانزانيا در حال پيشرفت در توليد آجيل هستند. و مى خواهند در بازار جهانى جايگاهى براى خود داشته باشند .

پسته خشکبار ایرانی

پسته خشکبار ایرانی

برترين بازارهاى خشکبار ايرانى در جهان

در سال٢٠١٩توليد آجيل جهان ٣درصد كاهش داشته است. و توليدات آجيل به ١.٣ميليون تن كاهش يافته است. اما با تمام اعمال تحريم بر علیه ايران ،ايران توليد خود را سالانه ٣٨٪؜و صادرات ٣٣٪؜ از پسته جهان را به خود اختصاص داده است. و بعد از آمريكا در رتبه دوم قرار دارد. در توليدات ساليانه١٧٪؜و با صادرات ١٤٪؜خرماى جهان در رده ى دوم بعد از عربستان سعودى قرار دارد. با افزايش كيفيت محصولات توليدى ،كشور مى تواند در صادرات محصولات خود در بازار جهانى موفق باشد.

استفاده از قفسه خشکبار

قفسه خشکبار محصول شرکت آکاربو ، برای نگهداری خشکبار و استفاده و عرضه محصولات به صورت کاملا بهداشتی و راحت به مشتریان. با این قفسه ها می توانید محصولات را به روشی نوین و کاملا بهداشتی به مشتریان بفروشید.

قفسه خشکبار

قفسه خشکبار

پست های توصیه شده

یک نظر بدهید

0
انتقال به واتساپ
1
سلام
برای ارتباط با مشاور آکاربو از طریق واتساپ بر روی آیکون پایین کلیک کنید